Windows

Windows Lisans Nasıl Aktif Edilir?

Windows Lisans Nasıl Aktif Edilir

Windows Lisans Nasıl Aktif Edilir?

Windows ürünleri almış ve herhangi bir nedenle aktif hale getiremiyorsanız, lisans problemi yaşıyor olabilirsiniz. Ekranın sağ alt köşesinde, Windows sürümünüzün orijinalliğini test edebilirsiniz. Eğer siyah bir duvar kağıdı görülüyorsa; bu durum, Windows’un etkinleştirilmemiş bir sürümünün kullanıldığını gösterir. Eğer bu tür bir problemle karşılaşıyorsanız, işte takip edebileceğiniz Windows lisans aktifleştirme yöntemleri. (Yöntemler Windows 10 baz alınarak oluşturulmuştur ancak Win 7 ve Win 8 için de aynı yöntemleri kullanabilirsiniz)

Windows 10’unun lisanslı hale getirilmesi çok kolaydır fakat bunun öncesinde orijinal bir Windows kopyasına ihtiyacınız olacaktır. Eğer Windows kopyanızın orijinal olduğundan ve Windows ürün anahtarına sahip olduğunuzdan emin değilseniz; bir Win aktivatörü kullanmanız gerekebilir. Eğer orijinal Windows kopyası varsa ve ürün anahtarına sahipseniz, lütfen devam ediniz.

 

Windows Lisans ile Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle orijinal bir Windows ürününe sahip olmalısınız. Ya da daha önce kullanmakta olduğunuz bilgisayar, Windows işletim sistemi ile gelmiş olabilir. Orijinal Windows ürünü satın aldığınızda, aktifleştirme lisans kodu, e-posta yolu ile size iletilecektir. Bu lisanslı ürün anahtarını aldıysanız; şu yolları takip ediniz.

  1. Adım: Ayarları Açınız
  2. Aktivasyon kısmına tıklayınız
  3. Bir serial anahtarınız varsa, Ürün Anahtarını Değiştir kısmını seçin ve orijinal etkinleştirme keyinizi buraya giriniz.

 

Windows’u Ürün Anahtarı İle Lisanslı Hale Getirmek

  1. Adım: Başlat’a tıklayınız
  2. Adım: Bilgisayar kısmına sağ tıklayarak Özellikler’i bulunuz
  3. Adım: Windows’un çevrimiçi etkinleştir düğmesini tıklayarak ürün anahtarı giriniz.
  4. Adım: İleri tıklayınız (Bu adım biraz uzun sürebilir)

Bu adımdan sonra artık lisans aktifleştirmesini yapmış olacaksınız.

 

Windows 10’u Etkinleştirme Olmadan Kullanabilir miyim?

Windows 10’u dilediğiniz süreye kadar etkinleştirmeden kullanabilirsiniz, ancak bazı özellikler uzun vadede devre dışı bırakılacaktır. Microsoft, artık kullanıcıları yetkisiz kullanım süresinin bitiminden sonra iki saatte bir ürün anahtarı satın almaya ve bilgisayarları yeniden başlatmaya zorlamaktadır. Bu da doğal olarak, can sıkıcı bir duruma dönüşebilir. Aynı zamanda bazı ek güncelleştirmeleri almanızın ve ek ayarları yapmanızın da kısıtlanabileceğini unutmamalısınız. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak sizlere sitemiz üzerinden orijinal lisans kodu almanızı öneriyoruz.

 

1 thoughts on “Windows Lisans Nasıl Aktif Edilir?

  1. Batuhan dedi ki:

    Çok teşekkürler, sorularıma yanıt buldum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir