Gösterilen sonuç sayısı: 15

Office Lisans

Office Lisans programı kendini en çok geliştiren ender yazılımlardan biridir. Full bir Office paketin içinde, Word, Excel, Outlook, Powerpoint, Access, Frontpage, OneNote, Publisher, InfoPath ve yardımcı programlar bulunur. Office full paket aldığınızda bilgisayarınızda yapmak istediğiniz neredeyse bütün işleri yapabilirsiniz. En ucuz office lisans seçenekleri sitemizdedir.

Office lisans sizin için kurtarıcıdır. Word ile yazılarınızı yazabilir, Excel ile tablolarınızı ve hesap takiplerinizi yapabilirsiniz, Outlook ile mail alıp gönderebilir, Frontpage ile basit web tasarımlar yapabilir, Powerpoint ile profesyonel iş sunumları yapabilirsiniz.

Microsoft Office 1985’ten beri geliştirilen bir program Word 1.x ile başlayan süreç bugün dünya üzerinde tüm işletim sistemlerinde en çok kullanılan masaüstü programıdır. Office lisans edinen pek çok kişi ve işletme işlerini kolaylıkla halletmektedir. Günümüzde en çok kullanılan 4 farklı versiyonu bulunmaktadır. Bunlar;

Ofis 2013

ofis 2016

Ofis 2019

Office 365 versiyonlarıdır.

Microsoft Office Lisansı Nedir?

Office yazılımı Microsoft tarafından yazılmış lisanslı bir programdır. Aynı Windows işletim sisteminde olduğu gibi Office yazılımı da lisanslı kullanma mecburiyeti vardır; aksi takdirde yasal olarak para cezası gibi cezalar söz konusudur. Office lisans kullanımı sizi güvende tutacaktır.

Şuan için kampanyada olan Windows 10 pro + Office 365 hediyeli ürünümüzü de inceleyebilirsiniz.

Microsoft Office Retail Lisans ve Kutulu Lisans Arasındaki Fark

Microsoft Office lisansı almak istediğinizde karşınıza birkaç farklı sürüm çıkacaktır. Bu sürümlerin dijital retail ve yükselme çeşitleri bulunmaktadır. Dijital lisanslar internetten satın aldığınız firma size bir indirme linki ve Office lisans anahtarı verir. Her ihtimale karşın bu lisans anahtarını farklı bir yerde daha yedeklemeniz önerilir.

Retail lisans ile fiziki ya da sanal bir bilgisayar satıcısından almış olduğunuz kutulu Office ürünüdür. Lisans anahtarı ve yükleme diski kutunun içinde yer almaktadır. Yükseltme ise daha önce kullandığınız Office versiyonunu bir üst versiyona geçirmek için kullanılır. Bu lisanslar arasında Office programlarında herhangi bir fark yoktur. Office lisans için tercih edebilirsiniz.

Hangi Office Lisansını Almayalım?

Yeni bir Office lisansı alacaksanız şu an alacağınız ürün Office 2019 veya Office 365 olacaktır. Office 2019 lisansında Ev & Öğrenci ve Professional sürümleri bulunmaktadır. Ev & Öğrenci sürümünde Word, Excel, Powerpoint’in klasik 2019 versiyonları yer aldığı gibi sadece ev bilgisayarlarında kullanılabilir.

Eğer, ticari amaçla kullanacaksanız Office 2019 Professional sürümü almanız gerekmektedir. Professional sürümde Ev & Öğrenci sürümüne ilave olarak Outlook, Publisher ve Access programları da yer almaktadır. Her iki sürümde sadece bir bilgisayar için geçerli olup; Ev & Öğrenci versiyonu PC ve Mac destekli olup, Professional sürüm sadece PC desteklidir.

Office 365 ise daha farklı bir sistemdir. Office 365 bir tür abonelik sistemidir. 3 farklı versiyonu vardır. Office 365 ev – bireysel kullanımlar, küçük ve orta işletmeler ile kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için önerilir. Office 365 alışkın olduğunuz bütün uygulamaları içerdiği gibi çevrimiçi depolama ve gerçek zamanlı olarak birlikte çalışma şansı da tanımaktadır.

Aboneliğiniz devam ettiği sürece Aile planı paketinde aileniz (yada belirlediğiniz) 6 kişiye kadar çoklu kullanım (PC, Tablet, Mac ve telefon) imkanı sağlamaktadır.

Office 365’in 3 farklı versiyonu ve 2 farklı aboneliği bulunmaktadır. Bunlar; Microsoft 365 Aile, Microsoft 365 Bireysel ve Office Ev ve İş (tek seferlik ödemeli) versiyonlarıdır. Bunlardan Office Ev ve İş haricindeki iki seçenekte aylık veya yıllık ödemeler ile abonelik yapabilirsiniz.

365 Aile seçeneğinde Word, Excel, Powerpoint, Onenote, Outlook, Access, Publisher, One Drive ve Skype dahildir. En fazla 6 kişiye kadar ortak kullanıma izin verilmektedir.

365 Bireysel seçeneği sadece tek 1 kişinin kullanımına izin verilmektedir. Aile seçeneğindeki bütün programlar ve şartlar geçerlidir.

Office Ev ve İş 2019 ise tek seferlik ödeme yapılarak alınabilir. İçerisinde ise sadece Word, Excel, Powerpoint ve Outlook dahildir. Diğer yazılımlar yoktur.

Office Lisansı Almanın Avantajı Nedir?

Öncelikle şu bir gerçek ki yasal olarak zorunluluktur. Kaçak yazılım kullanma suçu büyüktür. Bunun haricinden lisanslı olmayan yazılımların bilgisayarınıza getireceği virüs, trojan ve güvenlik açıkları da bilgilerinizin çalınmasına, internette yaptığınız işlemlerin izlenmesine hatta banka şifrelerinizin çalınmasına yol açabilir. Office lisans alarak lisanssız kullanımdan dolayı olabilecek sorunlara karşı  korunabilirsiniz.

Ayrıca lisanslı yazılım kullanılarak yapay zekanın avantajlarından, hazır kreatif şablonlarla işinizi daha iyi yapabilme ve zaman tasarrufu kazanmak, OneDrive gelişmiş güvenliği ile dosyalarınızı güven altına almak, En son gelen güncelleştirmelere erişmek ve her sorununuzda sürekli teknik desteğe ulaşarak sorunlarınızın kesin çözümüne kavuşmak gibi avantajlar elde edersiniz. Office lisans bu sebeple oldukça önemlidir.