Windows

Windows Server 2012’yi Kolayca Kurma

Windows Server 2012'yi Kolayca Kurma

Windows Server 2012’yi Kolayca Kurma

Windows Server 2012, Microsoft’un yeni nesil sunucu sürümüdür. Birçok çoklu kullanıcı, VPN ve ağ uygulamalarının çalıştırılması için kullanır. Böylelikle güvenlik, mobil ve ölçeklenebilirlik özellikleri, makine öğreniminden bulut hesaplama gücüne kadar uygulama mimarisi sağlar. Bu yazı, Windows Server 2012’yi kolaylıkla kurmaya yardımcı olacak temel adımları içerir.

Windows Server 2012’yi Kolayca Kurma: İşletim Sisteminin Yüklenmesi

Öncelikle, Windows Server 2012’nin yüklenmesi için resmi Microsoft disk dosyasını indirin. Daha sonra Windows’u kurmak için masaüstüne yoğunlukta kullanıcı adı ve şifre girebilirsiniz.

Ağ Yapılandırması

Windows Server 2012, bu işletim sisteminin in-kutu ağ yönetim yazılımını destekler. Bu ağ yönetim aracı, farklı arayüz türlerine (Kablolu, Kablosuz, VLAN) ve özellikle sunucular arası bağlantılara izin verir. Bu, ağ konfigürasyonunuzu kolay ve hızlı yapmanızı sağlayacak ve anlık problemleri çözme fırsatı verir.

Güvenlik Konfigürasyonu ve Yönetimi

Windows Server 2012, anlık güvenlik duvarı sağlayarak kötü amaçlı yazılımları tespit edebilir. Bunun için filtreleri güncelleme ve güvenlik alanlarını yönetme seçeneği verir. Kullanıcı hesaplarının yetkilendirilmesi ve erişimin, yönetim yapısının yönetimi de kullanıcı ekranları arasındaki güvenliği güvenceye almak için yapılandırılır.

Tüm bu adımlar, kurulum sürecinizi kolay ve hızlı hale getirir. Böylelikle Windows Server 2012’yi kurmak için gerekli tüm güvenlik önlemlerini almanızı sağlayacak. Kullanımı ve yönetimini süper hızlı bir şekilde öğrenebileceğiniz ve hızlı ve güvenli bir şekilde sunucu çalıştırmanıza olanak verecek Windows Server 2012’yi başarılı bir şekilde kurabilirsiniz.

Windows Server 2012’yi kurduktan sonra aktif bir şekilde kullanmak için bir lisans koduna ihtiyacınız olacaktır. Server lisansları bölümünde yer alan Windows Server 2012 Standard Lisans, Windows Server 2012 R2 Standard Lisans veya Windows Server 2012 R2 Datacenter Lisans seçeneklerinden birini kurduğunuz sürüme göre tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir