Windows

Windows Server 2012 Performansını Artırmak için İpuçları

Windows Server 2012 Performansını Artırmak için İpuçları

Windows Server 2012 Performansını Artırmak

Windows Server 2012, Windows 8’in tabanını oluşturan üst düzey sunucu işletim sistemidir. Sunucunuzu performans ve güvenlik açısından optimize etmek, size zaman ve para tasarrufu sağlamak için önemlidir. Windows Server 2012 sunucusu düzgün bir şekilde optimize edildiğinde, verimli bir şekilde çalışacaktır. Bu sayede işlem süresini minimuma indirebilir. Aşağıdaki bulunan ipuçları, sunucu verimliliğini arttırmak için kullanılabilecek özelliklere odaklanmak için kullanılabilir.

Modülleri Etkinleştirme

Windows Server 2012, çeşitli kabiliyetleri kullanmanıza izin veren modül sistemi ile gelir. Düzgün çalışmasını istediğiniz işlevlerinizi yerine getirmek için kullanılan modüllerin etkinleştirilmesi gerekir. Her modülün zincirdeki bağımlılıklarını unutmayın. Ayrıca, kurulum işlemi temel olarak dizin servisleri ve diğer özelliklerin aktif olması için etkinleştirme sağlanması gerekmektedir. Bunun için de Windows Server lisansı satın almanız gerekmektedir.

Güncellemeleri Otomatik Yapma

Güvenlik açısından her zaman önemlidir. Windows Server 2012, her zaman sunucuda mevcut olan güncellemeleri otomatik olarak tespit etme, indirme ve uygulama özelliğiyle gelir. Bu, çok sayıda zaman kazandıran bir özelliğidir. Ayrıca, Windows Server 2012 aynı zamanda Windows Update aracıyla diğer uygulamaların güncellemelerini otomatik olarak indirebilmektedir. İndirmenin yanı sıra kurulumları da otomatik olarak sağlanmaktadır.

Windows Server 2012 Performansını Artırmak için Güvenlik Konseptini Geliştirmek ve Korumak

Windows Server 2012’nin belirli güvenlik kuralları bulunmaktadır. Ancak, bunlar çoğunlukla Windows güvenlik politikalarındaki ayarlarla düzenlenmektedir. Bu sebeple her koşulda, sunucu düzgün olarak korumak için hangi güvenlik özelliği iyi çalışacağını bilmek önemli hale gelmektedir. İşletim sistemine erişimi kısıtlamak için kapsamlı bir güvenlik yönetimi kullanmayı düşünebilirsiniz. Çevrimiçi aracıların sebep olduğu kötü amaçlı saldırılara karşı koruma yanı sıra, kablosuz ağları güvence altına almak için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra sunucunun verilerinin korunmasını sağlamak için kullanılmaktadır.

Windows Server 2012, üst düzey bir üründür. O, işletim sisteminizde işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak için, çok sayıda güçlü özelliğe sahiptir. Performans en üst düzeye çıkarmak için özellikleri doğru şekilde yönetmeniz gerekir. Güvenlik konseptini iyileştirmeden, sistemi güncellemekten ve ihtiyacınız olan modülleri etkinleştirmekten başlayarak Windows Server 2012 performansını artırabilirsiniz. Windows Server 2012 Lisans satın alarak güvenliğinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Lisanssız işletim sistemleri her türlü sızıntıya ve güvenlik zaafına açık olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir