Windows

Windows Server 2012 için Önerilen Kurulum Yöntemleri

Windows Server 2012 için Önerilen Kurulum Yöntemleri

Windows Server 2012 için Önerilen Kurulum Yöntemleri

Microsoft tarafından Windows Server 2012 kullanıcılara önerilen kurulum yöntemleri arasında; Kurumsal Çözüm Tüketimi, Güncelleme Yüklemesi ve Yönlendirilmiş Kurulum yer almaktadır.

Kurumsal Çözüm Tüketimi, kurumsal kullanıcılara Windows Server 2012 ‘nin Kurumsal Sürümü satışı için önceden ayarlanmıştır. Ayrıca 4 alt türü vardır: Birden Fazla Çoklu Ortam Sürümü (MMA), Hızlandırılmış Sanal Makineler (VMA), Birden Fazla Sanal Makin Sürümü (VMS) ve Yukarıyı Geliştirme Sürümü (UPG).

Buna ek olarak, Windows Server 2012 için Windows Update’in de önerilen kurulum yöntemleri arasında yer alması güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır.

Yönlendirilmiş Kurulum, kullanıcının seçebileceği maddeleri içeren önceden hazır bir Windows Server 2012 kurulumudur. Buna kurumsal seçenekler ve modifikasyon seçenekleri de dahildir. Ayrıca güvenlik seçenekleri, servis ve rol seçenekleri de bulunmaktadır. Bunların yanı sıra disk yapılandırma seçenekleri, erişim kontrolü seçenekleri ve çoklu ortam ayarlarına ulaşmak mümkündür.

Windows Server 2012 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Windows Server 2012 kurulumu oldukça basittir. Öncelikle, dört farklı ortamda çalıştırılabilen bir ISO dosyasını indirmek gerekmektedir. Bu dosyayı bir DVD’ye yazmak mümkündür. Bunun yanı sıra sanal bir ortamda çalıştırmak da mümkündür. Ardından, Windows Server 2012 önyükleme ara yüzünü açmak için kurulum medyasını kullanın. Kurulum işlemini, ekranın en altında bulunan “Kuruluma Başla” düğmesini tıklayarak başlatabilirsiniz.

Sonraki adımda, kurulum sihirbazı açılacaktır. Sorgulama ekranından seçim yapmanız için sizi yönlendirecektir. Kurumsal Çözüm Tüketimi ve Güncelleme Yüklemesi seçiminden sonra, hangi sürümün yükleneceğini belirlemek için size tavsiyeler sunulacaktır.

Burada ayarların doğru bir şekilde yapılandırılması büyük önem taşımaktadır. Çalıştırma süresinde sorun yaşamamak için bunların tümünün dikkatlice doldurulması gerekmektedir.

Windows Server 2012 Kurulumu Sonrası

Windows Server 2012 kurulumu sonrası, ayarlarınız işlenmeye başlayacaktır. Ardından kurulum ayarlarında girdiğiniz tüm detaylar ile konfigüre edilecektir. Bu ayarlar arasında, servis ve rol seçenekleri, disk bölümleme seçenekleri ve güvenlik kontrolleri yer almaktadır.

Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından, Windows Server 2012 çalışacaktır. İlk olarak, Windows’un kullanımını öğrenmek için Microsoft ofisinin önerdiği kullanım kılavuzlarına başvurulması önerilmektedir. Bu kılavuzlar sayesinde kullanıcılar, cihazların birbirleri arasındaki iletişimini kontrol etme imkanına sahip olacaktır. Ağı çalıştırmak için gerekli araçları ve servisleri, kullanıcıların erişim haklarını ayarlamayı öğrenebilmektedir.

Ayrıca, mevcut sistemlerinin güncelleştirilmesi ve olası güvenlik açıklarının kapatılması için Microsoft tarafından sağlanan güncellemeler arasından seçim yapmak da oldukça önemlidir. Böylece, en güncel verileri ve güvenli donanımları kullanmak mümkün olacaktır.

Windows Server 2012, kolay kullanımlı arayüzleri ve özel özellikleri ile kullanım konusunda keyifli bir deneyim sunmaktadır. İş ortamında ve sanal ortamlarda Windows sunucularına dikkatli yaklaşım, istenen sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Windows Server 2012 R2 Standard lisans satın almak için hemen sitemizi ziyaret edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir