Windows

Windows 8.1 Build 9600 Etkinleştirme

Windows 8.1 Build 9600 Etkinleştirme

Windows 8.1 Build 9600 Etkinleştirme

Windows 8 ve Windows 8.1 Build 9600 etkinleştirme işlemi, birçok bilgisayarda Windows 8.1 yüklü olması sebebiyle gerekli olan bir işlemdir. Windows 8.1 işletim sistemi, Microsoft tarafından Windows 8’in bir üst modeli olarak tasarlanmıştır. Bilgisayarında Windows 8 yüklü olan her kullanıcı Windows 8.1’e ücretsiz olarak geçiş yapabilir. Windows 8.1 işletim sistemi, Windows 8’in barındırdığı tüm özellikleri içerir. Microsoft, yayınladığı güncellemelerle sürekli yeni özellikler ekleyerek güvenlik yönünden de işletim sistemini güncel tutmaktadır.

Windows 8.1 Build 9600 etkinleştirmesini gerçekleştirmek işletim sistemini daha stabil bir hale getirmek ve kötü amaçlı kişilerin bilgisayarımıza zarar vermesini engellemek için çok önemli bir yere sahiptir. Windows 8.1 işletim sistemini etkinleştirmek için Windows 8.1 Lisansına ihtiyacınız vardır. Windows 8.1 lisansları iki farklı sürümde satılmaktadır. Bunlardan biri Windows 8.1 Pro’dur. Bildiğimiz Professional işletim sistemiyle tüm ayrıcalıkları elde edebilir ve kullanabilirsiniz. Diğer sürüm ise Windows 8.1 Enterprise sürümüdür. İşletmeler ve büyük şirketler için tasarlanmış olan Windows 8.1 Enterprise sayesinde diğer bilgisayarlara bağlantı, veri aktarımı gibi işlemler oldukça kolay bir hale gelmiştir.

İşletim sistemi sürümünüze göre lisans kodu satın alarak etkinleştirme işlemini basit, güvenli ve ucuz yoldan halledebilirsiniz. Yıllardır hizmet vermekte olan sitemizde lisans kodunuzu alabilir ve oluşabilecek her türlü etkinleştirme problemi için hem Microsoft tarafından hem de bizim tarafımızdan 7/24 destek alabilirsiniz.

Windows 8.1 Build 9600 Etkinleştirme Videolu Anlatım

Lisans kodunuzla birlikte Windows 8.1 etkinleştirme işleminin nasıl yapıldığına dair detaylı bilgiye aşağıdaki videodan da ulaşabilirsiniz.

Windows 8.1 Yenilikleri

  • Internet Explorer’in Windows 8.1 yayınlandığında son sürümü olan 1 versiyonu eklendi.
  • Windows 8’de bulunan canlı kutucukları istediğiniz gibi boyutlandırma seçeneği eklendi.
  • Windows Mağazası yenilendi.
  • Kişisel Bilgisayar Ayarları’nda yer alan Kişisel kelimesi kaldırılarak ayarlar kısmı Bilgisayar Ayarları olarak yenilendi.

Windows 8.1 Kullanım Oranı

Windows 8.1 işletim sistemi 2021 yılının Aralık ayında alınan son verilere göre Windows sürümleri arasında üçüncü sıradadır. Kullanım yüzdesi 3.44 olarak belirlenmiştir.

Windows 8.1 Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: En az 1 GHz veya daha hızlı bir işlemci
  • Bellek: En az 1 GB RAM (32 bit için) veya en az 2 GB RAM (64 bit için)
  • Grafik Kartı: DirectX 9 ve üzeri grafik cihazı
  • Sabit Disk: 32 bit işletim sistemleri için en az 16 GB, 64 bit işletim sistemleri için en az 20 GB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir