Windows

Windows 7 Ultimate’in Avantajları ve Dezavantajları

Windows 7 Ultimate'in Avantajları ve Dezavantajları

Windows 7 Ultimate’in Avantajları ve Dezavantajları

Windows 7 Ultimate, Windows’un en yeni ve en geniş özellikleri sunan operasyon sistemidir. Son kullanıcılar için tasarlanan bu işletim sistemi başarılı bir biçimde kullanıcının masaüstünü ve dolayısıyla bilgisayar ortamını denetimini sağlar. Kullanıcılar kullandıkları bilgisayarlar üzerinde daha fazla kontrolün sahibi olmalarına izin vermektedir. Bu sistem beraberinde birçok farklı avantaj ve dezavantaj getirmektedir.

Windows 7 Ultimate Avantajları

Güçlü Güvenlik ve Yetkiler

Windows 7 Ultimate, kullanıcının daha güvenli bir iç ortam oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Windows 7 Ultimate, eski sürümlerden daha gelişmiş bir kimlik doğrulama özelliği içeren “User Account Control” güvenlik uyarılarını desteklemektedir. Bu güvenlik özelliği, çoğu virüsler tarafından hedef alınan ağlar için güçlü bir koruma sağlar. Ayrıca, izinleri ayarlayan kullanıcılara, kullanıcı hesapları arasında yetkilerin kontrol edilmesini mümkün kılmaktadır.

Hiçbir Donanım Gereksinimi Olmadan Yükseltme İmkanı

Windows 7 Ultimate, kullanıcıların son derece hızlı bir şekilde işletim sistemlerini güncellemelerine izin veren bir yükseltme sürecine sahiptir. Herhangi bir donanım gereksinimi gerektirmeksizin kullanıcılar, sistemlerini tek bir tıkla güncelleyebilirler.

Ekran Aracıları ve Sanal İkizler Özelliği

Windows 7 Ultimate, güç kullanıcıların gelişmiş grafik aracılarının yüklenmesine ve indirilmesine izin veren bir işletim sistemi içerir. Bunun yanı sıra, Windows 7 Ultimate’de, çoklu çalışma alanlarını destekleyen ve kullanıcıların çalışmasını kolaylaştıran Sanal İkizler Özelliği de mevcuttur.

Windows 7 Ultimate Dezavantajları

Anlaşılması Zor İşlevler

Windows 7 Ultimate, bazı kullanıcılar tarafından zor olarak adlandırılmaktadır. Kullanımı zor olan bazı işlevleri bulunmaktadır. Örneğin, yüksek seviyede grup politikaları yapılandırması için izin veren oldukça karmaşık bir arayüze sahiptir.

Yüksek Fiyat Etiketi

Windows 7 Ultimate satın almak için cömert bir fiyat etiketi koymaktadır. Fiyatlar, aynı özellikleri sunan diğer Windows işletim sistemlerine göre çok daha yüksektir.

Sürekli Kurulum Gereksinimi

Güncellemeler veya ağ altyapısının geliştirilmesi gerektiğinde kullanıcılar, Windows 7 Ultimate’i kurmalı ve sonra da denetlemeli ve düzenlemeli veya veri merkezinin düğümlerini değiştirmeli veya sistemleri yeniden yapılandırmalıdır. Bu, yüksek miktarda zaman alabilir.

Windows 7 Ultimate, orta ve ileri seviyede bilgisayar kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Ultimate’in oldukça gelişmiş kullanıcı arayüzü, cihaz etkinleştirme özelliği ve ayrıca BitLocker şifreleme özelliğiyle kullanıcıları sevindirmektedir. Bununla birlikte Windows 7 Ultimate’in birkaç dezavantajı da bulunmaktadır. Bu dezavantajlar, son kullanıcıların doğru seçimi yapmaya yardımcı olarak hafızayı oluşturmaktadır. Windows 7 işletim sistemi lisansları satın almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir