Windows

Windows 10 Yazı Tipi İndir

Windows 10 Yazı Tipi İndir

Windows 10 Yazı Tipi İndir

Windows 10 yazı tipi, Microsoft’ un; tescilli olarak, ticari markasıdır. Arayüz yazı tipi olarak kullanılmaktadır. Windows’un, önceki sürümlerinde, yazı tipi (font) seçenekleri kullanılmaktaydı. Yani; kullanılan yazı tipleri (font) ara yüz yardımıyla değiştirilmekteydi. Yeni sürüm olan; Windows 10 ile, bu yazı karakteri seçimi, kaldırılmıştır. Windows, orijinal Microsoft ürünlerinden biridir. Windows 10 varsayılan yazı tipi; segoe UL olup, ara yüz yazı tipi olarak kullanılmaktadır. Microsoft tarafından kullanılan, Segoe UL; italik oluşu ve yazı boyutları nedeniyle de tercih edilmektedir. Çünkü; gözü yormayan ve okunması rahat bir yazı olarak bilinmektedir. Birçok Microsoft uygulamasında kullanılmaktadır. İnternet ortamındaki pazarlama sektöründe de bu yazı tipi tercih edilmektedir. Genelde, ürün logolarında kullanıldığı bilinmektedir. Uygulamalar tarafından yüklenebilmektedir. Windows 10 yazı tipi indir adresi üzerinden kolaylıkla  erişim sağlanabilmektedir.

Windows 10; Microsoft tarafından geliştirilen, bir işletim sistemidir. Değişik sürümlere sahiptir. Genelde; Windows 10 Pro tercih edilmektedir. Home sürümündeki, tüm özelliklere sahiptir. Windows 10 ile, özellikler yükseltilebilmektedir. Windows’un, yeni sürümü olan; Windows 10 https://enucuzlisans.com dan orijinal lisanslı olarak satın alınabilmektedir. Özellikleri arasında; büyük verilere yer vermesi, ilgi odağı olmaktadır. Grafik tasarımlarında; oldukça kullanılan bir veri şeklidir. Bilgisayar destekli diğer tasarımlarda da ayrıca kolaylıklar sağlamaktadır. Bu özelliğiyle de çeşitli meslek guruplarının, iş performansını artırmaktadır. Dosyaların hızlı aktarımı ve depolanması işlemlerinde, daha da etkindir. Bu sürüm, aktarım esnasında, veri hatalarını tespit edebilmektedir. Veri hatasını, düzeltme özelliğine de sahiptir. Görüntü yakalama tekniği ile, yerel oyunların kaydedilmesinde de ön plandadır. Multimedya gibi, konsol oyunlarının da oynanmasına imkan sağlamaktadır. Bir diğer özelliği de sistemseldir. Etkin olarak; aygıtı koruyabilir. Windows 10, ayrıca; çevrimiçi hizmetler de sunmaktadır. Bunlar arasında;

  • Final sürümü,
  • Varsayılan; web tarayıcı içermesi,
  • Ebeveyn denetim sistemi,
  • Hatırlatıcı ve uygulama başlatma gibi, işlevsel olarak hizmet sağlamaktadır.

Windows 10 Yazı Tipi İndirme

Tek yazı tipi veya birden fazla; Windows 10 yazı tipi indirilebilmektedir. Bu işlemden sonra; 2 yöntemden biri, tercih edilerek;

  • İndirilen dosyaya; sağ tıklanmalıdır. Yükle seçeneği ile istenilen yazı tipi görüntülenmektedir. Yazı tipi, yazı karakterine eklendikten sonra kullanım özelliğini taşır.
  • Diğer yöntem ise; indirilen yazı tipi dosyası sürüklenerek, yazı karakteri dizinine bırakılmalıdır. Windows 10 yazı tipi sisteme yüklenmiş olmakla; kullanılmaya başlanabilir.

Windows 10; varsayılan tüm yazı tiplerini, yazı karakteri dizinine eklemektedir. Bu konuda önizleme imkanı da sunmaktadır. Ayrıca; varsayılan yazı tipleri arasında, mevcut olmayan fontlar da gerekli olabilmektedir. Bu yazı tiplerini de sisteme yüklemek mümkündür. Öncesinde; dil arabirim paketlerinin, özel olarak indirilmesi gerekmektedir. Windows 10 yazı tipi indirme dil arabirim paketleri de sunmaktadır. Bu paketler de sisteme yüklenebilir. Yazı tipi (font) dizininden, yazı dili olarak uygulanabilir. Bunun dışında; kaldırılmış olan yazı tipleri için, seçenekler bulunmaktadır. İnternet bağlantısı üzerinden, eklenebilen yazı karakterleri; manuel olarak, sisteme kaydedilebilinir. Ya da kaldırılmış fontlara ilişkin, ek paketler satın alınabilmektedir. Windows 10 yazı tipi (font) ayarları; denetim masası üzerinden kontrol edilmektedir. Yazı tipi dosyası; “görünüm ve kişiselleştirme” isimli menüde yer almaktadır. Windows 10 yazı tipi dosyasındaki ayarlar sekmesinden; “varsayılan ayarları geri yükle” seçeneği tıklanarak, Windows 10 yazı tipi geri yüklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir