Windows

Windows 10 Update Assistant

Windows 10 Update Asistant

Windows 10 Update Assistant

Bilgisayarın donanım yapısını yöneten yazlım programları vardır ve işletim sistemi olarak adlandırılırlar. İşletim sistemleri bilgisayar uygulamalarını pratiklikle kullanım olanağı sağlar.  İşletim sistemleri sadece bilgisayarda değil tablet ve akıllı telefonlarda da mevcuttur. İşletim sistemleri bilgisayara yüklenebilir, istenildiğinde silinip başka bir işletim sistemi ile değiştirilebilir. Windows 10 Update Assistant işletim sistemi de ilk olarak Threshold ismi ile kullanılmıştır. Update assistant  Windows NT’nin son çıkan ticari yazılımıdır. Güncelleştirmeler yılda iki kez yapılır ve update assistant ile bu güncellemeler otomatik olarak yüklenir. İşletim sistemi bilgisayar hafızasından çalışmaya başlar ve ekran görüntüsü gelince içerdeki uygulamalar çalışmaya başlar. Kullanım kolaylığı anlamında Windows 10 Update Assistant ile güncelleştirmeleri otomatik olarak yapabilir ayrı bir zaman ayırmanıza gerek kalmamaktadır.

Windows 10 Update Assistant Özellikleri

Windows 10 özellikleri arasında dosyaları, verileri şifleyerek koruma özelliği mevcuttur. Bitlocker şifreleme sistemi ile belirli dosyalar değil, sürücünün tamamı şifrelenir.  Kimlik erişim sistemiz olan Azure Active Directory uygulamasına da bağlanabilir, kullanılan verilerin daha güvenli paylaşılmasını sağlamaktadır. Uzaktan oturum açma özelliği ile istediğiniz noktadan bilgisayarınıza bağlanabilir ve çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Hypre V teknolojisi ile bir makinada birden fazla sanal makine oluşturulup çalışmalar yapılabilir. Windows 10 Update Assistant  ile bilgisayar üzerinde oluşmamış ya da hatalı güncellemeler var ise devreye giren ve otomatik güncelleme yapan bir uygulamadır. Uygulama mağazası işletim sisteminin sergilendiği bir alan diye düşünülürse uygulamalarla ilgili bilgiler alınabilir, tanıtımlar görülebilir.

 Windows 10  Pro

Kullanıcıya özel olmasının en önemli özelliği kişisel bilgileriniz tanımladıktan sonra herhangi bir şifre istemeden çalışma ekranına geçiş yapmasıdır. Bilgisayarınızda çalışma arası verdiğinizde İnstant Go1 teknolojisi sayesinde çalışmanıza kaldığınız yerden devam etme şansınız olur. Yani verileriniz saklanmış olur. Bilgisayar üzerinden başka bir cihaza geçişin kolaylıkla yapılabilmesidir.

Klavyeyi ekrandan ayırdığımızda başka bir cihazda masaüstü çalışma gerçekleştirme konusunda problem yaşanmaz. Cortana uygulaması ile klavyeye gerek kalmadan ses tanıma özelliği ile arama motoru kullanılabilir. Microsoft 10 uygulamasında Microsoft Edge internet explorer yerine kullanılabilmektedir. Bir nevi web tarayıcısıdır.  Windows 10 Update Assistant uygulamasını indirip otomatik güncelleştirmeler yapabilirsiniz.

Windows 10 Pro Pratik Çözümleri

Sanallaştırma uygulaması ile birden fazla işletim sistemi aynı cihazda çalışabilmektedir. Hızlandırılmış adres çubuğu istediğimiz her şeyi kolaylıkla bulmamıza yardımcı olacaktır. Windows içindeki depolama sistemi ile birden çok sürücüdeki bilgiler tek bir depolama alanında bir araya gelir. Windows 10 Pro Assistant hizmeti ile otomatik güncelleştirmeler yapılır ve herhangi bir gecikme olmadan verilerinizin kaybolma riski ortadan kalkar. Ayrıca iş klasörlerini ve verileri yedekleyebileceğiniz ve paylaşabileceğini sistemi size sunar.

Korsan yazılımlar veri güvenlik açığı yarattığı için orijinal yazılımlar tercih edilmelidir. Ayrıca şifre güvenliği de hemen hemen hiç yoktur çünkü yazılımın içerisine yerleştirilen key logger programı ile tüm veriler, yazılar korsan yazılımcılara ulaşabilme riski taşır.  Yazılım kodları hatalı ise donanım ve yazılım uyumsuzluğundan ötürü bilgisayarın önemli parçaları yanabilir. Özellikle korsan yazılım kullandığınız cihazı virüs taramasından geçirmeli ve yazılım silindikten sonra tekrar tekrar tarama yapılmalıdır.

Orijinal yazılımlarda herhangi bir kod hatası ya da verilerin güvenliği riski bulunmamaktadır. Windows 10 Pro Assistant otomatik güncelleştirme sistemi ile bilgisayarlar sürekli güncel tutulur, Windows Update For Business uygulaması ile güncelleme ile ilgili zaman ve cihazın güncelleme ile ilgili yönetimine yardımcı olur. Siz de burayı tıklayarak, Windows 10 Pro Asistan ürününün anahtarını temin edebilirsiniz!

Bazen windows uygulamaları çalışırken hata verir. Bunun üzerine In place upgrade from pro to enterprise yani kurulum yükseltme programı kullanılır. Çalışırken hata veren uygulamalar dosyalar ve eski uygulamalar değişmeden yeniden yüklenir. Current brunch for business uygulaması ile kurumsal müşteriler güncellemeleri daha önce alabileceklerdir. Altı aylık periyodu olan güncellemeler hazır olduktan sonra 18 ay geçerli olarak desteklenecektir. Windows 10 Pro genel olarak iş alanında kullanılan bir sistemdir.

İşletim sistemleri arasında kullanıcıya pratik ve çözüm odaklı uygulamalar sunan Windows 10 Pro ile iş alanında gerek duyulan tüm dosyalama ve veriler güvenli olarak depolanır ve otomatik güncelleştirmeler ile sistem çalışmasında aksaklıklar yaşanmaz. Ayrıca bilgisayar verilerini tamamen tehlikeye atabilecek virüslere karşı da yüksek bir güvenlik duvarı uygulaması sunar. Ekranda gizli bulunan bildirimleri her an görebilme şansı olacak, bildirim ekranına not alabileceksiniz. https://enucuzlisans.com güvenli bir şekilde Windows 10 Pro Asistan anahtarını sizlere sunmak konusunda ideal bir hizmetin adresi konumunda yer almaktadır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir