Windows

Windows 10 Şifresi

Windows 10 Şifresi

Windows 10 Şifresi

Windows 10 şifresi, yeni sürüm işletim sistemine ait; lisans kodunu ifade etmektedir. Windows 10 şifresi, tek bilgisayar için geçerlidir. Kullanım süresi, sınırsızdır. Orjinal microsoft lisansı olan; Windows 10 şifresi, https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ ile temin edilebilmektedir. Dijital lisanslar, gelişmiş şifre özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile, windows 10 şifresi; güvenlik yöntemlerinden biridir. İşlenmiş verileri, şifreleme yöntemiyle; koruma altına almaktadır. Gelişmiş şifre; güçlü koruma özelliği ile etkindir. Ayrıca, windowsun; bütün olarak diski şifrelemesi de (bitlocker) korumasını sağlamaktadır. Windows 10 şifre, uzak masaüstü (PC) bağlantısına, ulaşarak; oturum açma imkanı sağlamaktadır. Windows 10 sürümündeki şifre ile; sanal makineler de oluşturulmaktadır. Sadece 1 fiziksel makineden; aynı anda, birden fazla sanal makine rolü (Hyper-V) sağlanabilmektedir. Windows 10 şifre; işletim sistemini çalıştırmaktadır. Ayrıca, kötü amaçlı yazılım karşıtıdır. Bu durum, windows 10 şifresinin, yerleşik güvenlik özelliğidir. Bir cihazdan, diğerine geçiş imkanı tanımaktadır. Şifre özelliği sayesinde de, hızlı ve uyumludur.

Windows 10 Lisansı

Windows 10 lisans kodu, kullanıcı tarafından, değiştirilemeyen bir özelliktedir. Ayrıca; programda yazılı bilgilerden oluşmaktadır. Windows 10 lisans kodu, ürün seti ile birlikte, bir bütünü oluşturmaktadır. Windows 10 lisansı https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisansHYPERLINK “https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/”/ site adresinden alınabilmektedir. Lisans kartında yer alan bilgiler; windows 10 lisansı; koduna aittir. Yeni sürüm olan; windows 10′ u, etkinleştirmek için gereklidir. Windows 10 Lisansı, Ürün ile birlikte kullanıcıya gönderilmektedir. Lisans kodu şeklinde uyarılar alınmaktadır. Bu durumda; lisans kartında belirtilen, windows 10 lisansı gerekli olacaktır. Lisans kullanımı; yalnızca 1 bilgisayar için geçerli olup, kişisel bir kullanımdır. Orjinal dijital lisanslarda, kutu yoktur. Ürün ile birlikte, lisans sağlayıcı tarafından, kullanıcıya; mail olarak gönderilmektedir. Bu mailde; ürün kurulum ve lisans bilgileri yer almaktadır. Windows 10 lisansı, sürümün kurulumuyla kullanılmaktadır.

Dijital Lisans, windows 10 sürüm 1511 dijital yetkilendirme olarak adlandırılmaktadır. Windows 10 etkinleştirmek için; şifre yöntemine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için, windows 10 şifre https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ yardımıyla işlemler yapılabilmektedir. Ürün anahtarına gerek olmayan, bir etkinleştirme yöntemidir. Ana menüde bulunan; genel işlemler sekmesinden, lisans kodu girişi seçeneğine geçilir. Lisans kodu; format şeklinde düzenlenmektedir. Lisans kodu; büyük harf ve imla işaretlerine duyarlıdır. Bu nedenle, kod girişi, fortamata uygun bir şekilde yapılmalıdır. Lisans kartı üzerindeki kodun, yazılı olduğu şekli ile; doğru olarak yazılması gerekmektedir. Windows 10 lisansı girişi yapıldığında; lisans sağlayının adı, ana ekranda görüntülenecektir. “Tamam” butonuna tıklanarak, windows 10 etkinleştirilmiş olacaktır. Ayrıca bilgisayara, windows 10 etkinleştirilmesi yapılırken; komut dosyaları, ürün anahtarı ve lisans anahtarı şeklinde ekrana gelebilmektedir.

  • Ürün anahtarı; işletim sistemini etkin hale getirmek için kullanılan, şifre yöntemlerinden biridir. Yani; Windowsu etkinleştirmek için kullanılmaktadır. Ürün anahtarı; 25 karakterden oluşan bir kod olmaktadır. (32 ve 64 bit) windows 10 pro işletim sisteminde kullanılmaktadır. Ancak, windows 10 şifresi yani; windows 10 lisansı tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise; bilişim teknolojilerindeki gelişmelerdir.
  • Lisans anahtarı; Aktivasyon anahtarı olarak da bilinmektedir. Ürün anahtarının yerine, lisans anahtarı da kullanılabilmektedir. Yazılıma giriş yapıldığında; geçerli olup olmadığı denetlenmektedir. Lisans kodu, geçerli ise; windows 10 kullanımına, imkan sunulacaktır.

Windows 10 Şifresi Satın Al

Windows 10 işletim sistemlerinde, dijital imza teknolojisi bulunmaktadır. Yükseltme yolu ile edinilen, işletim sisteminde; dijital imza kaydedilmektedir. Bu kayıt, anakart veya microsoft hesabında yer almaktadır. Bazı durumlarda, donanım değişikliği yapılabilmektedir. Ya da; Windows 10‘ un, yeniden yüklenmesi halinde; tekrar lisans anahtarı kullanılmasına gerek kalmamaktadır. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, otomotik bir şekilde sistem etkinleşmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir