Windows

Windows 10 Pro Özellikleri

Windows 10 Pro Özellikleri

Windows 10 Pro Özellikleri Nelerdir?

Windows 10; Microsoft tarafından geliştirilen en popüler işletim sistemidir. Windows 10’un çok sayıda farklı özelliklere sahip sürümleri de bulunmaktadır. Windows 10 Pro da en güncel sürümler arasında yer almaktadır. Esasında Windows 10 sürümlerinden birisi olan Windows Home ile Windows Pro birbirleriyle sıklıkla karşılaştırılmaktadır. Windows 10 Pro özellikleri bakımından Home sürümünden farklıdır.  Windows 10 Pro sürümünün kullanım özelliklerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Oldukça geniş kapsamlıdır
  • Bitlocker şifreleme özelliğine sahiptir
  • Hyper-V sanallaştırma özelliğini içermektedir
  • Kurumsal odaklı çalışmalar için üst düzey performans ortaya koyar
  • Güncellenebilir bir sürüm olduğu için sürekli geliştirilebilir özelliğe sahiptir

Windows 10 Pro Özellikleri: Geniş Kapsamlı Kullanım

Windows 10 Pro’nun özellikleri söz konusu olduğu zaman karşımıza çok sayıda farklı özellik çıkar. Bir kere Windows 10 Pro; Windows 10 Home’da yer alkan tüm özellikleri içermektedir. Dolayısıyla Windows 10 Pro’ya sahip olduğunuz zaman otomatik olarak Windows 10 Home’da yer alan tüm özelliklere de sahip olursunuz. Üstelik Windows 10 Pro’nun etkili bir geliştirilebilir özelliğe sahip olduğu da bilinmektedir. Dolayısıyla güncel Projelerin başarılı bir şekilde yönetilmesinde bu yeni sürüm son derece iddialı çözümler ortaya koyar.

BitLocker Şifreleme Özelliği

Windows 10 Pro güvenlik konusunda üst düzey önlemlere sahiptir. Şayet herhangi birisi bilgisayarınızdan sabit diskinizi sökse ve kendi evine götürse; sonrasında kendi bilgisayarına sizin sabit diskinizi taksa, bu sayede hemen her şeyi pratik bir şekilde görebilecektir. Tam da bu noktada devreye özel şifreleme sistemleri girmektedir. Microsoft tarafından geliştirilmiş olan BitLocker şifreleme özelliği sayesinde sürücünüzün tamamını şifreleyebilirsiniz.

Windows 10 Pro’nun içeriğinde yer alan BitLocker şifreleme özelliği sayesinde bilgisayarınızın sabit diskini şifreleyebilirsiniz. Böylece PC güvenliği konusunda önemli kazanımlara da sahip olursunuz. Esasında Windows 10 Pro’nun tek başına bu özelliği bile son zamanlarda popüler olmasının en temel nedenleri arasında yer almaktadır.

Hyper – V Sanallaştırma Özelliği

Son derece işlevsel bir yazılım olarak karşımıza çıkan Hyper – V sanal bir makine yazılımı olarak tanımlanmaktadır. Hyper – V oldukça güçlü bir yapıya sahip olduğu için işlem yapılması sırasında oldukça pratik sonuçlar ortaya koymaktadır. Hyper – V yazılımını kullanarak; bilgisayarınızda size özel sanal bir bilgisayar ortamı oluşturabilirsiniz. Windows 10 Pro’nun bu özelliği, bu yeni sürümün pek çok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

Windows 10 Pro Kurumsallık Odaklıdır

Windows 10 Pro kurumsallık noktasında mükemmel çözümler ortaya koyar. İşletmelerin kurumsal yapılarına özel alternatif çözümler sunmak konusunda bu yeni sürüm oldukça başarılıdır. Mesela Assigned Access gibi özel yazılımları içeriğinde barındıran Windows 10 Pro’nun bu sayede hesapları kısıtlamak konusunda pratik çözümleri ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. PC’nizi korumak istediğiniz zaman Assigned Access uygulamasını etkili bir düzeyde kullanabilir böylece hesabınıza erişilmesini konusunu kısıtlayabilirsiniz.

Windows 10 Pro’nun avantajlı özelliklerinden birisi de bilgisayarınıza domain ekleme özelliğine sahip olmasıdır. Yani Windows 10 Pro içeriğinde yer alan Active Directory sayesinde PC’nizi rahatlıkla bir domaine ekleme fırsatına sahip olursunuz. Bu tür özellikler kurumsal bazda hizmet sunan firmalar için oldukça etkili özellikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da gayet doğal olarak Windows 10 Pro sürümüne olan ilgiyi arttırmaktadır.

Windows 10 Pro; Güncellenebilirlik Noktasında Başarılıdır

Windows 10 Pro özellikleri söz konusu olduğu zaman bu sürümün etkili bir düzeyde güncellenebildiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Özellikle güvenlik ve işlev özelliklerine yönelik olarak güncellemeler gündeme geldiği zaman Windows 10 Pro’nun son derece ideal çözümleri ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu da gayet doğal olarak Windows 10 Pro’nun ihtiyaçları karşılamak noktasında her zaman çözüm odaklı bir çalışmanın merkezi konumunda yer almasını mümkün kılmaktadır.

Bütün bu bilgiler ışığında Windows 10 Pro özellikleri açısından oldukça kullanışlı bir sürüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yeni sürümünün hem güvenlik konusunda hem de işlevsellik konusunda oldukça başarılı sonuçları ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Elbette ki Windows 10 Pro’nun tüm özelliklerinden avantajlı bir şekilde yararlanmayı isterseniz mutlaka bu sürümün orijinal sürümüne sahip olmalısınız! Bunun için bu alanda uzman olan bir platformu tercih etmeniz yeterli olacaktır. Windows 10 Pro satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir