Windows

Windows 10 Fotoğraflar Uygulaması İndir

Windows 10 Fotoğraflar Uygulaması İndir

Windows 10 Fotoğraflar Uygulaması İndir

 Windows 7’den bu yana alıştığımız ve fotoğraflarımızı kolay bir şekilde görüntüleyebildiğimiz fotoğraf görüntüleyicisinin yeni adı Windows 10’da fotoğraflar uygulaması. Aslına bakılırsa fotoğraf görüntüleyicisine göre fotoğraflar uygulaması birçok ek avantaj ile Windows 10’da yer alıyor. Yani bir bakıma Windows 10’daki yeni fotoğraflar uygulaması her türlü diğerinden üstün vaziyette. Peki bu fotoğraflar uygulamasını bilgisayarımıza nasıl indireceğiz? Fotoğraflar uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri sizler için derledik. Windows 10 fotoğraflar uygulaması indirme linki…

Windows 10 Fotoğraflar

Eski adıyla fotoğraf görüntüleyicisi yeni adıyla fotoğraflar uygulaması. Artık Windows 10’da fotoğraf görüntüleyicisi diye bir uygulama yer almıyor.. Yerini fotoğraflar uygulaması adında yeni bir uygulama aldı. Şöyle de bir şey var. Fotoğraflar görüntüleyicisi eski sistemlerde yer aldığı için örneğin; ‘’Windows 7’’ gibi. Windows 7’den Windows 10’a geçiş yaparken fotoğraf görüntüleyicisini kullanabilir halde olacaksınız. Ama direk olarak Windows 10’da böyle bir uygulamayı bulamazsınız. Ki eski uygulamayı kullanmak istemeyeceğinize de eminiz. Biraz sizlere fotoğraflar uygulaması hakkında bilgi aktaralım.

Windows fotoğraflar uygulaması, fotoğraf görüntüleyicisinden kat be kat üstündür. Fotoğraf görüntüleyicisinin yapabileceği işlemlerin daha fazlasını yapar ve birçok özellik ile karşımıza çıkar. Nedir bu özellikler?

 

  • Herhangi bir fotoğrafı yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için Ctrl + fare tekerliğini kullanmanız gerekir. İsterseniz bu tuş kombinasyonunu değiştirebilirsiniz. Ayarlar bölümünde nasıl değiştirebileceğiniz konusunda bilgiler mevcut.
  • Herhangi bir klasör içerisinde fotoğrafı hızlıca görmek isterseniz dosya gezginini kullanın. Dosya gezgini içerisinden bir fotoğraf seçip açın. Açtığınız fotoğrafı sağ tarafa doğru çekin. Bir sonraki fotoğrafı görmek için sağ tarafa çekmek yerine ok tuşlarını da kullanabiliyorsunuz.
  • Gizli sekmeler mevcut. Yakınlaştırma, silme, döndürme, düzenleme ve yeni fotoğraf oluşturma, paylaşma, yazdırma gibi işlemler için herhangi bir fotoğrafı açın ve üzerine tıklayın. Farklı kaydetmek için veya kopyalamak için aynı zamanda çok daha fazla komut için fotoğrafın üzerine basılı tutun. Sağ tık ile de bu işlemleri yapabilirsiniz.

Fotoğraflar uygulaması sadece bu tür basit işlemleri yapmazsınız. Aynı zamanda fotoğraf düzenleme veya video düzenleme işlemleri de yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için herhangi bir fotoğrafa sağ tıklayın ve düzenle deyin. Düzenlenecek fotoğrafı fotoğraflar uygulaması açtıktan sonra uygulama sayesinde fotoğrafı kırpabilir, döndürebilirsiniz. Aynı zamanda ek bir özellik olarak fotoğraflarınıza bu uygulama sayesinde yeni filtreler ekleyebilirsiniz veya fotoğraflarınızın renk tonlarını ayarlayabilirsiniz. Fotoğraflardaki kırmızı gözleri yine bu uygulama sayesinde kaldırabilirsiniz. Netlik ayarlarını yapabilirsiniz, renk ve ışık ayarları da fotoğraflar uygulaması içerisinde yer alıyor.

Bitmedi! Fotoğraflar Uygulaması Fotoğraflarınızı Eğlenceli Hale Getiriyor!

Bu uygulama fotoğraflarınızın üzerinde çizimler yapabilmenize de olanak sağlıyor. Fotoğraf ve videolarınızın üzerinde çizimler yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Herhangi bir videonun veya fotoğrafın üzerine yeni çizimler eklemek istiyorsanız öğenin üzerine sağ tıklayın ve düzenleye tıklayın. Açılan uygulamada yer alan ‘’çiz’’ öğesi size 3 çizim öğesi sunacaktır. Buradan istediğiniz öğeyi seçebilirsiniz. İkinci kez tıkladığınızda ise uygulama çizimlerinize renk ve boyut verebilme imkanını sağlayacaktır. Daha sonrasında çizdiğiniz çizgileri silebilirsiniz. Fotoğraflarınızın üzerinde çizim yapmaktan korkmanıza gerek yok böylelikle.

Her şey bitti şimdi eserlerinizi diğer insanların beğenisine sunma vakti. Kişisel bir fotoğraf yerine genele hitap eden fotoğraflara çizimler uyguladıysanız uyguladığınız çizimleri kaydedip dış dünyaya çiziminizi gösterebilirsiniz. Yeni çiziminizi paylaşmak için uygulama içerisinde yer alan ‘’paylaş’’ sekmesine tıklayın. Bu bölüm eserinizi nerede paylaşacağınızı soracaktır. Buradan size uygun olan platforma seçerek paylaşımlar yapabilirsiniz.

Fotoğraflar Uygulaması Windows 10

Fotoğraflar uygulamasını indirebileceğiniz bir yer yok. Daha doğrusu bu uygulama bilgisayarınızda yer almıyorsa Microsoft Store’u kullanarak tekrar indirebilirsiniz. Normalde internet üzerinden bu uygulamayı indirmeniz tehlikeli olacaktır. Güvenmediğiniz kaynaklardan lütfen dosya indirimi yapmayın. Aynı şekilde güvenmediğiniz ve Google tarafından güvenilir olarak işaretlenmeyen hiçbir siteden alışveriş yapmayın. Alışveriş yapmanız hem zamanınızı çalacaktır hem paranızı alacaktır. Paranızın ve zamanınızın boşa gitmesini istemiyorsanız dediklerimizi mutlaka uygulayın. Fotoğraflar uygulaması hakkında sizlere verebileceğimiz bilgiler bu kadarla kısıtlı. Yani sonuç olarak bu uygulama hakkında sizlere bütün bilgileri aktardık diyebiliriz. Eğer uygulama hakkında farklı sorunlarınız veya sorularınız varsa sitemizin canlı desteği üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Sizlere her zaman yardımcı olmak adına işimizin başındayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir