Windows

Windows 10 Defender Kaldırma Programı

Windows 10 Defender Kaldırma Programı

Windows 10 Defender Kaldırma Programı

Windows 10 Defender Kaldırma Programı birçok kullanıcı tarafından aranan bir programdır. Defender Control programı sayesinde gereken zamanlarda Windows Defender’ı kapatabilir ve daha sonra tekrar açabilirsiniz. Defender Control programı, esasında bilgisayar ekranınız üzerinden birkaç tıkla yapabileceğiniz işlemi kolaylaştırmak için kullanılır.

Windows Vista ve sonraki sürümlerde Windows Defender, Windows işletim sistemi ile birlikte gelmektedir. Windows Defender, arka planda çalışan küçük bir yazılımdır ve işletim sisteminizi virüslerden, casus yazılımlardan, bilinen tüm kötü amaçlı yazılımlarda korumayı hedefler. Fakat sonradan kurmak isteyeceğiniz kapsamlı bir antivirüs programı ile Windows Defender arasında bir çakışma söz konusu olabilir. Bu çakışmayı önlemek adına Windows Defender’i kapatmak isteyebilirsiniz. Zaten iki adet virüs programı aynı anda çalışırsa bilgisayarınız gereksiz güç tüketmiş olur.

Kaspersky Total Security Virüs Programı Lisansı

Windows 10 Defender’i kaldırmak için program kullanarak Windows Defender’i devre dışı bıraktıktan sonra bilgisayarınızda bir virüs programı olmayacaktır. Bilgisayarınızın güvenliği daha üst düzeyde tutmak için Kaspersky Total Security programını tercih edebilirsiniz.

Kaspersky Total Security gibi programları kullanarak bilgisayarınızı kapsamlı bir güvenlik taramasından geçirebilir ve bilgisayarınızı koruyabilirsiniz. Bunun için Kaspersky Total Security programının lisansına ihtiyacınız bulunmaktadır. Kaspersky Total Security Lisans Satın Al sayfamız üzerinden lisans satın alarak bu programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows Vista ve sonraki sürümlerde Windows Defender sürümleriyle ilgili yaşanan esas sorun kullanıcı tercihi sorulmadan işletim sistemine entegre olarak gelmesidir. Bu sebeple Windows Defender programını kaldırmak isteyebilirsiniz. Birçok Windows kullanıcısı, farklı antivirüs yazılımlarını kullanmayı tercih etmektedir. Örneğin Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinin tüm sürümlerinde Windows Defender tamamen kapatılamamaktadır. Yalnızca geçici olarak devre dışı kalmaktadır.

Windows 10 Defender Kaldırma Programı İndir

Windows Defender, bir süre kapalı kalsa da Windows tarafından otomatik olarak yeniden açılır. Microsoft’un aldığı bir karar sonucu ortaya çıkan bu durum kısayol olarak bir program kullanmanızı gerektirebilir. Üstelik Defender Control programı sayesinde kalıcı bir ayar yaparak her açıldığında Windows Defender’in kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Defender Control programını indir butonuna tıklayarak kolaylıkla indirip kurabilirsiniz. İndireceğiniz rar dosyasının şifresi 12345 olarak belirlenmiştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir