Windows

Web Tarayıcısı Edge

Edge

Edge

Web tarayıcısı olan Edge, Windows 10 ile hayatımıza girdi. Windows 10 kullanıcılarının çok büyük çoğunluğu ve Windows için diğer tarayıcılar yerine Edge’yi tercih etmektedir. Bundan dolayı lisanslı Windows 10 yüklemesi yapıldığında büyük e harfiyle sembolize edilen web tarayıcısı ekranda yerini almaktadır. Belirgin ve büyük bir logosu olduğundan görev çubuğunda dikkat çekmektedir.

Windows 10 işletim sisteminin içine yerleştirilmiştir. İşletim sisteminin bir parçasıdır. Bundan dolayı her yüklenen cihazda Edge web tarayıcı olarak yerini alır. Tabi isteyenler Choromeveua Firefox gibi diğer web tarayıcılarını kullanabilirler. Fakat Egde Windows 10 ile tam entegre içinde olduğundan dolayı daha hızlı çalışır. Aramalar daha pratik bir şekilde yapılır. Kullanımı kolay ve pratik olduğundan Windows 10 kullanıcılarına özellikle tavsiye edilir.

Windows 10 kullanılıyorsa akla yatkın olan Microsoft’un daha kolay güncelleyeceği bir tarayıcının kullanılmasıdır. Microsoft tarafından kolayca ve gerekli olduğu her zaman güncellenir. Güvenli olması ise tarayıcının bir diğer önemli özelliğidir. Olası bir güvenlik sorununda Windows Update ile güncellenebilir. Yeni özellikler olduğunda, gelişmeler ve yenilikler çok kolay eklenecektir. Böylece kullanan her zaman güncel olduğundan emin olur. Siz de https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ bağlantısı vasıtasıyla bu nitelikli ürüne sahip olabilirsiniz!

Edge Özellikleri Nelerdir?

İnternet için kullanılan farklı tarayıcılar vardır. Edge, diğer tarayıcılardan farklı ve özgün özellikler sunmaktadır. Lisanslı yükleme yapıldığında benzersiz özellikler daha belirgin ortaya çıkar. Özellikleri;

 • İstenilen sonuçlar ve yapılan aramaların neticeleri daha hızlı alınır.
 • Windows 10 sanal asistan Cortana kullanılabilir.
 • Sanal sayfalar ve vurgulayıcılar aracılığıyla web sayfalarına notlar yazılabilir. Yazılan web notları başkalarıyla da paylaşılabilir.
 • Kablosuz ağdaki cihazlara ve televizyonlara bir tıklama ile görüntü, video ve ses aktarımı yapılır.
 • HD video izlerken bilgisayarın pilini daha uzun süreli kullanır.
 • Web sayfalarının sekmelerini daha çabuk bulabilmek için kaydeder, ön izleme yapar ve gruplandırır. Böyle daha önce ziyaret edilen siteler çok daha hızlı bulunabilir.
 • Web sayfalarını yazdırmayı kolaylaştırmak ve dikkat dağıtıcı olmayan makaleleri daha rahat okumayı sağlamak için Okuma Görünümü hizmeti sunar.
 • Web tarayıcılardan favori olanları içe aktarmaya imkan verir.
 • İz bırakmadan ve daha güvenli bir şekilde arama yapmak için In Private Browsing özelliği sunulmaktadır.

Görüldüğü üzere Egde kullanıcısına çok sayıda önemli avantajı sunan bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik Edge sürekli bir şekilde güncellenebilen ve geliştirilebilen web tarayıcısı olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir!

Microsoft Edge Neden Kullanılmalı?

Günümüzde teknoloji yakından takip edilmelidir. Çünkü çok kısa zamanda çok büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Edge’den önce kullanılan bazı web tarayıcıları vardı. Zamanın en gelişmiş, en hızlı ve en pratik web tarayıcısı olan Edge, bazı özellikleriyle diğerlerinden ayrılmaktadır. Özellikleri Edge kullanmada son derece etkilidir. Edge kullanmayı teşvik eden özellikleri;

 • Uzatma Desteği
 • Kişiselleştirme eksikliği
 • Aşinalık

Birçok özelliğiyle dikkatleri çeken Edge, kullanıcılarından tam not almıştır.  Bütün bu bilgiler ışığında nitelik düzeyi yüksek olan bu ürüne burayı tıklayarak sahip olabilirsiniz!

Edge Nasıl Yüklenir?

Microsoft tarafından tasarlanan Edge, Chromium tabanlıdır. Windows 10 işletim sistemi içine yerleştirilmiş olan web tarayıcısı webten içerik ve görsel toplama, dahili izleme koruması yapmayı sağlayan Koleksiyonlar özelliğine sahiptir. İşletmelerde kullanılan Internet Explorer modu özelliklerini barındırmaktadır. Normalde Chrome kullanıcısı olanlar için Edge’nin bazı özellikleri çok bilindik gelebilir. Kullanıcı arayüzü Chrome kullanıcıları için tanıdıktır.

Windows 10, Windows 7, macOS ve Windows 8.1 kullanıcıları lisanslı Edge’yi kullanabilirler. Lisanslı paketin alınıp kullanılması işlemlerin daha hızlı ve takılmadan yapılmasını sağlayacaktır. İlerleyen zaman içinde sorun yaşamamak için lisanslı ürünler tercih edilmelidir. Windows Update üzerinden indirilmesi mümkün olan web tarayıcısını yüklemek oldukça kolaydır. Daha hızlı çalışan web tarayıcısı her kullanıcının isteğidir. Yeni nesil teknolojilerin etkili bir düzeyde kullanılıyor olması internet üzerinden hizmet sunan web tarayıcılarını da olumlu yönde etkilemektedir.

Saatlerce sayfaları açamayan bir tarayıcınızın olmasını istemiyorsanız lisanslı Windows 10 yüklemesi yapmalısınız. Şayet lisanslı Windows 10 bilgisayarınızda yüklüyse güncellemeler otomatik olarak yapılacaktır. Yani lisanslı ürün kullandığınızda web tarayıcınızın her zaman güncel olduğundan emin olabilirsiniz. Lisanslı Edge kullanmak için https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ linkinden satın alabilirsiniz. Böylece siz de profesyonel çözümler sunan bu ürüne son derece pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz!

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir