Genel

VMware Lisanslama Modelleri

VMware Lisanslama Modelleri

VMware Lisanslama Modelleri

VMware, ölçeklenebilen ve kullanıcı dostu çözümleri sunan önde gelen bir sanallaştırma ve bulut teknolojisi sağlayıcısıdır. Ürünlerin kullanımının, özellikle de lisanslama modellerinin anlaşılması, özellikle de kurumsal kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak şekilde planlanması önemlidir. Bu makalede, bu konu hakkında ayrıntılı olarak bilgi verilecektir.

VMware Lisanslama Modelleri: Perpetual ve Subscription

Lisanslama modelleri, Perpetual ve Subscription olarak ikiye ayrılmaktadır. Perpetual lisanslama modeli, bir kez ödenen bir ücret karşılığında, lisansın süresiz kullanımını sağlayan bir model olarak tanımlanır. Bu model, kurumsal kullanıcıların özellikle de uzun vadeli projeler için makul bir seçenek olmaktadır. VMware Perpetual Lisans sayfamız üzerinden tüm lisanslara ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden alınan tüm VMware lisansları tek seferlik ödeme yapılarak alınmaktadır.

Subscription lisanslama modeli ise, lisans kullanımının süresi için ödenen bir abonelik ücreti olarak tanımlanır. Bu model, kullanıcıların özellikle de geçici projeler için daha uygun bir seçenek olabilir. Subscription lisanslarının avantajı, abonelik ücreti karşılığında her yıl destek ve güncellemelerin de dahil olmasıdır.

VSphere ve VCloud Suite

VMware lisanslama modelleri, VSphere ve VCloud Suite olarak ikiye ayrılır. VSphere, VMware’in sanallaştırma platformu olarak tanımlanır. VSphere, kullanıcıların uygulamalarını ve verilerini kolayca yönetmesine ve kaynaklarını etkin bir şekilde kullanmasına olanak tanır.

VCloud Suite ise, VMware’in bulut bilişim çözümleri arasındaki bir diğer önemli üründür. VCloud Suite, kullanıcıların entegre çözümleri kullanarak bulut ortamlarını kolayca oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır. Böylelikle kurumsal kullanıcıların çoklu bulutlarını kolayca yönetmesine olanak sağlar.

VMware Lisanslama Modelleri Özeti

Lisanslama modelleri, Perpetual ve Subscription olarak ikiye ayrılmaktadır. Perpetual lisanslama modeli, bir kez ödenen bir ücret karşılığında süresiz kullanımı sağlar. Subscription lisanslama modeli ise, lisans kullanımı için ödenen bir abonelik ücreti olarak tanımlanır. Bu programlar da VSphere ve VCloud Suite olarak ikiye ayrılmaktadır. VSphere, sanallaştırma platformu olarak tanımlanırken, VCloud Suite ise bulut bilişim çözümleri arasındaki bir diğer önemli üründür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir