Genel

Visual Studio 2019 ile Çok Sevilen Kodlama Ortamı

Visual Studio 2019 ile Çok Sevilen Kodlama Ortamı

Visual Studio 2019 ile Çok Sevilen Kodlama Ortamı

Visual Studio 2019, Microsoft tarafından geliştirilen gelişmiş bir uygulama geliştirme platformudur. Çoklu dil desteği, gelişmiş kod düzenleme, backend destek bulunmaktadır. Ayrıca analizler, depolama ve diğer birçok özellik sunmaktadır. Bu platformu eklentiler, IDE’ler ve bağımlılık yöneticileriyle güçlendirmek mümkündür. Yazılım geliştiriciler, zengin bir arayüze sahip Visual Studio 2019’u kullanarak projelerini daha verimli ve hızlı bir şekilde tasarlayabilirler. Gelişmiş kod düzenleme seçenekleri sayesinde kod yazmak daha kolaydır. Hata ayıklama ve çalışma alanı optimizasyonu mümkündür. Ayrıca görsel düzenleme ve daha fazlası gibi pek çok işlemlerle birlikte kodu optimize edebilirsiniz.

Backend desteği ve hız ve performans arttırıcı araçlarla beraber, Visual Studio 2019 web uygulamalarının ve servislerinin geliştirilmesi için tasarlanmıştır. Platform, toplamda beş farklı platform desteği sunmaktadır. bunlar Windows, Linux, MacOS, Web ve veritabanlarıdır. Tüm bu olanaklar sayesinde, Visual Studio 2019 ile kullanıcılar mükemmel sonuçlar elde edebilmektedir.

Çok Sevilen Kodlama Ortamı

Visual Studio 2019, geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. Professional, Enterprise ve Community sürümleri bulunmaktadır. Community (kullanıcılardan oluşan bu ekip), Visual Studio 2019‘u kullanmak için son derece heveslidir. Çünkü, Visual Studio 2019’un son sürümü sayesinde kod yazmak daha kolay ve güvenilir hale gelmiştir.

Geliştiricilere Visual Studio 2019’u kurduktan sonra, kodlamaya başlamak için çok sayıda api ve arabirim sunulur. Bu arayüzler sayesinde, kullanıcılar kolaylıkla istedikleri gibi kod oluşturabilmektedir. Visual Studio 2019 ayrıca, kişiye özel yeniden özelleştirme seçenekleri ile de çok sevilmektedir. Örneğin, kullanıcılar Visual Studio’nun gelişmiş kod düzenleme seçeneklerini doğrudan kendi tercihleriyle özelleştirebilirler.

Visual Studio 2019 ve Kullanıcı Deneyimi

Visual Studio 2019 Professional lisansı, kullanıcıların bir arayüz aracılığıyla kodlama deneyimi üzerinde çok büyük ölçüde etkili olmuştur. Microsoft tarafından geliştirilen Visual Studio 2019 platformunda, uygulama geliştiricileri gelişmiş debugging özelliğine sahiptir. Ayrıca hızlandırma araçları, kod birleştirme, Windows ve web uygulamalarının oluşturulması gibi olanaklar sunmaktadır. Platform üzerine birçok açık kaynak eklentileri ve IDE yüklenmesi mümkündür. Kullanıcılar, Visual Studio 2019 ile projelerinde kod sorgulama, hata ayıklama, üye değişkenlerini ve metotlarını kontrol etme, işlemleri gerçekleştirme ve güçlü bir intelliSense ve özel satır ayrıştırmaları ile desteklenmektedir. Visual Studio 2019 platformu, özelleştirilebilir ve sezgisel arayüzüne sahiptir. Çoklu dil dışında bu web tabanlı ve mobil uygulamaların geliştirilmesi için sayısız özellikleri ile kullanıcı deneyimini çok sevilen bir kodlama ortamı haline getirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir