Genel

Visual Studio 2019 ile Artan Güvenlik Özellikleri

Visual Studio 2019 ile Artan Güvenlik Özellikleri

Visual Studio 2019 ile Artan Güvenlik Özellikleri

Günümüzde, hem kurumsal şirketlerin hem de bireylerin veri güvenliği önemlidir. Dolayısıyla güvenli bir ortam için giderek daha dikkatli hareket etmek önemlidir. Artan güvenlik özellikleri, platform ve yazılımlarda olması gerektiği gibi Microsoft araçlarına da yerleşmeye devam ediyor. Microsoft Visual Studio 2019, artan güvenlik özelliklerine yüksek kalitede sahip bir yazılım geliştirme araç seti olarak sunduğu birçok özelliği sayesinde avantaj sağlamaktadır.

Geliştiriciler aracılığıyla sunduğu gelişmiş özellik seti de birçok özellik içermektedir. Kullanıcıların önceliklerine bağlı olarak “yüksek güvenlik, yüksek performans ve etkileşimli kullanıcı arayüzü kullanımı” sunmasını sağlıyor.

Visual Studio 2019 Nedir?

Visual Studio 2019, Microsoft tarafından geliştirilmiştir. Ayrıca dünyanın en popüler programlama ortamı olarak kabul edilen teknolojilerine sahip olan bir geliştirme ortamıdır. Programcılara etkileşimli bir geliştirme deneyimi sağlamaktadır. Böylelikle profesyonel bir şekilde Windows, Mac OS ve Linux tabanlı uygulamalar geliştirmelerini sağlar. Visual Studio 2019’a başlangıç için, ücretsiz olan Visual Studio Community Edition sürümüyle kullanmak mümkündür. Bunun dışında Visual Studio Professional ve Visual Studio Enterprise de gelişmiş versiyonlarıdır.

Güvenlik Kontrolü ve Güvenlik Açıklarının Onarımı

Visual Studio 2019’da, güvenlik kontrolü ve güvenlik açıklarını onarma işlemi de kolaylaştırılmıştır. Her derleme otomatik olarak taranır ve bir kodunda güvenlik açıkları keşfedilirse, geliştiricilere uyarılarında gösterilir. Aynı zamanda, güvenlik kontrollerinin düzenlenmesi ve güvenlik açıklar.

Teknolojinin Firmaların ve Kullanıcıların Güvenliğini Güvence Alması

Visual Studio 2019, veri merkezi platformlarıyla birlikte kullanılabilecek güvenlik teknolojileriyle geliyor. Bu, altyapı tarama, saldırıları izleme, erişim denetimi ve hesap kapatma gibi güvenlik ürünlerinde kullanılabilir. Bu özellikler firmaların ve kullanıcıların verilerinin güvenliğini ve gizliliğini korumasına yardımcı olur.

Visual Studio 2019, geliştiricilerin yazılım geliştirme tecrübesine güvenlik özellikleriyle katkı kazandırmak için tasarlanmıştır. Yazılım geliştiricilerin güvenli bir ortamda çalışmasını sağlamaktadır. Yazılım geliştirme aşamalarının daha güvenli ve esnek bir şekilde yönetilmesini mümkün kılıyor. Bu sayede, verilen güvenlik özellikleri sadece kurumsal için değil herkes için büyük bir avantaj olacaktır.

Visual Studio 2019 ile Yapılabilecekler

Visual Studio 2019 ile programcıların rüyalarını gerçekleştirebilecekleri birçok özellik bulunmaktadır. DotNet tabanlı uygulamaların yanı sıra, iOS, Android, Windows Phone ve daha fazlasının geliştirilmesini sağlamaktadır. Özelleştirilen sekmeler ve kod düzenleyicileri olan çoklu diller desteği bir arada sunması Visual Studio 2019 sayesinde mümkündür. Diğer taraftan Visual Studio 2019, altyapı ve ağırlıklı ticari uygulamalar, düşük seviyeli istemci/sunucu uygulamaları, ASP.Net ve web uygulamaları geliştirmenize de izin verir. Yerleşik geliştirme ortamları veritabanını, web servisleri, Azure bulut hizmetlerini ve diğer tüm ortamlarla entegrasyonu sağlayabilirsiniz. Kademeli ilerleyen güvenlik ve güvenlik süzgeçleri, GUI test araçları ve birden fazla outlet gibi yüksek özellikleri de içerir.

Visual Studio 2019 Kullanımı

Visual Studio 2019, programcılar tarafından tetiklenen, basit ve büyük projeleri geliştirmek için kullanılmaktadır. Önemli verilerle çalışmak ve kod karmaşıklık oranlarını azaltmak için büyük bir güç ve becerilerin kullanıldığı bir araç haline gelmiştir. Visual Studio 2019, çoklu diller için Arayüz tabanlı Programlama (UIP) veya OOP bazlı Web uygulamalarının geliştirilmesinde yardımcı olmaktadır. Böylelikle tüm geliştirme işlemlerini basitleştirmede ve zaman kazanmada büyük yardımcı olur. Aynı zamanda üçüncü taraf araçlara sahip olmak ve yüzlerce farklı başarılı projeyi aynı anda yürütmek gibi birçok özelliğe sahiptir.

Visual Studio 2019, programcılar için uygundur. Kullanıcı dostu arayüzünün yanı sıra çok sayıda bulut ortamı ile entegrasyon seçeneği ve kolayca ulaşılabilir kod dokümanları gibi birden fazla özelliğe sahiptir. Visual Studio 2019, programlamayı profesyonel olarak yapmak için sağlanan en kapsamlı araçlardan biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir