Windows

Server 2012 R2 RDS CALS İçin Yönetim ve Yapılandırma

Server 2012 R2 RDS CALS İçin Yönetim ve Yapılandırma

Server 2012 R2 RDS CALS İçin Yönetim ve Yapılandırma

Windows Server 2012 R2 RDS CALS (Remote Desktop Services Client Access Licenses), Microsoft’un Windows Server 2012 R2 Remote Desktop Services (RDS) ürününü kullanmak için gerekli olan lisansları temsil eder. RDS, kullanıcıların uzaktan bir bilgisayara bağlanarak, ortamın doğrudan kontrolünü sağlamalarını ve uygulamaları kullanmalarını sağlar. Windows Server 2012 R2 RDS CALS ile kullanıcılar ve cihazlar arasındaki ilişkileri yönetmek mümkündür. Uzaktan erişimi etkinleştirmek ve kontrol etmek çok daha kolay hale gelir.

Windows Server 2012 R2 RDS CALS Nasıl Kullanılır?

Windows Server 2012 R2 RDS CALS, Microsoft tarafından tek bir lisans olarak sunulmaktadır. Bu lisans, kullanıcının RDS’yi kullanması için bir lisans anahtarıdır. Bu lisans anahtarı kullanıcının, sistemdeki bir uygulamaya ya da sunucuya erişmesine izin verir. İlgili lisans, aynı zamanda, her kullanıcı için lisanslanan uygulamaların çalışabilmesi için gerekli olan bir lisanstır. İşletim sistemi olan Windows Server 2012 R2 RDS CALS’yi kullanmak için lisans satın alınması gerekmektedir.

Windows Server 2012 R2 RDS CALS’in Avantajları

Windows Server 2012 R2 RDS CALS, kullanıcıların uzaktan erişim için gerekli olan güvenlik seviyesini arttırır. Lisansa sahip olan kullanıcılar, birden fazla bilgisayara erişme imkanına sahiptir. Bu sayede uzaktan erişim için gerekli olan her türlü güvenlik önlemi alınması mümkündür. Windows Server 2012 R2 RDS CALS, aynı zamanda, karmaşık ve pahalı uzaktan erişim sistemleri kuran kuruluşlara çok önemli maliyet avantajları sağlar. Windows Server 2012 R2 RDS CALS, kurumsal erişim için güvenlidir. Aynı zamanda kolay bir yöntem olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Server 2012 R2 RDS CALS lisansı satın alarak tüm avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bunun için hemen sitemizi ziyaret edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir