Windows

Server 2012 CAL Lisans Ekleme

Server 2012 CAL Lisans Ekleme

Server 2012 CAL Lisans Ekleme

Microsoft Windows Server 2012 için çalışan kullanıcı lisanslarını, Windows Server 2012 Client Access License’ları (CAL’ler) ile lisanslamanız gerekmektedir. Server 2012 CAL lisanslarının çeşitleri, kullanıcı ve cihazlar için olabilir. Server 2012 CAL lisans Ekleyerek ek donanımsal veya yazılımsal özellikleri etkinleştirebilirsiniz. Windows Server 2012 lisans ihtiyaçlarınız için doğru yerdesiniz. Satın alınan bu lisansın kurulumu oldukça kolaydır. Satın alınan lisansların kayıtları otomatik olarak tanımlanır.

Server 2012 CAL Lisans Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Server 2012 CAL lisans ekleme işlemi birden fazla adımdan oluşmaktadır. İlk olarak, Windows Server 2012 CAL lisansınızı edinmeniz gerekir. Satın almadan önce, bilgisayarın ve kullanıcının ne tür bir lisansa ihtiyacı olduğunu belirlemek gerekmektedir. Bu lisanslar, genellikle üst düzey bir lisans olan Datacenter veya Standard çeşitlerini içermektedir. Edindiğiniz CAL lisansının kurulumu, kurulum adımlarını izleyerek kolayca gerçekleştirilmektedir. Windows Server 2012 sunucusuna Datacenter veya Standard lisanslarını ekleyebilirsiniz. Bu lisansların sorgulaması tamamlanır ve ardından otomatik olarak doğrulanır. Son olarak, lisansları algılayan Windows Server 2012 sistemleri ile de etkin olacaktır.

Server 2012 CAL Lisansını Güncelleme

Windows Server 2012’deki güvenliği sağlamak önemlidir. Cihazınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, güncellemelerinizi düzenli olarak kontrol etmeniz ve gerektiğinde güncellemeler yapmanız gerekir. Microsoft, üretici veya sağlayıcıyla karşılaşacak sorunları ve hataları düzenli olarak gidermek için güncellemeleri sık sık yayınlıyor. Bir güncellemeyi yükledikten sonra bilgisayar ve sunucu sistemlerinin otomatik olarak yeniden başlatılması gerekmektedir. Yeniden başlatılan sistemler lisansların etkinliğini kontrol etmek için izin vermelidir. Yüklenen lisans güncellemelerinin etkinliğinin korunması, her iki lisans için de yeterli olup olmadığını görmek için lisans kontrolüne de izin verir.

CAL lisans ekleme, Windows Server 2012 erişiminde güvenliğin sağlanmasını sağlayan önemli bir aşamadır. Bu lisanslar aynı zamanda, sunucu üzerinde kullanıcı haklarının da korunmasını sağlar. Lisanslarını edindikten ve güncelledikten sonra, kullanıcıların bu lisanslar çerçevesinde Windows yazılımlarını, hizmetlerini ve özelliklerini korumak gerekli olacaktır. Sunucu lisansının korunması ve güncel tutulması, hem Sunucu 2012’de lisans eklemenin de, hem de Windows Server 2012 kullanımının daha kolay ve daha güvenli hale gelmesinin temelidir. Windows Server CAL Lisans sayesinde tüm güncellemeleri yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir