Windows

Otomatik Onarım Hatası Windows 10

Otomatik Onarım Hatası Windows 10

Otomatik Onarım Hatası Windows 10

Windows 10 cihazınızı açmaya çalışırken karşınıza gelen Otomatik Onarım Hazırlanıyor ekranı sürekli olarak yeniden başlatılmayla döngüde kalmış olabilir. Otomatik Onarım Hatası Windows 10 cihazlarda görülen kronik bir problemdir. Bilgisayarınızı her açtığınızda BIOS ya da UEFI üzerinden işletim sisteminiz yüklenir ve bu esnada birkaç donanım ve yazılım kontrolü gerçekleştirilir. Burada ortaya çıkan bir hata sonucu bilgisayarınız onarıma alınmış olabilir ve bu döngü şeklinde ilerleyebilir.

Windows’u Otomatik Onarım esnasında döngüye sokan en yaygın sorun bozuk bir kayıt defteri veya diskinizde yer alan eksik ya da hatalı dosyalardır. Windows yeniden başlatılmaya sürekli devam ederse Gelişmiş Seçenekler’e erişerek sorunu burada çözebilirsiniz.

Bu adıma geçmek için Windows döngüye girmişken güç düğmesine 5-10 saniye kadar basılı tutun. Bunun ardından bilgisayarınızın tekrar açılmasına izin verin ve bir kez daha yapın. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında Windows Kurtarma Ortamı penceresine giriş yapmış olacaksınız. Buradan sistem onarımı ve güvenli mod seçeneklerini sırayla denememiz gerekiyor. Eğer hiçbir aşamada ilerleme kaydedemezseniz Windows’u yeniden yüklemeniz gerekecektir.

İlk adım olarak;
Sorun Giderme – Gelişmiş Seçenekler – Başlangıç Onarımı kısmını takip ederek Windows’un kendini onarıp onaramadığına bakın.

Eğer bu adım başarısız olursa geri yükleme noktasına dönerek tüm verilerimizi ve cihazımızı kurtarmamız gerekecektir.

Otomatik Onarım Hatası Windows 10 Geri Yükleme Noktası

Sorun Giderme – Gelişmiş Seçenekler – Sistem Geri Yükleme sayfasına giderek sisteminizi geri yükleyebileceğiniz bir tarih olup olmadığına bakın. Eğer varsa, sisteminizi geri yükleyin.

Geri yükleme noktanız yoksa;
Sorun Giderme – Gelişmiş Seçenekler – Başlangıç Ayarları – Yeniden Başlat seçeneğine tıklayın ve bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra Güvenli Mod’a geçiş yapabilmek için 4 tuşuna basın. Güvenli Mod’a girdikten sonra verilerinizi mutlaka yedekleyin. Aygıt Yöneticisi’ni açarak tüm sürücülerin güncelleştirmelerini yapın. Ardından sorunun çözülüp çözülmediğine bakmak için Windows’u yeniden başlatın.

Yukarıdaki tüm adımlar başarısız olursa ne yazık ki bilgisayarın tamamen sıfırlanması gerekecektir. En azından Güvenli Mod seçeneği ile verilerinizi kurtarma şansınız mümkün.

Sorun Giderme – Gelişmiş Seçenekler – Bu Bilgisayarı Sıfırla – Hiçbir şeyi saklamamayı seçin ve Sıfırla tuşuna basarak bilgisayarınızı sıfırlayın.

Orijinal Windows 10 Kullanın

Cihazınızdaki hataları en aza indirmek ve güvenlik güncelleştirmeleri sayesinde hem cihazınızı hem de verilerinizi korumak için orijinal Windows 10 Pro kullanmanızı öneririz. Sitemiz üzerinden kolayca sürümünüze uygun Windows Lisans satın alarak bunu sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir