Office

Orijinal Office Alın Yazısını Kaldırma

Orijinal Office Alın Yazısını Kaldırma

Orijinal Office Alın Yazısını Kaldırma

Bilgisayarımızda her dosyayı açan belli uygulamalar vardır. Bu uygulamaların bir kısmı ücretsiz bir kısmı ise belli bir ücret ödenerek lisanslanan yazılımlardır. Bilgisayar kullanımımızda bazı programlar olmazsa olmazdır. Microsoft Office programları da bunlardan biridir. Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi programlar neredeyse her bilgisayarda yer almaktadır. Orijinal Office alın yazısını kaldırma yolu çok basittir.

Hiçbir yasa dışı yola sapmadan ve cihazımızda sahte Office kullanımı sağlamadan çok uygun fiyatlarla ürünü etkinleştirebilirsiniz. Ürün etkinleştirildikten sonra Orijinal Office Alın Yazısı ortadan kalkmış olacaktır. Dilerseniz 1 yıllık abonelik sistemi olan Office 365 Hesabı alarak cihazınıza format atsanız dahi 1 yıl boyunca kullanabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak tek seferlik satın alım ile Office 2019 Pro Plus ya da Office 2021 Pro Plus ürününü tercih edebilirsiniz. Format atmadığınız sürece cihazınız üzerinde sınırsız kullanım hakkına sahip olursunuz.

Orijinal Office Alın Yazısını Kaldırma Yolları

Orijinal Office programı satın almanız, bilgisayarınızı ve belgelerinizi kötü amaçlı yazılımlara karşı korumanızı sağlar. Böylelikle hem düzeltmeleri hem de güvenlik güncellemeleri edinerek kötü niyetli olan saldırganların önüne geçmiş olursunuz. Sahte ya da lisanssız olarak kullanılan sürümlerde güvenlik güncellemeleri alamayacağınız için oluşabilecek bir güvenlik açığında bilgisayarınız, siz ve belgeleriniz açık hedef olursunuz.

Lisanslı Office Kullanmanın Yararları

Firma ve bireysel kullanıcıların lisanslı yazılım kullanmaları önemlidir. Lisanslı yazılım kullanmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Virüs ve hatalı ürün tehlikesine karşı bilgisayarınızı, belgelerinizi koruma.
  • Olası sorunlarda teknik destek güvencesiyle belgelerinizi güvende tutma.
  • Doğru ve eksiksiz dokümantasyonla çalışabilme, yedekleme yapabilme.
  • Yazılımı sürekli güncel tutma ve abonelik sistemlerine düşük ücretler ödeme.

Lisanssız yazılım kullanan firmalarda 4 seneye kadar paraya çevrilmeksizin hapis, eksik her bir lisans başına 150 bin TL’ye kadar çıkabilen cezalar, 3 seneye kadar meslek veya ticaretten men ya da söz konusu lisanssız yazılımı içeren bilgisayarlara el konulması gibi cezalar uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra korsan yazılım kullanan şirketler de konuyu takip eden basın organlarının haber yapmasıyla olumsuz imaj çizerek prestij kaybına uğrayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir