Office

Office Windows 7

Office Windows 7 İndir

Office Windows 7

Microsoft piyasaya sürdüğü sürümlere belirli bir kullanım ömrü biçer. Office Windows 7 içinde ilk baştan bu kullanım süresi zaten 10 yıl olacak şekilde belirtilmişti. Bu süre dolduğunda Microsoft kullanım desteğinin artık sona erdiğini açıkladı. Bu hamle sürümün tamamen ortadan kaldırıldığı anlamına gelmez. Sadece bu saatten sonra kullanıcıların önünde iki seçenek belirdi. Kullanıcılar isterlerse bu eski sürümü kullanmaya devam edebilirler. Ancak bu nokta da bazı riskleri de göze almış olmaları gerekir.

Desteklenmeyen bu sürüm kullanıldığı sürece bilgisayar çalışmaya devam eder ancak risklere ve virüslere karşı açık hale gelir. Çünkü eski sürümlere sistem güncellemeleri gelmediği gibi güvenlik güncellemeleri de gelmez. Bunun yanında çoğu kullanıcı da Office Windows 7 bilgisayarında hızlı ve sorunsuz çalıştığı için bu sürümden vazgeçmek istemez. Bu seferde yapılması gereken Office 2013 desteği almak olacaktır. Çünkü bu iki taraf birbiriyle uyumlu şekilde çalışmaya devam eder.

Office Windows 7 ürününü tam anlamıyla efsane bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde Office Windows 7’in üst düzeyde bir performansın merkezinde yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Microsoft tarafından geliştirilmiş olan Office Windows 7’nin geniş kapsamlı bir çalışmanın merkezinde yer aldığı bilinmektedir. Bu durum söz konusu ürüne olan ilgiyi günden güne artış göstermektedir.

Office Windows 7 Ve Office 2013 Uyumu

Office 2013’ün sağladığı avantajlardan faydalanmak isteyenlerin bilgisayar sistemlerinin en az Office Windows 7 olması gerekiyor. 14 Ocak 2020 tarihinde Microsoft tarafından Windows 7 desteği sona erdi. Dolayısıyla Office Windows 7 sürümünün sadece Office 2013 ile uyumlu çalışıyor olması oldukça önemli bir detay olma özelliği taşır. Office 2013 ise sağladığı yenilik ve avantajlar ile dikkat çekmeyi başardı. Bu yenilikler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Dokunmatik ekranlar ile uyum
  • Depolama alanı imkânı
  • Bulut bilişim temeli
  • Home, Office 365 ve Premium olacak şekilde sürüm seçenekleri

Office Windows 7 donanım konusunda üst düzeyde bir hizmetin merkezinde yer aldığından son zamanlarda etkili bir düzeyde talep görmektedir. Tam da bu kapsamda Office Windows 7 ürünün özelliklerinin de sürekli bir şekilde geliştirildiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

Office 2013 Özellikleri

Microsoft aslında bu sürümün tasarımına 2010 yılında başladı. 2013 yılında ise kullanıma sundu. Çevrimdışı hizmet ve çoklu dokunmatik ara yüz özellikleri noktasında ise kullanıcılara yenilikler sunuldu. Böylece dokunmatik özellikleri olan cihazlarda bu sürüm rahatlıkla kullanılabilecek hale getirildi.

Dokunmatik cihazlarda parmak hareketleri ile oluşturulan belgeler üzerinde her türlü oynama yapılabilecek. Bu sürünüm akıllı tablet ve telefon gibi cihazlarda kullanabilir hale gelmesi radikal bir özellik olarak hayata geçirilmiş oldu. Ayrıca tasarım açısından bakıldığında da yenilikler hemen göze çarpar. Var olan Microsoft Office programlarının akışlarının çok daha pratik bir şekilde tasarlandığı görülür. Bunun yanında bulut tabanlı abonelik hizmetleri de dikkat çeker.

Bulut sistemin kullanılması, kullanıcılar açısından pratik faydalarda sağlar. Mesela öncesinde hazırlanan ve kaydedilen verilere çevrimdışı ulaşma imkânı sağlanır. Böylece her daim internete duyulan ihtiyaç ortadan kaldırılmış olur. Çünkü SkyDrive sayesinde oluşturulan dokümanların saklanması için bir alan oluşturulmuştur.

Office programlarına yine eklenen yeni şablon seçenekleri kullanıcılara istediklerini hazırlamaları noktasında kolaylık sağlar. Bu sürümle getirilen yenilikler Excel, Word gibi Microsoft Office programlarının tamamında kullanılabilir özelliği de sahip. Ayrıca sürüm özellikleri yönüyle hazırlanan dokümanların kişiselleştirilmesi çok daha kolaydır.

Office 2013 Lisansı Neden Alınmalı?

İnsanlar hem bireysel olarak hem de kurumsal olarak Microsoft Office programlarını kullanmaya ihtiyaç duyuyorlar. Sunum yaparken, projeler hazırlarken bu programlar sayesinde kişi üzerinde oluşan iş yükü büyük oranda azalmış olur. Bu kullanım kolaylığından faydalanabilmek için ise programları lisanslı olması önemlidir. Bu şekilde çok daha konforlu bir kullanım alanı oluşturulmuş olur.

Özellikle de Office Windows 7 kullanmaya devam edenlerin Office 2013 lisansını almaları çok daha önem arz eder. Bu lisans için kişinin bireysel olarak yüksek ücretler ödemesine ise gerek yoktur. Bireysel kullanım için satılan lisanslar tek bir bilgisayarda kullanım imkânı sunar. Bu sebeple kurumsal firmaların kullanımı için çokta uygun değildir. Dolayısıyla satın alınacak paket kullanım amacı göz önünde tutularak seçilmelidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir