Office

Office 365 vs Office 2021

Office 365 vs Office 2021 Karşılaştırma

Office 365 vs Office 2021

Office 365, her zaman en güncel Microsoft Office araçlarına sahip olmanızı sağlayan ve abonelik ile satın alınan bir yazılımdır. Aboneliğin süresi dolunca yenilenmesi gerekir. Ev kullanımı ve bireysel kullanıma yönelik olmasının yanı sıra Office 365 planları; orta ölçekli işletmeler, büyük kurumsal şirketler, okullar ve dernekler gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için de uygundur. Evde kullanıma uygun olan Office 365 planlarıyla Word, PowerPoint ve Excel gibi alışılagelen güçlü Office uygulamalarını (masaüstü ve web üzerinde) içermektedir. Aynı zamanda çevrimiçi depolama ve dosyalarda gerçek zamanlı başkalarıyla birlikte çalışma gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bir kez abonelik içeren hesap satın alındığında 12 ay boyunca ek bir ücret ödemeden teknik desteğe, son güncellemelere, güvenlik güncelleştirmelerine ve düzeltmelere erişebilirsiniz. Diğer tüm özellikleri karşılaştırarak Office 365 vs Office 2021 yazımızı sonlandıracağız.

Office 2021, tek seferlik satın alma seçeneğiyle piyasaya çıkarılmıştır. Başka bir deyişle bir bilgisayara Office uygulamalarını yüklemek için tek seferlik bir ödeme yapılır. Tek seferlik satın alımlar hem PC hem de Mac kullanıcıları için uygundur. Fakat Office 2021’i Windows üzerinde kullanmak isteyen kullanıcılar Office 2021 Professional Plus ürününü tercih etmelidir. Office 2021 uygulamalarını MAC üzerinde kullanmak istiyorsanız Office 2021 Ev ve İş sürümünü tercih etmelisiniz. Bununla birlikte tek seferlik satın alımlarda yükseltme seçeneği olmadığından bir üst sürüme ya da bir alt sürüme geçiş yapamazsınız. Tekrar satın almanız gerekir.

Office 2021 Pro Plus sürümünde klasik Office uygulamaları yer almaktadır. Office 365 de ise aynı programları online ortamda da kullanabilirsiniz. Office 2021 içerisinde güvenlik güncelleştirmeleri alınmaya devam eder fakat yeni özellikler sunulmaz. Office 365 ürününde ise Office sürümü sürekli olarak geliştirilir. En son özellikleri ve güncelleştirmelerin tamamını ayrıca güvenlik güncelleştirmelerini, hata düzeltmelerini de alırsınız.

Office 365 vs Office 2021 Başka Bilgisayarda Kullanabilir Miyim?

Office 2021 sürümünde tek seferlik satın alma sağlarsınız ve yalnızca bir kez yükleyebilirsiniz. Bilgisayar değiştirme, formatlama ya da donanım parçasının değişmesi sebebiyle programın yeniden yüklenmesi mümkün değildir. Office 365 ürününde 5 farklı cihazınıza ürünü kurabilirsiniz. Office 2021 satın alımınız sonrasında satın alımınızdan bağımsız olarak ücretsiz olan mobil uygulamalara yükleme sağlayabilirsiniz. Office 2021 Pro Plus ürününü satın aldıktan sonra OneDrive üzerinde belgelerinizi çevrimiçi olarak saklamak istiyorsanız OneDrive alanı almanız gerekmektedir. Office 365 ürününde ise bulutta dosyalarınızı depolayarak, giriş yaptığınız her cihazdan erişebilirsiniz. Toplam 1 TB OneDrive depolama alanı sunulmakta olup daha büyük depolama alanları için ekstra ücret ödemeniz gereklidir.

Office 2021 Pro Plus için verilen teknik destek yüklemeyle alakalı olup tek seferliktir. Ürünün doğası gereği format sonrasında kullanılamadığı için yükleme sonrasında teknik destek hizmeti yoktur. Office 365 ise bir abonelik ürünü olduğu için abonelik devam ettiği boyunca iletişim ve teknik destek imkanı mevcuttur.

Office 2021 Pro Plus, Office 2021 Ev ve İş, Office 2021 Ev ve Öğrenci paketlerinde ve Office 365 hesabı ürünlerinde fiyatlar farklı olarak kategorize edilmiştir. Sürüme göre ayrı fiyatlar belirlenmektedir. Office 365 vs Office 2021 karşılaştırmasını fiyatlandırma ve özelliklere göre ihtiyacınıza en uygununu seçerek tamamlayabilirsiniz.

Yalnızca Belli Office Programlarını Satın Almak

Office programları bilgisayar için tek başına satılmamaktadır. Microsoft Store üzerinden tüm bu ürünleri bağımsız olarak satın almanız mümkün olsa da herhangi bir abonelik ürünü veya teknik destek gibi esasında var olan özellikler yer almamaktadır. Üstelik tekli satın alımda daha fazla ücret ödemeniz gerekir.

Project ve Visio uygulamaları, yalnızca Windows işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlarda kullanılabilir. Microsoft Visio veya Microsoft Project sürümleri hem Office 365’den hem de Office’nin yıl sürümlerinden biri olan Office 2021 Pro Plus’dan ayrı olarak satılır ve birbiriyle bağlantılı değildir.

MAC Bilgisayar için Office Sürümü Hangisidir?

Eğer satın aldığınız ürünü yalnızca MAC bilgisayarlarda kullanım için alacaksanız Office 2021 Ev ve İş ürününü tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Office 365 abonelikleri de MAC bilgisayarlar üzerinde çalışmaktadır.

Microsoft Office 365 Kullanımı Esnasında İnternet Bağlantısı Gerekiyor mu?

Office ürününü cihazınıza yükledikten sonra tekrar internet bağlantısına gerek yoktur. Hatta Office 2021 ürünü için internet bağlantısına sahip olmayan bilgisayarlarda iso dosyası ile kurulum sağlayabilirsiniz. Office 365 ürünlerinde her 30 günde bir internete bağlanma zorunluluğu vardır. Aksi taktirde güncellemeleri alamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir