Office

Office 2019 Etkinleştirme Sürecinin Aşamaları

Office 2019 Etkinleştirme Sürecinin Aşamaları

Office 2019 Etkinleştirme Sürecinin Aşamaları

Office 2019, Microsoft Corporation’ın üçüncü nesil Office programları arasında yer almaktadır. Çok kullanıcılı işletme kurulumları için talep edildiğinde etkinleştirme süreci aşamalarını içerir. Office 2019 etkinleştirme sürecinde çeşitli kurulum araçlarının kullanılması gerekir.

Bilgisayar Sistemi Hazırlama

Kurulum öncesi, Office 2019 kurulumunu destekleyecek bir ortam oluşturmak için her bilgisayarın özellikleri değerlendirilmelidir. Kurulum araçlarının desteklenen istemci işletim sistemleri ve uygulama ve sunucu ortamları arasında çalışacağından emin olunmalıdır. Birçok özellik, tahsis edilen bellek ve disk alanı, donanım, işletim sistemi ve mevcut tüm programlar ile ilgili olacaktır.

Etkinleştirme Anahtarının Uygulanması:

Office 2019’u satın alan kullanıcılara bir etkinleştirme anahtarı verilecektir. Anahtarınız yoksa hemen Office 2019 Pro Plus Satın Al sayfasında lisans satın alabilirsiniz. Sağlanan anahtar kuruluma arka plan olarak kullanılır. Etkinleştirme anahtarı DELL-kuruluma arka plan olarak kullanır ve tahsis edilen miktarı görür. Bu anahtar, Office 2019’u kullanmak için gerekli olan ilave kurulum araçlarının etkinleştirilmesinde kullanılır.

Sunucu Kurulumu

Office 2019’u etkinleştirmek için öncelikle bir sunucu kurulması gereklidir. Bireysel bilgisayarlar için bahsedilen sunucu kurulumu, internet bağlantısıdır. Kurulum sırasında önemli işlemler yapılması gerekmektedir. Bunun için bir sunucuya ihtiyaç vardır. Bahsedilen etkinleştirme aşamasına geçen kullanıcılar için erişim sağlaması gereken sunucudur. Sunucu, altyapıda kurulan posta, veritabanı ve uygulama sunucularının tümünü içerir. Sunucu hizmetleri tam da bu sebeplerden dolayı Office 2019’a işbu araçlar üzerinden kullanılabilmesini sağlamak üzere uygun olarak yapılandırılmalıdır.

Kurulum Prosedürleri

Office 2019 kurulumu kısaca şu prosedürleri içermektedir: Office 2019’u destekleyen gerekli donanım ve yazılımın kurulu olduğundan emin olmak ilk adımdır. Bunun yanında Office 2019 dosyalarının kurulum ortamına aktarmasını tamamlamak gereklidir. Ayrıca Office 2019’u kurmak ve tüm bu işlemleri kaydetmek gerekmektedir. Ayrıca, Office 2019’u kurmadan önce etkinleştirme kodunun doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Office 2019 etkinleştirme süreci, bir şirkette etkin bir şekilde Office kurulumu yapmak için önemlidir. Bu süreçte, müdahale gerektiren etkinleştirme anahtarı uygulama, sunucu kurulum ve kurulum prosedürleri gibi çeşitli işlemler uygulanacaktır. Bu sürecin doğru bir şekilde tamamlanması, Office 2019’un kullanımı için gerekli şartları yerine getirdikten sonra, kurulan ortama tam erişim sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir