Office

Office 2016’dan Office 2019’a Güncelleme Avantajları

Office 2016'dan Office 2019'a Güncelleme Avantajları

Office 2016’dan Office 2019’a Güncelleme Avantajları

Microsoft Office, en sevilen Office programıdır. Office 2016 ve Office 2019 arasındaki güncellemeler farklılık yaratmaktadır. Çevrimiçi olarak kullanılabilen ve diğer Office programlarından daha fazla kullanıcı desteği sunan gelişmiş özellikleri içermektedir.

Office 2016 ile Office 2019 arasındaki Avantajlar

Office 2016 ile Office 2019 arasında, kullanıcıların işlevselliğini artırmak için kullanılabilen birçok yenilik ve avantajlar vardır. Bunların arasında öne çıkanlar şunlardır:

  1. Excel Güncellemeleri: Office 2019, her zamankinden daha fazla çok çalışma tablosuna sahip olan güncellemeleri içerir. Kullanıcılar artık 500,000 satırı kullanabilmektedir. Bu sayede datayı en verimli şekilde kullanmak mümkün hale gelmiştir.
  2. Sesli Komutlar: Office 2019, yardımcı bir araç olarak sesli komut kullanıcılarının kontrolünü artırarak, kullanımı kolaylaştırmaktadır.
  3. Word Güncellemeleri: Office 2016’dan Office 2019’a güncellemeler arasındaki en köklü değişiklik, Microsoft Word’teki gelişmiş özelliklerdir. Kullanıcılar, dosyalarını düzenlemek ve kontrol altında tutmak için daha güvenli bir ortam sunmaktadır. Ayrıca, Word’te resim, tablo ve grafiklerin sürükle bırak özelliği de mevcuttur.
  4. PowerPoint Güncellemeleri: PowerPoint güncellemeleri, ekran durumu animasyonları ve koleksiyonları özelleştirmek mümkün hale gelmiştir. Kullanıcıların daha fazla seçeneği mevcuttur. Kullanıcılar, çeşitli formatlarda ve çözünürlüklerde sunumlarını vermeyi denemek için PowerPoint aracılığıyla çalışabilirler.
  5. OneNote Güncellemeleri: Office 2019’ta, OneNote, bulut tabanlı hizmetleri kullanma seçenekleri bulunmaktadır. Böylelikle yeni arama seçenekleri ile kullanıcıların not almak daha kolay hale gelmiştir. Keşif ve Toplama özelleştirme seçenekleri de mevcuttur.
  6. Outlook Güncellemeleri: Office 2016 ile Office 2019 arasındaki en büyük farklardan biri, Outlook’da mevcut bulut depolama servislerini geliştirmesidir. Kullanıcılar, takvim ile ilgili işlemleri, mesaj kutularını ve e-postaları rahat bir şekilde düzenleyebilmektedir. Ayrıca sık kullanılan dosyaları daha kolay arayabilir hale gelmiştir. En önemli özelliklerden biri de Outlook panosundaki düzenin kaydedilmesini sağlayan çoklu hesap desteğinin sağlanmasıdır.

Office 2016 ile Office 2019 arasındaki avantajlardan dolayı, kullanıcılar aynı işlevde daha fazla özellikleri keşfedebilir. Güncellemeler, Office 2016’ya kıyasla daha verimli bir çok işlevsel yönü kullanıcıların ellerine sunuyor. Office 2019 hemen hemen tüm arayüz güncellemelerine ve işlevlerine erişme şansı vermektedir. Böylelikle kullanıcı deneyimini çok daha iyi hale getirmektedir. Office 2019, kullanıcıların ofisle ilgili işlemlerini verimli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlar ve işlerinin daha kolay takip edilmesini sağlar.

Mimari Değişimler: Microsoft Office 2016’ten 2019’a

Microsoft Office 2016 ile beraber gelen hassasiyet ve düzgünlük, 2019 sürümü ile birlikte yeni inovatif özelliklerin kullanıcılara sunulması sağlıyor. Aşağıda, Office 2016’ten 2019’a umulmadık ve etkileyici bir şekilde yapılan mimari değişimlerinin gözden geçirilmesi yer almaktadır.

Yeni Özellikler

Özellikler konusunda Office 2016’ya göre önemli gelişmeler gözlenmektedir. Özellikler arasında, sayfa düzeni ve harmanlama özelliği artık çok daha hızlı çalışmaktadır. Bu ayrıca daha esnek bir biçimde çalışan modüller kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Böylelikle Microsoft Word dosyalarınızın düzenlenmesini çok daha kolay hale getirecektir. Diğer yeni özellikler arasında makalelerin daha nefes alır biçimde gözden geçirilmesi, 3G2 ve HEVC video biçimlerinin desteklenmesi, takvim oluşturma, dokümanlar arası çoklu kopyalama ve diğer basit işlemler gibi ekstra özellikler yer alıyor.

Güvenlik

Bir diğer önemli değişim ise Office 2016’tan 2019’a güvenlik açısından gerçekleştirilmiştir. Office 2016’da başarıyla kurulan güvenlik önlemleri, 2019 sürümünde biraz daha gelişmiş durumda bulunmaktadır. Microsoft Office 2019, Windows Defender’ın diğer eski Microsoft Office sürümlerinden daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Bu amaçla başlatılmış olan Windows Defender Application Guard ile entegrasyonu sayesinde kullanıcılara daha kaliteli bir güvenlik sunmayı amaçlamaktadır.

Kullanıcı Deneyimi

Microsoft Office 2016‘tan Office 2019’un kullanıcılarına sunduğu en büyük fayda, arayüzün desteklenen iletişim sistemleri arasında önemli bir düzeyde değişimdir. Daha kolay ve özelleştirilen arayüz sayesinde tekrarlayan tüm görevlerin daha hızlı gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Office 2016’tan 2019 sürümüne geçiş sayesinde, Office yazılımlarının daha çekici ve kullanımı çok daha kolay hale gelmektedir. Kullanıcılara yaşanılan herhangi bir mücadeleye ya da sıkıntıya rağmen içeriklerini kolayca üretmelerine olanak tanıyor. Microsoft bu değişimleriyle kullanıcıların işlerini daha hızlı ve daha kolay çözmelerine olanak sağlamaktadır. Microsoft Office 2019 Lisans Satın Al sayfası üzerinden lisans satın almanız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir