Windows

Movie Maker Windows 10

Movie Maker Windows 10 Nedir

Movie Maker Windows 10

Teknolojik gelişmelerle birlikte programlarında geliştiğini görüyoruz. Movie Maker Windows 10 programı video düzenleme üzerine kurulmuştur. Çektiğiniz videoları profesyonel şekilde şekillendirebileceğiniz Movie Maker Windows 10 programının eski sürümleri de bulunmaktadır. Dilerseniz Windows xp veya Windows 7 ye de indirme imkânınız vardır. Program 2000 yılında Microsoft tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz olarak yayınlanmıştır.

Movie Maker Windows 10 ile videolarınızı düzenleyebilir program içindeki özellikler ile videolarınızı özgün hale getirebilirsiniz. Programın bize sağladığı en büyük özelliklerden biri ses kayıtlarımız da dahil olmak üzere videolarımıza dilediğimiz sesi ekleyebilmemizdir. Bunun yanında bir video üzerine başka bir video ekleme olanağı tanır. Muadilleri gibi video kesme, yazı ekleme ve animasyon ekleme özelliği de taşımaktadır. En önemli avantajı ise çok basit bir kullanıma sahip olmasıdır. Çoğu kullanıcı tarafından kolaylıkla video düzenlemesi yapılmak üzere kullanılır.

Movie Maker Windows 10’la Videolarınızı Zenginleştirin!

Özellikle Movie Maker Windows 10 video zenginleştirme konusunda oldukça iddialı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu üründen üst seviyede bir verim elde etmek isterseniz, mutlaka bu ürünün orijinal sürümüne sahip olmalısınız. Günümüz koşullarında online ortamlarda Movie Maker Windows 10’un orijinal sürümlerine sahip olmak mümkün olmaktadır. Üstelik internet ortamında bu ürünlerin orijinal sürümlerine uygun fiyatlı bir şekilde sahip olmak da mümkün olmaktadır. Bunun için kısa bir araştırma yapmanız da yeterli olacaktır.

Videolarınızı zenginleştirmek için gayet yeterli bir araç olmakla beraber birçok efekte sahiptir. Kullanıcılar sunumlarında kullanmak üzere oluşturdukları videoları da düzenleyebiliyorlar. Video üzerine resim veya grafik ekleme özelliği sunumlarınızda size yardımcı olacaktır. Anı biriktirmek üzere oluşturduğunuz videoları ise video geçiş ve efektleri ile eğlenceli hale getirebilirsiniz. Üstelik isteğinize göre program bu geçiş ve efektleri otomatik ekleyebilmektedir. Program üzerinde profesyonel kısa filmler dahi biçimlendirilebilir.

İstediğiniz bölümleri kesip çıkararak filminizi oluşturabilirsiniz. Arka plana ekleyeceğiniz müziklerle duygu geçişleri sağlayabilir ve gerekli alanlarda ses efektleri kullanabilirsiniz. Sahne geçişleri için ise geçiş efektleri uygulayabilirsiniz. Filminizi düzenledikten sonra bilgisayarınıza kaydedebilir ve istediğiniz sosyal platformda yayınlayabilirsiniz. Birçok video formatını desteklemesi videolarınızı sorunsuz bir şekilde yüklemenizi sağlar. Yükleme problemi çekmeden videolarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Movie Maker Windows 10 Nasıl Kullanılır?

Movie Maker Windows 10 kolay kullanımı ile çoğu kullanıcının gözdesi haline gelmiştir. Kullanıcılar basit arayüz sayesinde işlerini hızlı bir biçimde bitirmektedir. Programı çalıştırdığımızda yapının 3 e bölündüğünü görüyoruz. Sol üst kısımda ön izleme penceresi, sağ kısımda ses ve video dosyalarını yükleyeceğimiz yer ve alt bölmede videonun zaman özelliğine bağlı olarak biçimlendirebileceğimiz ekran bulunmaktadır. Videomuzu düzenlemek için öncelikle yüklemeliyiz.

Sol üstte bulunan video ve fotoğraf ekle imlecine tıklayarak yükleme yapmalısınız. Daha sonrasında videonuza müzik eklemek isterseniz sağ üst çubuktaki müzik ekle imlecine dokunup bilgisayarınızdaki müzik veya seslerden seçebilirsiniz. Kameranızdan görüntü aktarımına da izin veren uygulama, videolarınızda kamera görüntülerinizi de kullanmanıza olanak sağlıyor. Bunun için üst penceredeki kamera kısmına dokunup görüntüyü yüklemeniz yeterlidir. Hemen alt kısmında ise mikrofon kayıtlarınız için bir bölüm bulunmaktadır.

Ses kaydını videoya eklemek veya tamamen birleştirmek için bu alanı kullanabilirsiniz. Gerekli dosyaların yükleme işlemlerini geçtiğimize göre sonraki adım video düzenlemesi ve zamanlaması olmalıdır. Yüklediğimiz videoyu şekillendirmek için alt kısmı kullanıyoruz. Farenizle bölümleri tutup sürükleyerek istediğiniz bölümlerin yerlerini ayarlayabilirsiniz.

Başlangıç ve bitiş efektleri eklemek için görsel efektler isimli üst pencereyi açmamız gerekiyor. İlgili bölümü açtıktan sonra istediğimiz efekti seçip uygulayacağımız anı belirleyip oraya ekliyoruz. Eğer hazır temaların otomatik uygulanmasını isterseniz hazır temalar kısmından tema seçmeniz yeterli olacaktır. Videonuzun belirli zamanlarda oynaması için zamanlayıcı kısmını ayarlamalısınız. Jenerik kısmından isimlerin geçmesini sağlayabilir videonuzu bitirebilirsiniz.

Filmi kaydet seçeneğini seçerek filminizi kaydedebilirsiniz. Filmi yayımla bölümünde seçtiğiniz platformda ister mail ister mesaj ya da paylaşım olarak yayımlamanız mümkündür. Videolarınızın edit işlemine (düzenlemeye) ihtiyacı varsa bu program ile yapabilirsiniz. Movie Maker Windows 10 kullanımı bu derece kolay ve akıcı bir yazılım içerir. İnternetten bu programa ulaşıp indirebilir ve kullanabilirsiniz. Böylece Movie Maker Windows 10’dan üst düzeyde bir performans elde ederek, nitelikli projelere imza atmanız da mümkün hale gelecektir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir