Windows

Microsoft Security Essentials Windows 10

Microsoft Security Essentials Windows 10

Microsoft Security Essentials Windows 10

Microsoft Security Essentials Windows 10 cihazlarda çalışmaz. Microsoft tarafından geliştirilen Security Essentials programı, Windows 7 veya Windows Vista işletim sistemine sahip evde ya da küçük işletmelerde kullanılan bilgisayarlarda koruma sağlayan bir programdır. Microsoft Security Essentials; kötü amaçlı yazılımlara, virüslere ve casus yazılımlara karşı gerçek zamanlı koruma sağlayan bir antivirüs yazılımıdır.

Microsoft Security Essentials programı kolaylığıyla öne çıkan bir programdır. Microsoft tarafından geliştirilen Microsoft Security Essentials, kolayca yüklenebilir ve kullanılabilir. Bilgisayarınız son teknolojiyle korunması için de otomatik olarak güncelleştirilir. Microsoft Security Essentials bilgisayardaki diğer programların aksine arka planda çalışarak herhangi bir kesinti ya da uzun bekleme süreleri olmadan bilgisayarınızı performans kaybı olmadan kullanabilirsiniz.

Microsoft Security Essentials Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Microsoft Security Essentials programını kullanmak için Windows 7 ya da Windows Vista bir bilgisayara sahip olmalısınız. Bunun yanı sıra 1,0 GHz veya daha yüksek bir işlemciye ihtiyacınız bulunmaktadır. Programın stabil çalışması için en az 1 GB RAM önerilir.

Diğer sistem gereksinimleri;

  • VGA ekran (En az 800×600 çözünürlükte)
  • Sabit disk alanında 200 MB alan
  • İnternet bağlantısı (Güncellemeler için)

Microsoft Security Essentials Nasıl Yüklenir?

Microsoft Security Essentials yüklenmeden önce bilgisayarınızda varsa tüm virüs programlarını kaldırmalısınız. Aynı anda birden fazla virüs programını çalıştırmak bilgisayarınızın hızını dolayısıyla performansını kötü etkileyecektir. Programı Microsoft’un resmî sitesinden indirebilirsiniz.

Microsoft Security Essentials Windows 10 Alternatifleri

Microsoft Security Essentials programını yalnızca Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde kullanabileceğinizden bahsetmiştik. Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemlerinde farklı virüs programlarını tercih edebilirsiniz.

Kaspersky Internet Security

Windows ve MAC cihazlarla uyumlu olarak geliştirilen ve internet tehditlerine karşı koruma sağlayan bir programdır. Kaspersky Internet Security Satın Al sayfasından ürünü uygun fiyatlarla kolayca satın alabilirsiniz.

Kaspersky Total Security

Windows ve MAC cihazlarda çalışabilen Kaspersky Total Security; hem internetteki tehditlere hem de bilgisayarınıza fiziksel olarak takacağınız bir depolama birimi tarafından ortaya çıkabilecek virüslere karşı tam bir koruma sağlar. Kaspersky Total Security Satın Al sayfamızdan ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir