Office

Microsoft Office Etkinleştirme 3 Dakikada

Microsoft Office Etkinleştirme 3 Dakikada

Microsoft Office Etkinleştirme 3 Dakikada

Etkinleştirilmemiş bir Office uygulamasını açtığınızda Office programları tarafından sizden oturum açmanız istenecektir. Bu bölümde Microsoft Office programlarını daha önce satın aldıysanız hesabınızla giriş yapabilirsiniz veya kaydolup satın alabilirsiniz. Abonelik ya da tek seferlik satın alımlarda daha uygun bir fiyat teklifi almak için Office Lisans sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Microsoft Office Etkinleştirme 3 Dakikada işlemini anlatmaya çalışacağız.

Karşınızda oturum açma yerine Microsoft Office Etkinleştirme Sihirbazı görünürse Office programlarını etkinleştirmek için birkaç adım izlemelisiniz demektir. Bu sihirbazı kullanarak etkinleştirmeyi tamamlayabilirsiniz. Yazılımı satın aldığınız türe göre çevrimiçi veya telefonla etkinleştirme sağlayarak orijinal hale getirebilirsiniz.

Eğer yeni bir Windows cihazı satın aldıysanız genellikle içerisinde Microsoft 365 sürümü yüklü olarak gelir. Office programlarını yeni aldığınız cihazda kullanmak için dilerseniz 1 aylık deneme sürümünü kullanabilir ya da Office programlarının lisansları bulunduğu hesabınızı girebilirsiniz. Herhangi bir hesabınızda Office lisansı bulunmuyorsa Office 365 Hesabı Satın Al sayfamızı ziyaret ederek adınıza özel lisanslı bir Office 365 hesabı satın alabilirsiniz.

Microsoft Office Ürün Etkinleştirme Nedir?

Microsoft Office ürünlerini bilgisayarınıza yükledikten sonra Microsoft, ürününüzü etkinleştirmenizi ister. Ürün etkinleştirme işlemi ürünün orijinal bir lisans ve/veya ürün olduğunu doğrulamak amacıyla tasarlanan böylelikle yazılım sahtekarlığını önlemeye çalışan bir teknolojidir. Ürünü etkinleştirmeniz esnasında hiçbir kişisel veriniz Microsoft sunucularına gönderilmez.

Bilgisayarınıza dijital bir ürün anahtarı ya da ürün anahtarı yüklü hesapla giriş yapıldığında otomatik olarak lisansınız tarafınıza aktarılır. Böylelikle Microsoft hesabıyla oturum açıp Microsoft Office uygulamalarını etkinleştirebilirsiniz. Microsoft hesabınız algılandığında ürününüz otomatik olarak etkinleştirilecektir. Office Professional Plus dışında Visio 2013, Visio 2016, Visio 2019 veya Project 2013, Project 2016, Project 2019 ürünlerini satın aldıysanız bunları harici olarak yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Office uygulamaları içerisine Project ve Visio uygulamaları dahil değildir.

Microsoft Office Etkinleştirme 3 Dakikada Kimler için Gereklidir?

Ürün etkinleştirme işlemi tüm kullanıcılar için gereklidir. Yeni bir bilgisayar aldıysanız bu bilgisayar içerisinde bulunan veya yükleyeceğiniz Office programı için lisans ihtiyacınız olacaktır. Çok nadir de olsa bazı bilgisayarlarda etkinleştirilmiş olarak Office uygulamaları bulunmaktadır.

Sitemiz üzerinden yeni bir ürün anahtarı satın aldıktan sonra setup.office.com (Microsoft Office resmi kurulum sayfası) adresine giderek hesabınızla giriş yaptıktan sonra lisans kodunuzu girip orijinal lisanslı ürününüzü kullanabilirsiniz. Eğer sitemiz üzerinden bir Office hesabı satın aldıysanız bu kez office.com üzerinden bu hesapla oturup açıp şifreyi değiştirdikten sonra karşınıza gelen ekranda Office Uygulamalarını Yükle butonuna tıklayarak Office uygulamalarına sahip olabilirsiniz.

Microsoft Etkinleştirme 3 Dakikada Nasıl Çalışır?

Ürün etkinleştirme işlemi sayesinde kullanılan lisans kodunun son kullanıcı lisans sözleşmesinde yer aldığı şekilde izin verilenden daha fazla sayıda bilgisayarda kullanılmadığı doğrulanır. Ürün etkinleştirmesi internet veya telefon aracılığıyla yapılır. Ürününüzü telefon kullanarak etkinleştirirken size bir yükleme kimliği verilir. Ardından karşılığında bir onay kimliği alırsınız. Telefonla etkinleştirme işlemi Microsoft’u telefonla arayarak yapılabilirken farklı sitelerde bulunan API sağlayıcıları sayesinde de kısa sürede yapılabilir. Eğer ürünü denemek için etkinleştiriyorsanız bunu telefonla değil yalnızca internet üzerinden çevrimiçi bir şekilde yapabilirsiniz.

Microsoft Office Etkinleştirilmezse Ne Olur?

Microsoft Office etkinleştirilmezse sonunda Office’in tüm düzenleme özellikleri devre dışı bırakılarak ürün kullanılamaz hale gelebilir. Microsoft Office lisansı birkaç sebeple devre dışı kalabilir. Bunlardan biri lisans süresi 1 yıl olan Microsoft Office 365 hesabınızın süresi bitmesidir. Tüm özellikleri geri yüklemeniz için aboneliğinizi yenilemeniz gerekir. Aboneliğinizi yenilemek için canlı destek veya WhatsApp destek hattı üzerinden bizlere ulaşarak ödeme yapabilir ya da yeni bir hesap satın alabilirsiniz.

Microsoft Office Etkinleştirilme 3 Dakikada Nasıl Yapılır?

Öncelikle henüz etkinleştirilmemiş bir Office programını başlatın. Yardım menüsünde yer alan Ürünü Etkinleştir butonuna tıklayın. Karşınıza Office Etkinleştirme Sihirbazı çıkacaktır. Bu sihirbaz sayesinde adımları takip ederek lisans kodunuzla birlikte ürününüzü kolayca etkinleştirebilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak Kaynaklar sekmesinde yer alan Etkinleştir butonuna tıklayarak da etkinleştirme sihirbazına ulaşabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft Office Etkinleştirme Esnasında Ne Oluyor?

Etkinleştirme esnasında, Office Etkinleştirme Sihirbazı sayesinde bilgisayarınıza donanım kimliği oluşturuluyor. Donanım kimliği ile etkinleştirme amaçlı bilgisayara bir kimlik verilir. Donanım kimliği oluşturulurken hiçbir kişisel bilgi, bilgisayardaki veri, bilgisayar modeli ya da markasıyla alakalı bir bilgi toplanmaz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir