Windows

Microsoft Masaüstü Temaları

Microsoft Masaüstü Temaları

Microsoft Masaüstü Temaları

Microsoft uzun zamandan beri dünyanın en büyük yazılım geliştirme şirketidir. Ayrıca dünyada nadir olan değerli şirketlerinden biridir. Sürekli olarak geliştirici özelliklerini Microsoft masaüstü tema kısmında da kullanmaktadır. Microsoft şirketi olarak çok uzun süredir masaüstü temaları oluşturmaktadırlar. Dünya genelinde her fazla Microsoft şirketinin oluşturduğu masaüstü temaları kullanılmaktadır. Sürekli olarak yenilerek gelişim gösterildiği için kullanıcıları da kullanılmaktan vazgeçmiyor.

Microsoft şirketi işletim sistemlerinin ortak özellikleri hem kullanışlı olmalarıdır. Hem de görsel olarak hoş durmasıdır. Sürekli olarak kolaylık sağlayan hizmet sunumları bulunmaktadır. Sürekli olarak gelişim gösterilmesinin nedeni olarak da sunduğu hizmetlerinin kolaylar oluşturmasını söyleyebiliriz. Elbette ki Microsoft masaüstü temaları söz konusu olduğunda karşımıza geniş bir ürün yelpazesi çıkmaktadır. Zira bu ürünün masaüstü temaları çok farklı özellikleri barındırabilecek bir özelliğe de sahiptir!

Microsoft Masaüstü Tema Kullanımları

Microsoft masaüstü temalarını oluşturur iken öncelik olarak kullanım kolaylığını ön planda tutmaktadır. Ardından ise görsel olarak duruşu ön sıraya almaktadır. Masaüstü temalarına kullanmak için talepler ise günden güne artış sağlamaktadır. Böylece bu tür temaların sıklıkla güncellenmesi de mümkün olmaktadır. Güncellenen temalara ulaşmak ise sadece orijinal sürüm kullananlar için imkan dahilindedir.

Masaüstü kullanımlarında kullanıcılar için genel amaç bilgisayarı kişiselleştirmektir. Microsoft şirketin oluşturduğu masaüstü temalarındaki çeşitlikler ile kendinize ait bir masaüstü oluşturabilirsiniz. Microsoft masaüstü tema çok sayıda farklı alandaki temaları barındırmaktadır. Böylece kendinize ait masaüstü temasını çok rahatlıkla oluşturabiliyorsunuz. Zaten Microsoft şirketinin genel amacı da kolaylıklar oluşturmaktı.

Masaüstü temalarındaki en çok kolaylık ise bilgisayarı kişiselleştirirken ses ve renklerin birleştirme durumunun yaşanmasıdır. Hatta bazen resimlerin ve seslerin birleştirilmesi de olabilmektedir. Böylece yeni nesil masaüstü temalarının şok daha etkileyici bir görselliğe sahip olduklarını ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Microsoft şirketinin oluşturduğu ürünler orijinal olarak Microsoft şirketi tarafından sunulmaktadır. Microsoft şirketinin oluşturduğu masaüstü temalarından kullanım kolaylıkları kullanabilmek için de orijinal masaüstü temasının kullanılması gereklidir.

Güncel Microsoft Masaüstü Temaları

Sürekli olarak yenilenmek için güncellemeler yapan Microsoft en son 2015 yılında güncelleme yaparak Windows 10 sürümünü oluşturmuş oldu. Windows 10 ile bilgisayarlar daha çok özelleşmiş oldu. Kişiselleştirmek daha rahat olmaktadır.

Windows 10 da kendi temanı kendin oluşturabilme özelliği herkes tarafından çok beğenildi. Microsoft masaüstü temaları arasından en çok beğenilen ve tercih edilen hizmet oldu. Bilgisayarınızda orijinal Microsoft ürünlerini kullanıyorsanız; siz de kendi istediğiniz temayı bilgisayarınızda masaüstü olarak kullanabilirsiniz. Hatta oluşturmak istediğiniz tema üzerinde renk oynamaları yapabilme özelliği de bulunmaktadır.

Microsoft şirketinin oluşturduğu masaüstü temalarının son güncellenmesi ile sadece tema kısımlarında kişiselleştirme yapılmıyor. İstersiniz yazı tipleri bölümümde kendiniz için ayar oluşturabiliyorsunuz. Kilit ekranının da kişiselleştirme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca yine başlangıç menüsünü de kendiniz için ayarlamalar yapabilirsiniz.

Dünya genelinde Microsoft masaüstü tema kullanılmasının çok fazla nedeni vardır. Şirket tarafından sürekli olumlu yönlerde güncellemeler yapılarak masaüstü temalarından vazgeçilemiyor. Günümüzde sürekli olarak Microsoft şirketi tarafından oluşturulan masaüstü kullanıcıları artmaktadır. Kullanıcılar Microsoft orijinal ürünleri ile kişiselleştirmeler yapmaktadır.

Geçmişte Microsoft Masaüstü Temaları

Microsoft şirketi tarafından uzun zamandır masaüstü temaları oluşturulmaktadır. Günümüzdeki Windows 10 sürümü ile Microsoft şirketinin oluşturduğu son masaüstü temaları kullanılmaktadır. Geçmiş yıllardan bu zamana kadar sürekli olarak güncellenerek ilerlemiştir. Bu yüzden geçmiş yıllardaki sürümleri günümüzdeki kadar kolay kullanımlı değildir. Fakat geçmiş yıllarda da dönemin en çok tercih edilen masaüstü teması uygulaması olmuştur.

Geçmiş dönemlerde bilgisayarlar bu kadar çok yaygın değildi. Bilgisayarlar daha çok kurumsal ortamlarda kullanılmakta idi. Bu yüzden Microsoft şirketi de masaüstü temalarını kurumsal ortamlara uygun olarak hizmetini sunmakta idi. Doğal olarak masaüstü temalarını oluşturur iken kişiselleştirme özellikleri ön planda yoktu. Çünkü kurumsallık o dönemlerde için daha çok ön plan da yer alıyordu.

Microsoft masaüstü tema, her dönemde beğenilmişti. Yine her dönemde tercih edilmiştir. Microsoft şirketi tarafından oluşturulan orijinal ürünlerin kullanımları ile her dönemde her zaman ön planda olunmuştur. Bilgisayarlardaki masaüstü temaları da kullanıcılar için sürekli olarak yenilenmiştir. Siz de https://enucuzlisans.com/ internet sayfasını yakından takip edecek olursanız yeni nesil masaüstü temalarına da sahip olabilirsiniz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir