Genel

Kmode Exception Not Handled Windows 10 Hatası

Kmode Exception Not Handled Windows 10

Kmode Exception Not Handled Windows 10 Hatası

Microsoft işletim sistemlerinde hemen hemen herkesin maruz kaldığı hatalar olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kmode exception not handled Windows 10 hatasıdır. Her kullanıcının karşısına çıkabilen bu uyarı, sistem güncellemelerinin yapılmaması sonucu oluşur. Genellikle Windows 8.1 ve üzeri güncellemelerde oluşmaktadır. Herhangi bir anda kullanıcıların karşısına çıkabilen bu uyarı sorununun giderilmesi için kaynağın bulunması gerekmektedir.

Hatanın hemen her an çıkabilmesinden dolayı kişiler genellikle yeniden başlatma yöntemine başvururlar. Fakat bilgisayarı yeniden başlatmak, sorunun kökünden çözmemektedir. Birçok nedene bağlı olarak mavi ekran uyarısı almak mümkündür. En büyük nedenlerden bir tanesi de lisanssız ürün kullanmaktır. Sorun yazılımsal ya da donanımsal olarak kişilerin karşısına gelebilir.

Kmode Exception Not Handled Windows 10 hatası aldığınız zaman birtakım sorunlar yaşamanız da kaçınılmazdır. Bundan dolayıdır ki bu tarz sorunların etkili bir düzeyde giderilmesi şarttır. Elbette ki Kmode Exception Not Handled Windows 10’un bu hatasının giderilmesi için söz konusu hatanın nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Peki, Kmode Exception Not Handled Windows 10 hatasının nedenleri nelerdir? İşte detaylar!

Kmode Exception Not Handled Windows 10 Hatası Nedenleri

Mavi ekran sorunu yani, kmode exception not handled hatası geldiği zaman genellikle sorun kaynaklı bir kod ile kullanıcıların karşısına çıkar. Bu sayede de sorun ile nasıl başa çıkılacağı öğrenilebilir. Gelen kod ve mesaj hatanın kaynağına inmeyi sağlayacağı için dikkate alınmalıdır. Hata ile birlikte gelen mesajları ve bildirimler, hatanın nasıl düzeltileceği hakkında bilgi verir.

Hataya neden olan çoğu dosya sys uzantısı ile gelmektedir. Kritik sonuçlar oluşturabilecek bu hataların giderilmesi gerekmektedir. Aksi halde bilgisayarda kalıcı sorunlar oluşabilir. Bir kere rastgele bir şekilde kapanma bu uyarıyı almayı sağlayabilir. Donanımsal arızalar ve ekipmanların arızalanması bu uyarıların alınmasını sağlar. Eğer sürücü hatalı çalışıyorsa ve düzeltilmedi ise kmode exception not handled Windows 10 hatası almak mümkündür.

Kmode Exception Not Handled Windows 10 Hatası ve Çözüm Yolları

Mavi ekran hatası için belli bir neden olmaması, gerekli operasyonların yapılmasını da engeller. Aynı zamanda bu hatanın birden ortaya çıkması için tek bir neden olacağı gibi birden fazla neden de olabilir. Sistemde oluşabilecek tüm sorunlar birbiri ile ilişkilendirilip bir daha uyarı geldiğinde kodlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Başarısız bir işletim sistemi yüklemesi veya sistem güncellemelerinin yapılmaması, hataya yol açar. Bunun yanında BİOS uyumsuzluğu da bu hatanın alınması için bir nedendir. Kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler de hatanın alınması için etkili olmaktadır. Kmode exception not handled Windows 10 probleminde doğru bir çözüm bulmak için farklı yollar denenebilir.

Kmode Exception Not Handled Windows 10 BIOS Ayarları

Sistemsel kurallarda rastgele oluşan ve gelen hatalar bir kere ekranda görünmektedir. Cihazın yeniden başlatılması bu konuda yapılacak en iyi çözümlerden olabilir. Eğer en son Windows yapılandırması varsa bunu yükleyerek, hatadan kurtulma şansı bulunur. Kmode exception not handled Windows 10 problemi için bu işlemleri yapıldıysa ve düzelmediyse profesyonel işlemlerden destek alınır.

Bu aşamada BIOS ayarlarını sıfırlamak, kullanıcıları çözüme götürebilir. Del yada F2 tuşuna basılarak BIOS ayarlarına gidin. En iyileştirilmiş varsayılanları yükle seçeneği ile standart ayarlara dönüş sağlayın. Bu işlemi onayladıktan sonra sistemi yeniden başlatın. Her zaman çözüm olmayan bu yol, bir daha mavi ekranla karşılaşılması durumunda başka çözümler aramanıza yol açacaktır.

Kmode Exception Not Handled Windows 10 Hatası ve Ekran Kartı

Mavi ekran sorunun genel olarak, ekran kartı ile doğrudan bağlantılıdır. Bu yüzden ekran kartı sürücüsünün değiştirilmesi, çözümü getirebilir. Hatanın düzelmesi için var olan sürümün kaldırılması gerekmektedir. Kaldırıldıktan sonra en güncel sürüm yüklenmelidir. Komut satırının çalışması için kurtarma ortamına gidin. Konsolda karşınıza çıkan alana, bcdedit / set {default} bootmenupolicy legacy yazarak, Enter tuşuna basın.

Daha sonra da çıkış için Exit deyin. Güvenli bir başlatım için devam diyerek yeniden başlat seçeneğini seçin. Bunun için F8 tuşuna bastığınızdan emin olun. Yönetici olarak giriş yaptıktan sonra aygıt yöneticisine giderek, video adaptörleri panelini bulun. Video kartı üzerine tıklayarak sürücüleri silin. Bu Kmode exception not handled Windows 10 hatasını büyük olasılıkla çözecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir