Windows

Kasmayan Windows 10 Sürümü

Kasmayan Windows 10

Kasmayan Windows 10 Sürümü

Windows işletim sistemi günümüzde en çok kullanılan işletim sistemleridir. Bu kadar çok kullanılmasının ve popüler olmasının sebebi hızlı ve stabil olmasıdır. Windows işletim sistemleri arasında en son çıkan işletim sitemi Windows 10 olmuştur. Bu işletim sistemi sürekli olarak güncellenmiştir bu sebeple her geçen gün farklı bir sürümü çıkmaktadır. Bu sürümler bazı kullanıcıların cihazlarında sorunlara sebep olmuştur. Bu sorunların başında Windows 10 işletim sisteminin optimizasyon sorunları olmuştur bu sorun cihazlarda kasmaya sebep vermektedir. Peki bizler için en uygun kasmayan Windows 10 sürümü hangisidir? İşte bu konuya dair merak ettiğiniz bütün ayrıntılar!

Windows 10 Sürümleri Arasındaki Farklar

Ev için veya kişisel ihtiyaçlarımız için aldığımız bilgisayarlarda sıklıkla gelen bir Windows işletim sistemi. Windows 10 Home olmaktadır bu işletim sistemi daha çok kişisel olarak kullanılan bilgisayarlar için hazırlanmış bir işletim sistemi. Bu işletim sistemi yeni aldığınız bilgisayarların çoğunda vardır. Bunun sebebi maliyet olarak çok daha ucuz olmasıdır ama şirket veya bilgisayar ile sürekli işi olanlar için önerilmez. Bunun sebebi basit altyapısı ve daha çok kullanıcı odaklı olmasıdır.

Eğer kullandığınız bilgisayar ile sürekli iş yapıyorsanız. İş alanları ve şirketler için özel olarak geliştirilmiş Windows Pro sürümünü tercih etmelisiniz. Bu sürüm kişisel kullanımdan daha çok iş alanlarını ve ağırlıklı olarak bilgisayarları barından iş kollarını hedef almıştır. Bu yüzden iş için kullandığınız programları ve ağır makinaları kontrol etmek için oldukça kullanışlıdır.

Bazı bilgisayarlar ile de birlikte gelmektedir tabii ki bu bilgisayarlar profesyonel kullanım için geliştirilmiş bilgisayarlardır. Bu sürümün maliyeti diğer sürümlere göre biraz daha pahalıdır bunun sebebi geliştirilirken oldukça emek ve zaman sarf edilmesidir. Ram desteği de oldukça çoktur 512 GB kadar ram desteği sağlamaktadır. Bu noktada RAM desteğinin bulunması her zaman beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Gelişen teknoloji ve bilgisayarlar kendi bünyesinde sürekli olarak evrimleşir. Bu yüzden kimi zaman Windows Pro sürümü bile eksik kalabilir. Windows yöneticileri bu açıklığı önemsemiş ve Windows Pro özelliklerine sahip gelişmiş ve yüksek maliyetli projelere uyum sağlayacak bir sürüm oluşturmuş. Bu sürümü ismi Windows 10 Enterprise olmuştur bu sürümü kullanan çoğu şirket kendi BT yapılarına daha çok destek olması için seçmiştir.

Tabii ki iş dünyası bu sürümlerle yetinmemiş olacak ki Windows işletim sistemlerinden çok daha karmaşık projelerden ve yapılardan kalkacak bir sürüm istemiş. Bu sürüm Windows sürümleri arasında en güçlü olanıdır ismi Windows 10 Pro Workstation olmuştur.

Sizler de kendi bilgisayarlarınız için olan kasmayan Windows 10 sürümü arıyor iseniz öncelikle kendi ihtiyacınızı belirlemelisiniz.

Orijinal Windows 10 Sürümü Kullanmanın Önemi

Bilgisayarlarınız için kullandığınız korsan Windows 10 sürümleri içerisinde birçok virüsü barındırır. Bu virüsler bilgisayarınızın içindeki bilgileri çalabilir ve çalışmalarınıza zarar verebilir. Orijinal bir Windows 10 sürümü kullanıyorsanız yeni çıkmış güvenlik açıkları için yayınlanan güncellemeleri hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz. Böylece bilgisayarınızdan üst seviyede bir performans elde etmeniz de mümkün olacaktır. Elbette ki burada orijinal bir Windows 10 ürününü kullanıyor olmanız şarttır. Ancak bu sayede bilgisayarınızın hızlı bir şekilde işlem yapmasını da mümkün kılarsınız.

Korsan bir şekilde Windows 10 sürümü kullananlar bu güncellemeleri alamıyor ve sürekli yeni çıkan tehditlere karşı risk alıyor. Orijinal Windows 10 sürümleri performans kaybı yaşamamanız için sürekli olarak kendini günceller ve optimizasyon kayıplarınızı minimuma indirmenizi sağlar. Orijinal olmayan Windows 10 sürümleri yüklediğiniz andan itibaren aynı güncellemede kalır ve yeni çıkan sorunlara karşı güncelleme yapamaz. Korsan olarak kullandığınız Windows 10 sürümlerin arka planlarında sürekli olarak çalışan programlar vardır.

Bu programlar bilgisayarınıza yüklediğiniz sahte Windows 10 sürümünü sürekli olarak kullanmanıza yarar. Ama arka planda yaptığı bu işlem sürekli olarak tekrarlandığı için bilgisayarınız güç tüketimini artmasına sebep verir. Böylece ekstra olarak kullanabileceğiniz bilgisayar gücü sürekli boşa çalışır ve performans kaybına sebep olur. Belki de kasmayan Windows 10 sürümü için orijinal bir sürüme sahip olmanız gereklidir. Böylece bilgisayarınızdan üst seviyede bir performans elde ederek, nitelikli projelere imza atmak noktasında önemli kazanımlara da sahip olabilirsiniz!

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir