Office

Excel İndirmeden Kullan!

Excel İndirmeden Kullan

Excel İndirmeden Kullan!

Microsoft Excel, Microsoft tarafından oluşturulan ve en çok tercih edilen yazılımlardan biridir. Belirli bir ücret ödeyerek bu yazımın indirilebileceği gibi Excel indirmeden kullan seçeneği de mevcuttur. İnternette birçok site bu şekilde kullanım için yönlendirmeler yapar. Kullanma yöntemleri ile ilgili seçenekler olsa da herkes gerekliliği konusunda hem fikirdir. Çünkü bu uygulama sayesinde birçok işlem kolayca yapılabilir.

Uygulamanın genel kullanım mantığı ise tablolama yapmak üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla çok sayıda sayısal veri içeren hesaplamalar ve düzenlemeler yapılma imkânına erişilmiş olur. Bu yüzdende kullanıcılar çeşitli yollar ile yazılımına ulaşmaya çalışır. Genel itibariyle Excel kullanılarak yapılacak işler şu şekilde sıralanabilir;

  • Herhangi bir konuda hesap tabloları oluşturulabilir.
  • Hücreler arasındaki ilişkiler hesaplanabilir.
  • Grafikler oluşturulabilir.
  • Sayısal veriler analiz edilerek işlenebilir.
  • Satış istatistikleri oluşturulabilir
  • Anket sonuçları sıralanabilir.
  • Öğrenci not tabloları, personel maaş tabloları gibi çeşitli tablolar oluşturulabilir.

Excel her zaman üst seviyede bir performans ortaya koymak noktasında etkili bir üründür. Bu durum söz konusu programın geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır. Tam da bu kapsamda Excel’den üst düzeyde bir performans elde etmek isterseniz mutlaka orijinal bir ürün kullanmalısınız. Üstelik bu ürünü günümüz koşullarında online platformlar vasıtasıyla temin etmek de mümkün olmaktadır.

Office 365 Neden Tercih Edilmelidir?

Yapılması gereken işlerde teknolojinin sağladığı avantajlardan faydalanmak için tasarlanan yazılımlar mevcuttur. Bu yazılımlardan biri olan Excel’i de etkin bir şekilde kullanmak için Excel indirmeden kullan seçeneği aslında çok da avantajlı değildir. Bunun yerine Office 365,  kullanıcıların Excel’i çok daha hızlı ve pratik bir şekilde kullanmasına olanak sağlar. Bunun yanında kullanılmaya ihtiyaç duyulan bütün programlar, bu uygulama sayesinde birbiriyle bağlantılı hale getirilmiştir. Bu şekilde de kullanıcılar, ihtiyaç duydukları programları kapatmadan bir diğerine hızlı bir şekilde geçiş yapabilirler. Bu geçişte zaman noktasında kullanıcılara büyük tasarruf imkânını sunar.

Bunun yanında Office 365 sahip olduğu bulut özellikleri ile de son derece dikkat çekicidir. Bulut depolama sistemi sayesinde Excel de oluşturulan veriler saklanır. Ve bu verilere istenilen her zaman ve her yerde erişim imkânını sunulur. Telefondan, tabletten veya herhangi bir bilgisayardan ihtiyaç duyulan Excel verilere kolay bir şekilde ulaşılabilir. Ayrıca Office 365 bu verileri kendi sistemi içerisinde depolar. Yani kullanıcıların bilgisayarında veya hard disklerinde bu veriler yer kaplamaz. Excel’de pratik bir şekilde işlemlerin yapılıyor olması, bu tarz uygulamaların popüler olmasını da mümkün hale getirmektedir.

Office 365 Özellikleri

Office 365 uygulamasının Excel indirmeden kullan seçeneğine kıyasla sağladığı sahip olduğu önemli özelikleri mevcuttur. Normalde Excel kullanılarak tablo, grafik vs. gibi şeyleri oluşturmak için uzun zaman harcanması gerekir. Hâlbuki bu program sayesinde pek çok bazı şablon bulunur. Bu şablonlar ihtiyaca göre Excel’e entegre edilerek çok daha hızlı bir şekilde kullanılabilir. Bu uygulamanın bir diğer önemli özeliği ise internet bağlantısına ihtiyaç duymadan da çalışıyor olmasıdır.

Kullanıcılar internete erişimleri olmasa dahi aynı şekilde uygulamayı kullanmaya devam edebiliyorlar. En önemli özelliklerinden biri de sunulan bütün hizmetlerin sadece Excel ile sınırlı olmamasıdır. Bu uygulamanın satın alınması halinde platform bütün Microsoft programlarını kendi bünyesinde barındırır. Üstelik uygulamaların güncellemeleri sürekli olarak yapılır. Böylece yeniliklerin sağladığı avantajlardan anında faydalanılabilir.

Office 365 Kullanım Ücreti

Bilgisayar ortamında sunum, proje vs. gibi şeyler hazırlanmak istendiğinde Excel başta olmak üzere Microsoft programlarına ihtiyaç duyulur. Birçok kişi de para ödememek adına Excel indirmeden kullan seçeneğine yönelir. Ama zaman ve konfor aracından bu seçenek kullanıcıları zorlar. Çünkü Excel’i ve diğer programları çok daha işlevsel kullanmak Office 365 sayesinde mümkün hale getirilmiştir. Sitemiz üzerinden Office 365 Satın Al sayfasını takip ederek bu ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Excel indirmeden kullan seçeneğine yönelenlerin en büyük kaçış noktası ise ücret ödemek istemeleridir. Hâlbuki Office 365 sayesine çok cüzi ücretler ödeyerek sağladığı konforlu alandan faydalanılabilir. Bu uygulama güvenilir bir yerden satın alınarak kullanılabilir. Satın alma süresi genellikle 1 yıl gibi uzun bir zaman için geçerli olur. Kullanım paketine ise yıllık olarak ücret ödenir. Bütün bu bilgiler ışığında Excel’i indirmeden kullanmak için mutlaka profesyonel bir platformu tercih etmelisiniz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir