Windows

Dell Bilgisayar Bluetooth Açma

Dell Bilgisayar Bluetooth Açma

Dell Bilgisayar Bluetooth Açma

Dell marka bilgisayarlarda eğer bluetooth adaptörü aktif olarak çalışmakta ise kısayol tuşları ile bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. FN tuşuna bastıktan sonra klavye üzerinde bulunan bluetooth simgesine sahip olan tuşa basmanız yeterli olacaktır. Bu tuş Dell bilgisayarlar üzerinde genel olarak F5 tuşudur. Bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen Bluetooth açılmadıysa bazı driver güncelleştirmeleri yapmanız gerekebilir. Aynı zaman da adaptörünüzün aldığı bir hasar da bu durumu engelleyecektir. Dell bilgisayar Bluetooth açma konusunda kısayol tuşlarına sahip olsa da bu tuşlar ile bu işlemi gerçekleştirmek bazen mümkün olmamaktadır.

Aygıt yöneticisine giderek bilgisayarınızın ayarlarını yeniden yapılandırabilir ve Bluetooth özelliğinizi aktif hale getirebilirsiniz. Bu özellik sizlere bir çok açıdan avantaj sunacaktır. Özellikle hali hazırda bir yazıcınız varsa ve bu yazıcıyı Bluetooth ile kullanmak istiyorsanız kesinlikle bu özelliği aktif hale getirmelisiniz. Dell bilgisayar sahipleri için bluetooth özelliğini açmak çoğu zaman zor bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliğin aktif edilmesi sayesinde ise cihazın uzaktan erişim noktasında iddialı bir özelliğe sahip olması da mümkün olmaktadır.

Dell Bilgisayarlar

Bilgisayar kategorisi içerisinde oldukça iyi bir üne sahip olan Dell markası uzun seneler boyunca elektronik sektörü içerisinde dizüstü bilgisayar satışı yapmaktadır. Diğer markalara nazaran parça kalitesi konusunda oldukça iyi bir iş çıkaran bu marka uzun vade içerisinde sizlere oldukça iyi bir deneyim yaşatacaktır.

Dizüstü bilgisayar modellerinde genellikle menteşe konusunda problem yaşayan kullanıcılar Dell marka bilgisayarda bu arıza konusunda herhangi bir problem çekmeyecektirler. Parça kalitesi oldukça üstün olan modelleri sayesinde bu bilgisayar markası uzun seneler boyunca kullanıcı memnuniyetini korumayı başarmıştır. Dell bilgisayar Bluetooth açma özelliği kısa yol tuşları ile kısa süre içerisinde aktif hale getirilebilmektedir. FN + F5 kombinasyonu ile siz de Bluetooth adaptörünüzü aktif hale getirebilir ve istediğiniz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dell marka bir bilgisayara sahipseniz kesinlikle orijinal bir Wİndows sürümü kullandığınızdan emin olun. Dell bilgisayar Bluetooth açma özelliği korsan yazılımlar içerisinde problem yaşatabilmektedir. Gerek kısa yol gerekse aygıt yöneticisinden aktif hale getirilen Bluetooth özelliği çoğu korsan yazılım içerisinde düzgün bir şekilde çalışmamaktadır. Özellikle bluetooth özelliğinin aktif edilmesi söz konusu olduğunda detaylı bir işlem karşımıza çıkar. Ancak söz konusu özelliğin etkili bir şekilde kullanılabilmesi için mutlaka orijinal bir cihaza sahip olmak da şarttır!

Laptopta Bluetooth Nasıl Açılır?

Windows işletim sistemi içerisinde yer alan bilgisayar ayarlarına giderek siz de Bluetooth özelliğini kısa bir süre içerisinde aktif hale getirebilirsiniz. Korsan yazılımlar bu tarz dizüstü bilgisayarların bazı özelliklerini devre dışı bırakmaktadır. Bu nedenle kısayol tuşları vasıtası ile bu özelliği açmak konusunda bazı problem yaşayabilirsiniz.

Güncel şekilde çalışan orjinal bir Windows sürümüne sahipseniz kısa bir uğraş sonrası siz de Bluetooth özelliğinizi aktif edebilirsiniz. Korsan yazılımlar çoğu sistemde olduğu gibi Dell bilgisayar Bluetooth açma özelliğinde de problem yaşatabilmektedir. Laptop cihazlarında bluetooth atça özelliğinin de benze özelliklere sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Masaüstü Bilgisayarda Bluetooth Açma

Masaüstü bilgisayarlar genel olarak Bluetooth adaptörüne sahip değildir. Eğer çok gelişmiş bir anakart sahibiyseniz bu durum farklılaşabilir. Fakat genel olarak adaptöre sahip olmayan bilgisayarlara adaptör satın alarak Bluetooth özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Unutmayın satın aldığınız adaptörün doğru şekilde çalışabilmesi için orjinal bir Windows sürümüne sahip olmalısınız.

Dell bilgisayar Bluetooth açma özelliği orjinal işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda geçerli olduğu gibi bir masaüstü bilgisayar üzerinde de orjinal sürüme sahip olmalısınız. Harici olarak bilgisayarınıza ekleyebileceğiniz bu adaptör sayesinde siz de masaüstü bilgisayarlarınız da Bluetooth özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Bluetooth çoğu açıdan sizlere büyük bir fayda sağlayacaktır.

Özellikle çok sayıda çevre aygıtı kullanıyorsanız bu aygıtları teker teker bağlamak yerine adaptör sayesinde kolayca bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Bu durum sizleri hem kablo derdinden kurtaracaktır hem de bir çok sayıda aygıtı bilgisayarınıza bağlamanıza olacak sağlayacaktır.

Unutmayın bunun için çevre aygıtlarınızın aktif olarak Bluetooth özelliğini içermesi gerekmektedir. Eski tarz aygıtlar bu özelliğe sahip olmadığından o aygıtları kablo ile sisteminize bağlamanız gerekebilir. Siz de Dell bilgisayar bluetooth açma özelliğini aktif etmeyi istiyorsanız https://enucuzlisans.com/windows-10-home-bireysel-dijital-lisans/ internet sayfasından yararlanabilirsiniz!

 

One thought on “Dell Bilgisayar Bluetooth Açma

  1. Levent dedi ki:

    Çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir