Windows

Bluetooth Nasıl Açılır Windows 10

Bluetooth Nasıl Açılır Windows 10

Bluetooth Nasıl Açılır Windows 10

Windows 10 işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlarda Bluetooth iki farklı yolla açılabilmektedir. Bluetooth nasıl açılır Windows 10 işlemlerini sizler için derledik.

Windows 10, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir işletim sistemidir. Bunun yanı sıra işletim sistemini kullanan kullanıcılar da çeşitli konuları merak edebilmektedir. En çok merak edilen konulardan biri de Windows cihazlarda Bluetooth’u açma şeklinde öne çıkmaktadır.

Günümüzdeki birçok ürün bluetooth bağlantısı ile birbirine bağlanmaktadır. Kablosuz kulaklıklar, bazı klavye ve fareler cihazlara bluetooth ile bağlanmaktadır. Bunların yanı sıra bilgisayara bir dosya aktarımı yapmak için de Bluetooth özelliği kullanılabilmektedir.

Windows 10 Bluetooth Bağlantısı Açma

Windows 10’da Bluetooth’u açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir;

  • Windows (Başlat) düğmesine tıklayın.
  • Diğer Ayarlar butonuna tıklayın.
  • Bluetooth’u seçin.
  • Bluetooth’u açık veya kapalı olarak değiştirmek için iki seçenekli düğmeye tıklayın.

Yalnızca bu adımları izleyerek Bluetooth’unuzu açık hale getirebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazlarınızı bilgisayara bağlamanız yeterli olacaktır.

Bluetooth Nasıl Açılır Windows 10 Etkinleştirme

Windows 10 işletim sistemlerinde Bluetooth desteği bulunsa da kimi zaman Bluetooth bir türlü açılamamaktadır. Bunun öne çıkan en büyük nedeni Windows’un aktif olmamasıdır. Etkinleştirilmemiş veya sahte kullanılan işletim sistemleri, Microsoft’a olan bağlantıyı keser. Bunun sonucu olarak herhangi bir güvenlik açığında Microsoft tarafından sisteminiz korunamaz hale gelir. Bluetooth üzerinden aktarılabilecek kötü amaçlı yazılıma karşı sisteminiz savunmasız kalacağından ve bilgilerinizi kaybetmenin eşiğine gelebileceğinizden dolayı Bluetooth’un açılması kimi zaman engellenebilir.

Hem bilgisayarınızı sorunsuz ve tüm özelliklerle kullanmak hem de kötü amaçlı kişilere karşı bilgisayarınızı korumak için her zaman orijinal yazılım tercih edilmelidir. Orijinal yazılıma sahip cihazlar hata düzeltmelerini ve güvenlik güncelleştirmelerini hızlıca alarak kötü amaçlı kişilerin kurbanı olmamızı engeller. Bu sebeple orijinal Windows 10 Pro lisans satın almak ve kullanmak oldukça önemli bir durumdur.

Piyasada yer alan en ucuz Windows 10 Pro lisansına sitemizden ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Siz de orijinal Windows 10 Pro kullanarak cihazınızı ve kişisel ya da iş dosyalarınızı; sürekli gelecek olan güvenlik güncelleştirmeleri ile koruyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir