Windows

Bilgisayara Windows 10 Yükleme

Bilgisayara Windows 10 Yükleme

Bilgisayara Windows 10 Yükleme

İlk çıkış yılı 2015 olan Windows 10 her geçen gün daha popüler olmaktadır. Popüler ve kullanımı son derece keyifli işletim sistemini indirip kullanmak isteyenlerin sayısı artmaya devam etmektedir. Bilgisayara Windows 10 yükleme adımları takip edildiğinde kolayca indirmek mümkündür. Microsoft, eski sürüm işletim sistemlerine destek vermeyeceğini açıklayınca birçok kişi Windows 10’a yönelmek zorunda kaldı.

2020 yılındaki veriler dikkate alındığında kullanıcı oranının çok yüksek olduğu dikkatlerden kaçmamaktadır. Daha önce bilgisayarında Windows’un işletim sistemini kullanan kişileri %70’inden fazlası Windows 10’a geçmiş durumda. Günümüzde kullanılan nerdeyse bütün cihazlarda kullanıma en uygun işletim sistemi olduğunu ifade edebiliriz. Şayet siz de pratik bir şekilde Windows 10 yüklemek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz!

Microsoft geliştirdiği yenilikleri yeni işletim sistemlerinde kullanarak kullanıcılarının işlerini kolaylaştırmaktadır. İşletim sisteminin yeniliklerle donatılmış olması kullanıcıların çalışmalarını daha pratik ve hızlı yapmalarına yardımcı olur. Bilgisayarında daha önceki sürümler yüklü olanlara tavsiyemiz Windows 10’u yüklemeleridir. Bilgisayara Windows 10 yükleme için en doğru seçim lisanslı paketlerdir. Lisanslı ürünler alındığında cihazlarda takılma veya sorun meydana gelmez. Fakat lisanssız ürünler bir müddet sorunsuz çalışır gibi görünse de sonrasında cihazda ve programlarda ciddi problemlere neden olur.

Windows 10 Kurulumundan Önce Cihazın Hazırlanması

Cihazında eski sürüm olanlar veya Windows 10 yüklü olduğu halde format atması gerekenler birbirine benzer işlemleri yapmalıdır. Oldukça basit birkaç adımla bilgisayara Windows 10 yükleme yapılabilir. Adımların anlatımı yapıldığında uzun ve karışık gibi gelebilir. Oysaki lisanslı paketlerin yüklemesini yaparken program sizi yönlendirecektir. Yükleme başladığında aslında zor ve karışık olmadığı görülecektir.

Yükleme aslında çok kolaydır. Sorunsuz ve dosya kaybı yaşamadan yükleme yapabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Dosyaları yedeklemek, aygıtın USB’den ön yükleme yapmasını gerçekleştirme, temel sürücüleri indirme gibi işlemlerin sorunsuz gerçekleştirilmesi için bazı noktalara özellikle dikkat edilmelidir. Siz de https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ bağlantısını kullanarak son derece pratik bir şekilde bu üründen satın alabilirsiniz! Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan da bilgisayarınızdan yararlanabilirsiniz!

İlk yapılması gereken şey verilerin ve cihazdaki dosyaların yedeklenmesidir. Yükleme yapıldığında bu işlem cihazın birincil sabit diskinde yer alan her şeyi siler. Siline dosyaların geri getirilmesi çok zor hatta imkansızdır. Bundan dolayı yüklemeye başlamadan evvel veriler ve dosyalar yedeklenmelidir.  Yedekleme işlemi One Drive gibi bulut depolama hizmetlerine yapılabilir. Bulut depolama hizmetlerinde dosyaların veya verilerin kaybolma riski yoktur. Dileyen harici hard disc tarzında bir depolama aracı da kullanabilir. Harici depolama işlemini yapabilmek için cihaza bağlanmalıdır. Cihaza bağlamadan verileri atmak mümkün olmaz.

Windows 10 Yüklemek İçin Sistem Gerekleri

Yeniliklerle donatılmış olan işletim sistemin yükleneceği cihazın bazı özelliklerinin olması gerekir. Bilgisayara Windows 10 yükleme yapabilmek için gerekli olan sistem gereksinimleri şunlardır;

 • En az 1 GHz frekans hızına sahip işlemci
 • 64 bit için 2 GB, 32 bit için 1 GB bellek
 • Minimum DirectX 9.0 destekli ekran kartı
 • Minimum 800*600 ekran çözünürlüğü

Yukarıdaki gereksinimlere bakıldığında gereksinimlerin çok düşük olduğu dikkatleri çekmektedir. Düşük olması birçok bilgisayarda kullanılabilir olduğunu göstermektedir. Günümüzde oyun oynanabilen ve belli başlı programları çalıştıran her cihaza Windows 10 yüklenebilir. Gereksinimleri karşılayan cihazı olanlar adımları takip ederek lisanslı paketini yüklemeye başlayabilir.

Windows 10 Nasıl Kurulur?

Daha önce bilgisayarına hiç yükleme yapmayanlardansanız ve bilgisayara Windows 10 yükleme konusunda tedirgin olanlardansanız hiç merak etmeyin. Sadece aşağıda sıraladığımız adımları takip edin ve yüklemenizi başarıyla tamamlayın;

 • İndirme işlemi başlatılır
 • İndirilmiş olan Media Creation Tool dosyası açılır
 • Kullanıcı sözleşmesi onaylanır
 • Bilgisayara yükleme medyası seçeneği seçilerek devam edilir
 • İsteğe göre mimari ve dil tercihleri yapılır
 • USB flash sürücü kullanılacak medya olarak seçilir
 • Kullanılacak belleğin seçimi yapılır
 • BIOS ara yüzüne girilir
 • Boot menüsüne girilir
 • USB belleği seçmek için Boot Option #1 seçeneği tıklanır
 • Save & Exit menüsüne gidilir
 • Save Changesand Reset tıklanır
 • Dil ayarları yapıldıktan sonra ürün anahtarı girilir.
 • Diskte birden fazla bölüm varsa diske ait listelenen bütün bölümler silinir
 • Yüklenecek diske tıklanır
 • İleri butonuna basılarak bilgisayara Windows 10 yükleme tamamlanır.

Lisanslı ürünü uygun fiyatla alıp yüklemek için https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ adresini tıklayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir