Windows

0xc00d36fa Error Windows 10 Hatası Nasıl Çözülür?

0xc00d36fa hatası windows 10

0xc00d36fa Error Windows 10

Günümüz Windows işletim sistemi kullanıcıları birçok donanımsal hatayla karşılaşmaktadırlar. Bu hataların sebebi bazen donanım güncelleştirmelerinden kaynaklanmaktadır. Bazen ise lisanssız orijinal olmayan ürünlerin kullanımından kaynaklanmaktadır. Bu tarz hataların önüne geçmek için mutlaka orijinal lisanslı ürünler kullanmamız gerekmektedir. 0xc00d36fa error Windows10 hatası genellikle sesten kaynaklı sorunlarla ilgilidir. Bu hata kodu ile genellikle bilgisayarımızın ses kısmıyla ilgili işlemler yaptığımızda karşılaşmaktayız.

Mp3 oynatıcıları bu hata yüzünden düzenli bir şekilde çalışmamaktadır. Bu hatadan kaynaklı olarak Windows dosyalarımız zarar görmüş olabilmektedir. Zarar gören dosyaları tekrardan onarım işlemini yapmamız gerekmektedir.  Bu hatanın içeriğini baktığımızda ses kısmı normal gözükmektedir. Ses ile ilgili hiçbir sorun ortada gözükmemektedir. Ancak bilgisayardan ses gelmemektedir. Çoğu kullanıcı bilgisayarı kapatıp açma yoluna gitmektedir. Ancak bu hata bilgisayarı kapatıp açmakla düzeltilebilecek bir hata değildir.

0xc00d36fa Error Windows 10 Neden Olur?

Windows 10 işletim sisteminde gözüken bu hatanın neyden hangi sebeple kaynaklandığı tam olarak bilinmemektedir. Genellikle ses sorunlarıyla ilgili hatalar işletim sistemi değişikliklerinde oluşmaktadır. Aynı zamanda indirilen virüslü programlarda Windows ses dosyalarımızı bozabilmektedir.  Bu hatanın bir nedeni de aygıt güncelleştirmelerini yapmamaktan kaynaklanmaktadır. Elbette ki lisanslı bir ürün kullanmak beraberinde önemli kazanımları da getirecektir.

Eğer ki son sürüm ses aygıtı güncelleştirmelerini yapmazsak, zaman içerisinde 0xc00d36fa error Windows 10 tarzı hatalarla karşılaşacağız. Bu tarz hatalar aynı zamanda lisanssız işletim sistemi kullanmaktan da olabilmektedir. Lisanssız crackli işletim sistemleri bilgisayarımızda donanımsal hatalara sebep olabilmektedir. Mümkün olduğunca orijinal lisanslı işletim sistemleri kullanmamız gerekmektedir. Çok nadir olarak karşılaşılan bir durum olsa da ses aygıtı hataları indirdiğimiz oyunlardan, programlardan da kaynaklanmakta olabiliyor.

0xc00d36fa Error Windows 10 Çözümü Nedir?

Bu tarz hatalarla karşılaştığımız zaman birçok kullanıcı bilgisayarı kapatıp, açmayı denemektedir. Ancak bilgisayarı kapatıp, açarak bu sorundan kurtulamayız. Bu sorunun çözümü basittir. Öncelikle yapmamız gereken virüs taraması yapmaktır. Virüslerden kaynaklı olarak 0xc00d36fa error Windows 10 hatasıyla karşılaşabiliriz. Bu sebeple virüsleri bilgisayarımızdan temizlememiz gerekmektedir. Virüsleri temizledikten sonra sorun düzelmediyse, bilgisayarımızın ses aygıtını silip, tekrar yüklemeliyiz. Tam da bu noktada bilgisayarınızın kapanmasının önüne geçmek için güç kaynağına takılı olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu yöntem genellikle sorunun çözüme ulaşmasını sağlayacaktır. Ancak bazen nadirde olsa sorun düzelmeyebilir. Sorun düzelmediyse bilgisayarımızın video aygıt oynatıcısını güncellememiz veya değiştirmemiz gereklidir. Programdan kaynaklı sorunlarda oluşabilmektedir.  Eğer ki sorun bu uygulamalara rağmen çözülmüyorsa, en son çare bilgisayarımıza format atmak olacaktır. Bilgisayarımıza format attığımız zaman sorun kesin olarak çözülecektir.

0xc00d36fa ve Benzeri Hatalar Neden Olur?

Bu tarz hatalar genelde lisanssız ürün kullanımından oluşmaktadır. Windows 10 işletim sistemimiz lisanssız, sahte kurulumdaysa bu tarz hatalarla karşılaşmamız, normaldir. Bu tür 0xc00d36fa error Windows 10 benzeri hatalardan korunmanın tek yolu lisanslı işletim sistemleri kullanmamız gerekmektedir. Windows’un orijinal kendi sitesinden lisanslı Windows ürününe erişebiliriz. Bilgisayarımızın güncellemelerinin eski olmamasına, dikkat etmeliyiz. Bilgisayarımızın aygıt programları eski sürümlerde olduğu zaman bu tarz hatalarla karşılaşabiliyoruz.  Bu hataların en basit çözümü genellikle aygıt yöneticilerin silinip, tekrar yüklenmesiyle çözülür. Böylece söz konusu hatanın pratik bir şekilde giderilmesi de mümkün olur!

Bu çözüm yolu genelde sorunu çözer.  Windows 10’un orijinal işletimi sistemini kullanan kullanıcılar bu tür hatalarla pek karşılaşmazlar. Genellikle Windows sahte ürün kullanımından kaynaklı sebeplerle bu şekilde hatalar verir. Bu konudan anlaşılacağı üzere Windows’u orijinal lisanslı olarak kullanmak son derece önemlidir.  Sadece ses aygıtıyla ilgili hatalardan ziyade birçok farklı türden hatalarla karşılaşabiliriz.  Bu hatalardan korunmanın tek yolu lisanslı işletim sistemi kullanmaktır.

Eğer siz de lisanslı bir işletim sistemine sahip olmak istiyorsanız, buraya tıklayarak sitemizi ziyaret edebilirsiniz.  Bu hatalardan ne yapıp edip kurtulamıyorsak bilgisayarımıza format atıp, Windows 10 işletim sistemini tekrar kurmamız kesin çözüm olacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında Windows 10 hatası çözümüne yönelik olarak profesyonel bir destek almak beraberinde önemli kazanımları da getirecektir. Zira bu sayede güvenli bir şekilde söz konusu hatanın giderilmesi de mümkün olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında error Windows hatası çözümüne yönelik çok sayıda farklı işlemin bulunduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir