Windows

0xc00000e Windows 10 Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10 0xc00000e Hatası

0xc00000e Windows 10 Hatası

İşletim sistemleri oldukça karmaşık yapılardır. Bu nedenle çeşitli işlemler sırasında farklı hatalar alınabilmektedir. 0xc00000e Windows 10 hatası da bu hataların başında gelmektedir. Hata ile karşılaşıldığında kişilerin mavi ekran sorunu yaşamaları da muhtemel olmaktadır. İşletim sistemi kaynaklı çoğu hatada olduğu gibi 0xc00000e hatasında da sorunun nedeni çok değişken olabilmektedir.

Genel olarak ise 0xc00000e Windows 10 hatası işletim sisteminin donanım parçalarından birini tam olarak algılayamadığı durumlarda ortaya çıkmaktadır. İşletim sistemi bir donanım parçasını doğru bir şekilde algılayamadığında sistem başlatılamayabilir. Bununla birlikte bilgisayarınızı açarken direkt olarak bu hatayı aldığınızda sistem için kritik olan bir donanım parçasında sorun yaşanıldığı düşünülebilmektedir.

Bunun yanı sıra 0xc00000e hatasının bir diğer nedeni işletim sisteminin çalıştırılması sırasında işlenen sistem dosyalarında da bir sorun olması olabilmektedir. Bu nedenle kişilerin sorun ile karşılaştıklarında uygulayabilecekleri farklı çözüm yöntemleri bulunabilmektedir. Bu noktada kişilerin ilk yapması gereken şey ise Otomatik Onarım Aracı kullanmak olmalıdır. Bilgisayar açılırken F2 tuşuna basarak önyükleme menüsüne gelmeniz gerekmektedir.

0xc00000e Windows 10 Hatası Çözümü

Günümüz koşullarında 0xc00000e Windows 10 hatası söz konusu olduğu zaman karşımıza pek çok farklı seçenek çıkar. Bu seçenekler arasından en mantıklı olanını değerlendirmek için kısa bir araştırma yapmak dahi yeterli olmaktadır. Bu noktada BIOS sıfırlaması ya da yeninde yükleme seçenekleri başta olmak üzere çok sayıda farklı seçenekten söz etmek de mümkün olmaktadır.

Önyükleme aşamasında ise CD veya USB seçeneklerini tercih ederek bilgisayarınıza gerekli olan işletim sistemi dosyalarını tekrar yükleyebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda onarım işlemleri de başlayacaktır. Sisteminizde bulunan bozuk Windows dosyaları da bu sayede oldukça kısa süreler içerisinde onarılacaktır. Hatanın çözümü ile ilgili olarak kullanılabilecek bir diğer yöntem ise BIOS sıfırlama olmaktadır.

Söz konusu olan 0xc00000e Windows 10 hatası için BIOS yapılandırmasında bulunan hatalar da sorun oluşturabilmektedir. Bunun için yukarıda anlatıldığı önyükleme çözümüne benzer bir çözüm izlenmektedir. Bilgisayarınızı açarken F2 tuşuna basarak BIOS ayarlarına erişebilirsiniz. Bu noktada kontrolleri yön tuşları ile sağlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında yapmanız gereken işlem ise BIOS yapılandırmasını sıfırlamak olacaktır. Bu sayede sistem için BIOS varsayılan olarak ayarlanacaktır.

BIOS ekranından çıktığınızda bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır. Bu çözümler ile birlikte genel olarak en temiz ve en uygun çözümlerin başında Windows dosyalarını sıfırdan tekrar yüklemek ve işletim sistemini sıfırlamak gelmektedir. Bu sayede de kendiniz için gerekli olan tüm işlemleri en kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında neden orijinal Windows kullanılması gerektiğinin önemli olduğuna dair soruların sayısında da ciddi oranda bir artış gözlenmektedir.

Orijinal Windows Kullanmak Neden Önemlidir?

İşletim sistemi dosyaları bir bilgisayar için kuşkusuz en önemli ve en özel dosyalar olmaktadır. Bu nedenle işletim sistemi ile ilgili olan sorunlardan da en az etkilenmek için orijinal dosyalara sahip olunması gerekmektedir. 0xc00000e Windows 10 hatası da sistem dosyalarınızın orijinal olması durumunda çok nadir rastlayabileceğiniz bir hatadır. Bunun yanı sıra Windows işletim sistemlerini lisanslı kullanmanız durumunda yaşadığınız problemler ile ilgili olarak teknik destek alabilme imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede yaşadığınız sorunlar ile ilgili olarak sizler de en uygun ve en doğru çözümlere en iyi şekilde ulaşma imkanı bulabilirsiniz.

Kullandığınız bilgisayarda lisanslı işletim sistemi kullanmanız son derece basit birkaç adımda gerçekleşebilmektedir. İşletim sistemlerinin dosyalarının zarar görmesi genel olarak güncelleme değişiklikleri ile olabilmektedir. Windows işletim sisteminizi güncel bir şekilde lisanslı olarak kullandığınızda ise söz konusu olan güncellemeler mümkün olan en doğru şekilde gerçekleşmektedir. Bu sayede de sizlerin kullanımında herhangi bir problem yaşamadan işletim sisteminin çalışmasında çeşitli iyileştirmeler yapılabilmektedir.

0xc00000e Windows 10 hatası ile karşılaşma nedeniniz sistem dosyalarının bozulması olduğunda bir güncelleme sırasında dosyaların bozulması söz konusu olabilmektedir. Bunun yanı sıra yaşanan problemler sonucunda işletim sistemi ile ilgili olarak çok daha büyük sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunları en az zarar ile atlatmak veya hiç etkilenmemek için lisanslı Windows kullanmanın değeri oldukça fazladır. Bütün bu bilgiler ışığında orijinal Windows kullanmak, cihazınızdan üst düzeyde verim elde etmeniz noktasında önemli kazanımları da beraberinde getirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir