Windows

Windows 10 Pro For Workstations Etkinleştirme

Windows 10 Pro For Workstations Etkinleştirme

Windows 10 Pro For Workstations Etkinleştirme

Windows 10 Pro For Workstations Etkinleştirme işlemi diğer Windows 10 sürümlerinden farklı etkinleştirme yollarıyla yapılır. Windows 10 işletim sistemi sürümleri dünya genelinde 400 milyonu aşkın kullanıcısıyla dünyanın en popüler işletim sistemi konumundadır. 29 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya sürülen Windows 10, işleri kolay ve hızlı bir şekilde yapmanıza olanak tanıyan birçok özellik ile yayınlanmıştı.

Windows 10 işletim sistemini etkinleştirmeniz için bir ürün anahtarına ihtiyaç duyulur. Windows 10’u etkinleştirmek için arama çubuğuna “Etkinleştirme” yazarsanız etkinleştirme için gerekli olan işlemleri içeren pencere karşınıza gelecektir. Etkinleştirme ekranında Ürün Anahtarını Değiştir butonuna tıklayarak geçerli lisans kodunuzu girdikten sonra Windows 10 kopyanızı etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10 Pro For Workstations Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

  • Windows 10 sürümünüz için doğru anahtarı satın alın.
  • Etkinleştirme sayfasına girin.
  • Ürün Anahtarını Değiştir butonuna tıklayın.
  • Lisans kodunuzu girin.

Aşağıdaki videoda etkinleştirme adımlarını takip edebilirsiniz.


Windows 10 Pro For Workstations Telefonla Aktifleştirme

Diğer sürümlerden farklı olarak Windows 10 Pro For Workstations sürümü, internet üzerinden etkinleştirilmelidir. Bu sebeple bilgisayarınız internete bağlı olmalıdır. Yine diğer sürümlerin aksine bu sürümde telefonla etkinleştirme butonu karşımıza çıkmayacaktır. Windows 10 Pro For worsktations sürümünde SLUI 04 komutunu kullanmak da işe yaramaz. Bu komutu kullandığınızda kullanılabilir bir yükleme kimliği ya da onay kimliği karşınıza çıkmayacaktır. SLUI 04 komutuyla alakalı daha fazla bilgi için Microsoft’un resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Windows 10 Pro For Workstations sürümlerinde orijinal bir anahtara ihtiyacınız vardır. Etkinleştirmeyi yalnızca Windows 10 Ayarlar’ı bölümünden Windows’u Etkinleştir sayfasından sağlayabilirsiniz. Slmgr.vbs gibi komutlarla orijinal olmayan lisans anahtarını eklemenize izin verilmez. Standart Windows 10 Pro Lisans Anahtarı, Windows 10 Pro For Workstations işletim sisteminde çalışmayacağından yanlış ürün almamaya dikkat etmeye gerekir.

Orijinal Windows 10 Avantajları

Windows 10 işletim sisteminiz için orijinal lisans anahtarı aldığınızda tüm güvenlik güncellemelerine erişebilir ve karşınıza çıkacak sorunlarda Microsoft üzerinden destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra orijinal olmayan yazılımlarda kötü amaçlı saldırganlar tarafından savunmasız kaldığından özellikle işletim sistemleri için orijinal kullanılması gerekmektedir. Aksi halde belgelerinizi, bilgilerinizi ve birçok verinizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir