Windows

Windows Ürün Anahtarımı Nasıl Bulabilirim?

Windows Ürün Anahtarımı Nasıl Bulabilirim?

Kişisel bilgisayarlar günümüzde kişilerin hayatını kolaylaştırma aşamasında birçok farklı şekilde avantaj sunmaktadır. Bu noktada kişisel bilgisayarlar için en çok tercih edilen işletim sistemi ise Windows işletim sistemidir. Windows ürün anahtarımı nasıl bulabilirim? Windows işletim sistemlerini yasal ve orijinal olarak kullanmak için yapılması gereken şey ürün anahtarı kullanarak gerekli işlemleri yapmak olacaktır.

Ürün anahtarı internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde satın alınabilir. Eğer bilgisayarınızın işletim sistemi yasal ve orijinal ise çok basit bazı yöntemler ile birlikte ürün anahtarını bulmanız mümkün olabilmektedir. Eğer bilgisayarınızın bir ürün anahtarı yok ise internet üzerinden kolayca satın alarak lisans işlemlerini de yapabilirsiniz. Denetim Masası üzerinden Windows ürün anahtarını kullanarak etkinleştirme işlemlerini yapmak mümkündür.

Bazı durumlarda bilgisayarda işlem yapmak için ürün anahtarını bilmek gerekli olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ürün anahtarını satın aldıktan sonra bir alana kopyalayıp ardından kullanmak avantajlı olabilmektedir. Ancak ürün anahtarını kaybetmiş veya unutmuş olan kişiler de bilgisayarlarında geçerli olan ürün anahtarını aşağıda anlatılan yöntemleri uygulayarak kolaylıkla bulabilirler.

Ürün Anahtarı Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Bilgisayarınız öncelikli olarak bir masaüstü tasarıma sahip olsa bile arka planda siyah ekranda yazan kod blokları ile birlikte çalışmaktadır. Bu nedenle işletim sistemi ile ilgili olan her türlü probleminiz için komut istemciyi kullanmak son derece avantajlı olacaktır. Windows ürün anahtarımı nasıl bulabilirim? Öncelikli olarak bilgisayarınızda komut istemciyi açmanız gerekir. Bunun için başlat tuşuna basıp arama kısmına “komut istemci” veya “cmd” yazmanız yeterli olacaktır.

Karşınıza yukarıda görülen alan açılacaktır. Bu alana yazacağınız standart kod kalıpları ile birlikte bilgisayarınızda normalde fare ile yaptığınız işlemleri yapmanız da mümkün olabilmektedir. Ürün anahtarını bulurken de yukarıda bulunan ekrana bazı sorgu işlemlerini yaptırmamız gerekecektir.

Windows Ürün Anahtarımı Nasıl Bulabilirim?

Komut istemciyi açtıktan sonta tırnak içerisinde bulunan kod bloğunu tırnakları dahil etmeden kopyalayıp komut istemciye aktarınız. Aktaracağınız kod ise “powershell “(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey”” olmaktadır.

Kodu Kopyalama Aşamasına Dikkat!

Windows ürün anahtarımı nasıl bulabilirim sorusuna verilecek en pratik cevap bu kodu kopyalamak olacaktır. Ardından resimde de görüldüğü gibi kodu yazıp “Enter” tuşuna bastığınızda bir alt satırda ürün anahtarınız bulunacaktır. Bu yöntemi uygulayarak aynı şekilde ürün anahtarını bir metin belgesine aktarmak da mümkün olabilmektedir.

Bu noktada bilgisayarınıza uygun şekilde işlem yapmanız gerekir. Metin belgesine kaydetme kodu için her bilgisayarın kendi sistemini kullanması gerekmektedir. Dileyen kişiler bilgisayar modelleri için bu işlemleri nasıl yapabileceklerini internet üzerinde araştırarak öğrenebilirler.

Bir diğer yöntem ise bilgisayara kuracağınız programlar üzerinden ürün lisans anahtarını öğrenmek olacaktır. Bunun için kişilerin yapması gereken ise doğru programı indirip kurmaktır. Nirsoft ProduKey uygulamasını indirmek için kendi sitelerini kullanabilirsiniz. Bilgisayarınız 64 bit işletim sistemine sahipse 64 bit programı eğer 32 bir işletim sistemine sahipse de 32 bit olan dosyayı indirmeniz gerekir. Dosyayı indirdikten sonra çalıştırarak bilgisayarınızda yüklü olan Windows işletim sisteminin ürün anahtarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yukarıda bulunan resimde olduğu gibi sizlerin bilgisayarı için de ürün anahtarı “Product Key” yazan kısımda olacaktır.

Direk Kodu Kopyalayabilirsiniz!

Farklı bir iş için kullanacağınız zaman programı çalıştırıp direkt olarak kopyalamanız mümkündür. Nirsoft uygulaması sizler için sadece Windows işletim sistemi değil diğer ofis programlarının ürün anahtarlarını da gösterebilmektedir. Windows ürün anahtarımı nasıl bulabilirim sorusu için Nirsoft uygulaması sizlerin bütün gereksinimlerini en iyi ve en kolay şekilde sunabilmektedir. Ancak kullanılabilecek farklı programlar da gerekli olan benzer işlevleri aynı şekilde sunabilmektedirler.

Windows Ürün Anahtarımı Nasıl Bulabilirim?

Nirsoft alternatifi olarak kullanılabilecek bir diğer program ise ShowKeyPlus olmaktadır. Windıws ürün anahtarımı nasıl bulabilirim sorusuna cevap arayan kişiler programı kendi sitesi üzerinden direkt olarak indirebilirler. Uygulamayı indirirken ise Nirsoft için oldudğu gibi kendi bilgisayarınıza uygun olan dosyayı indirmeniz gerekir. Ardından programı çalıştırdığınızda yukarıda olan resim gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Burada “Installed Key” sizin ürün anahtarını olmaktadır. Dilerseniz “Save” kısmından da ürün anahtarını kaydetmeniz mümkündür.

Yukarıda bulunan bütün yöntemler aktif olarak çalışan bilgisayarlarda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Windows ürün anahtarımı nasıl bulabilirim sorununuza bu uygulamalar çözüm olmuyor ise bilgisayarınızın bir ürün anahtarı olmadığından dolayıdır. Ürün anahtarı satın almak için https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ sayfasını ziyaret edebilir ve bilgisayarınız için aktifleştirerek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir