Windows

Windows 10 İndirme Nasıl Yapılmaktadır?

Windows 10 indirmek

Windows 10 günümüz dünyasında kişilerin kullanabileceği ve tercih edebileceği en güncel işletim sistemlerinin başında gelmektedir. Windows 10 indirme işlemleri de her kullanıcının kendi başına yapabileceği kadar pratik olmaktadır. Kişilerin Windows 10 işletim sistemini kendi bilgisayarlarına kurması için gerekli olan tek işlem ise bir flash bellek olmaktadır.

Bu noktada Windows 10 işletim sistemini indirip kurmak kadar önemli olan bir diğer husus ise işletim sistemini orijinal olarak kullanılmasıdır. Orijinal Windows 10 kullanımı yasal olarak kullanılması gerektiği gibi güvenli ve uzun süreli kullanım için de orijinal kullanımın önemi son derece fazla olmaktadır. Windows işletim sistemini orijinal bir şekilde kullanmak için kişilerin tek yapması gereken işlem ise indirme sonrasında gerekli lisanslama işlemlerini yapabilirsiniz.

Windows 10 Kurulumu Nasıldır?

Windows 10 kurulumu oldukça basit gerçekleşebileceği gibi bu sırada kişilerin dikkatli bir şekilde uygulaması gereken adımlar bulunmaktadır. Windows 10 kurulumuiçin gerekli olan adımlar doğru bir şekilde uygulandığında çok kısa süreler içerisinde işletim sistemi bilgisayarınıza tam olarak kurulacaktır. Kişilerin bu noktada yapması gereken ilk işlem ise işletim sistemine ait dosyaları indirmek olmaktadır.

Windows 10 işletim sisteminin dosyalarını direkt olarak Windows internet sitesinden indirebilirsiniz. Dosyaları indirdikten sonra ise bir flash belleğe atmanız gerekmektedir. Ardından işletim sistemini yüklemek istediğiniz bilgisayara bu flash belleği takarak bilgisayarın Boot ekranına gelmesini sağlayın. Boot ekranı her bilgisayarda farklı şekilde açılabilmektedir. Bu nedenle kendi bilgisayarınız için araştırma yapmanız gerekir.

Boot Manager ekranında ilk olarak bilgisayara taktığınız flash belleği seçmeniz gerekir. Bu adımın ardından ise Windows 10 kurulumu direkt olarak başlamaktadır. Windows 10 indirme aşamasında ilk olarak yukarıda bulunan resimde olduğu gibi gerekli olan seçimleri yapmanız gerekmektedir. Bu seçimler işletim sisteminin yüklenme özelliklerini belirlemektedir. İstediğiniz seçimleri yaptıktan sonra ise İleri diyerek kuruluma devam ediniz.

Windows 10 İndirme

Mutlaka Lisans Koşullarını Okumalısınız!

Yapılacak bir sonraki aşama ise kurulum için gerekli olan lisans koşullarını ve lisans şartlarını okumak olacaktır. Bu noktada Windows işletim sistemlerinin kullanım hakları ile ilgili olarak kişilere çeşitli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Metini okuduktan sonra kuruluma devam edilebilmesi için “Lisans koşullarını kabul ediyorum” seçeneğinin işaretlenmesi ve İleri butonuna basılması gerekir.

Yapılan Windows 10 indirme işlemlerinde en önemli seçim bu aşamada gerçekleşir. Eğer bilgisayara ilk defa bir işletim sistemi kuruluyor ise temiz ve tam sürüm kurulumun gerçekleşmesi gerekir. Aynı zamanda bilgisayarınızda bir işletim sistemi bulunuyorsa ancak siz tam bir kurulum istiyorsanız da her iki durum için “Özel” indirme seçeneğini seçmelisiniz. Bilgisayarınızda bir işletim sistemi varsa ve siz bu işletim sistemini Windows 10 işletim sistemine yükseltmek istiyorsanız da “Yükselt” seçeneğini seçerek devam ediniz.

Kurulma türü belirlendikten sonra işlemlerin devam edebilmesi için gerekli olan aşama ise kurulumun nereye yapılacağı olmaktadır. Bu noktada bilgisayarınızda bulunan depolama birimlerinin sayısına ve çeşitlerine göre sizlerin de değişik seçimler yapması mümkündür. İsteyen kişiler biçimlendir seçeneği ile birlikte bir belleği farklı iki belleğe bölerek depolamayı o şekilde de gerçekleştirebilir.

Kurulumun bundan sonraki aşamasında ise ilk olarak yüklediğimiz flash bellekten dosyalar bilgisayara kopyalanmaya başlamaktadır. Windows 10 indirme işlemleri de bu aşama sonrasında tamamlanmaktadır. Kurulumun asıl olarak gerçekleştiği bu noktada gerekli dosyalar çıkarılıp bilgisayar tarafından otomatik olarak çalıştırılmaktadır. Dolayısı ile kişilerin yapması gereken herhangi bir ekstra işlem bulunmaz. Bilgisayarınızın ve flash belleğin okuma hızlarına göre farklı sürelerde kurulum tamamlanabilmektedir. Kurulum işlemlerinin sürdüğü bu noktada herhangi bir şekilde bilgisayarın kapatılmaması oldukça önemli bir husustur.

Bu Aşamada Bir Ağa Bağlanmalısınız!

Kurulumun tamamlanmasının ardından Windows sizlerden bir ağa bağlanmanızı istemektedir. Bu sayede internet üzerinden güncel sürücü ve güncelleme kontrolleri yapılabilmektedir. Dileyen kişiler bu aşamada herhangi bir ağa bağlanmadan da devam edebilirler.

Kurulumun son noktasında işletim sistemi için belirlediğiniz özelliklerin ayarlanması için belirli işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler de başarılı bir şekilde tamamlandığında bilgisayarınız tam olarak kullanıma hazır olacaktır.

Windows 10 İndirme

Bilgisayarın belge ve bilgi güvenliği için lisanslı olmasının önemi çok yüksektir. Denetim Masası sekmesi üzerinden yukarıda bulunan sekmeye geliniz. “Windows’u Etkinleştir” seçeneğine tıklayarak ilgili alana ürün lisans anahtarını yazıp işletim sisteminizi orijinal yapabilirsiniz. Windows 10 indirme işlemleri de bu sayede noktalanmaktadır. Ürün lisans anahtarlarını satın almak isterseniz de https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir