Windows

Freedos Windows 10 Kurma Fiyat

Freedos Bilgisayara Windows Kurulumu

Windows 10 günümüzde her kişisel bilgisayarda kullanılabilecek güncel ve hala destek sağlanan bir işletim sistemi olmaktadır. Yeni bir bilgisayar aldığınızda eğer herhangi bir işletim sistemi yüklü değil ise freedos olarak gelmektedir. Freedos Windows 10 kurma fiyat açısından oldukça uygun şekilde yapılabilecek bir işlemdir. Kişilerin Windows 10 işletim sistemine sahip olurken tek para harcaması gereken şey lisans anahtarı olmaktadır.

Windows 10 işletim sistemini orijinal bir şekilde kullanabilmek için sizler de kurulumun ardından ürün lisans anahtarını kullanarak gerekli adımları atabilirsiniz. Windows işletim sistemlerini lisanslı kullanmanız yaşadığınız sorunlarda doğru bir şekilde teknik destek alabilmeniz için son derece faydalı olmaktadır. Aynı zamanda gelen güncelleştirmeleri doğru ve güvenilir bir şekilde indirebilmek için de lisanslı kullanım avantajlıdır.

Bilgisayara Windows 10 Kurmak

Henüz işletim sistemi olmayan bir bilgisayara Windows 10 kurulumunu gerçekleştirmek son derece pratik işlemler ile sağlanabilmektedir. Freedos Windows 10 kurma fiyat konusunda herhangi bir gereksinim bulunmamaktadır. Kişilerin öncelikli olarak yapması gereken işlem Windows internet sitesi üzerinden gerekli dosyaları indirmesi gerekmektedir. Freedos yükleme yapılacağı için dosyalar başka bir bilgisayardan indirilmelidir. Bu noktada indirilen dosyaların bir flash belleğe kopyalanması gerekir.

Dosyaları indirirken kurulumun yapılacağı bilgisayarların özelliklerine göre 32 veya 64 bit seçeneklerinden uygun olan seçeneklerin seçilmesi gerekmektedir. Gerekli olan kurulum dosyalarını flash belleğe kopyaladıktan sonra kurulumun yapılacağı bilgisayara takabilirsiniz. Bilgisayarı başlattığınızda karşınıza gelecek Boot Manager sekmesinde takmış olduğunuz flash belleği seçerek kurulumu başlatabilirsiniz.

Freedos Windows 10 Kurma Fiyat

Yüklemenin ilk aşaması yukarıdaki resmin bulunduğu aşama olmaktadır. Freedos Windows 10 kurma fiyat noktasında herhangi bir işlem yapılmadan kurulum gerçekleşebilmektedir. Kişiler bu aşamada tercih ettikleri yükleme seçeneklerini işaretleyebilirler. Gerekli tercihlerin yapılmasının ardından ise kurma işlemlerinin başlayabilmesi için İleri seçeneğini seçerek devam etmeleri gerekir.

Freedos Windows 10 Kurma Fiyat

Kurulum İşlemi Öncesine Dikkat!

Kurulum başlamadan önce yapılması gereken bir diğer işlem gerekli lisans koşullarını onaylamak olmaktadır. Windows 10 kurulum aşamasında kişiler bu noktada Windows’un lisans haklarını ve sorumluluklarını onaylamalıdır. Dilerseniz bulunan sorumluluk ve hak açıklamalarını okuduktan sonra kuruluma devam edebilirsiniz. Kurulumun devam edebilmesi için ilk olarak “Lisans koşullarını kabul ediyorum” seçeneğini işaretledikten sonra İleri ile devam etmelisiniz.

Kurulumun en önemli aşamalarının başında yükleme türünün belirlenmesi gelmektedir. Freedos Windows 10 kurma fiyat konusunda bu aşamada kişilerin de kurulumun nasıl gerçekleşmesi gerektiğine karar vermesi gerekir. Freedos işletim sistemine sahip bilgisayarlarda herhangi bir işletim sistemi bulunmadığı için “Yükselt” seçeneğini seçmek doğru olmayacaktır. Freedos kurulumda uygun olan seçenek “Özel” seçeneğidir. Bu sayede bilgisayarınıza sıfırdan tam bir şekilde Windows 10 işletim sisteminin dosyaları kurulacaktır. Kurulumun bu aşamasından sonra seçimleri tekrarlamak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle seçim yaparken dikkatli olunması gerekmektedir.

Bir Diğer Aşamaya Geçiliyor!

Kurulumun bir diğer aşamasında kişilerin yapması gereken şey kurulumun gerçekleştirileceği depolama birimini seçmek olacaktır. Bu seçimi yaparken bilgisayarınızda bulunan depolama birimlerini incelemeniz de son derece önemlidir. Eğer bilgisayarınızda sadece HDD depolama birimleri bulunuyor ise seçim yaparken herhangi bir unsura dikkat etmenize gerek bulunmamaktadır. Ancak eğer bilgisayarınızda SSD depolama birimi bulunuyor ise Windows işletim sistemlerinin daha hızlı kullanılabilmesi için SSD seçimi yapılmalıdır. Dilerseniz bu noktada Windows 10 işletim sistemini kurarken belleğinizi bölebilir veya yeniden biçimlendirebilirsiniz.

Kurulum işlemlerinde gerekli seçimleri yaptıktan sonra Windows kurulum işlemleri tamamlanmaktadır. Freedos Windows 10 kurma fiyat aşamasında bundan sonraki aşamada ise kurulum dosyalarının kopyalanması ve bu dosyaların çalıştırılması aşamasıdır. Bu aşamada kişilerin yapması gereken herhangi bir seçim ve herhangi bir teknik aşama bulunmamaktadır. Bilgisayarların hızına ve flash belleğin hızına göre bu aşama çok farklı zamanlar alabilmektedir. Bu noktada dosyalar kopyalandıktan ve gerekli aşamaları tamamladıktan sonra bilgisayar için yapılması gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra gerekli güncelleme kontrollerinin yapılabilmesi için bir internete bağlanmak isteyebilirsiniz. İnternet bağlantısını seçtikten sonra gerekli işlemler otomatik olarak yapılacaktır.

Artık Windows Ayarlarınız Tamamlanıyor!

Yapılacak olan seçimler ve özelleştirmelerin yanı sıra gerekli ayarlamalar yapılacaktır. Bu aşamada kısa bir süre beklendikten sonra Windows 10 kurulmuş işletim sistemi kullanıma hazır olacaktır.

Windows 10 işletim sisteminin mümkün olan en doğru ve güvenilir bir şekilde çalıştırılması için lisans işlemlerinin yapılması gerekir. Denetim Masası aşamasında yukarıda bulunan sayfaya gelerek lisans işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Freedos Windows 10 kurma fiyat aşamasında bu noktada kişilerin lisans anahtarını satın alması gerekir. Lisans anahtarını satın almak için https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir