Windows

Casper Excalibur Windows 10 Kurma

Casper Excalibur Windows 10 Kurma

Casper Excalibur güncel bilgisayarlar açısından donanım ve yazılım olarak son derece gelişmiş bir bilgisayar modelidir. Güncel bir işletim sistemi ile birlikte çok etkili kullanıma sahip olacak bilgisayar için ise işletim sisteminin kurulumu son derece basit olmaktadır. Casper Excalibur Windows 10 kurma adımları doğru bir şekilde uygulandığında kişiler için oldukça kısa sürelerde tamamlanabilmektedir. Windows 10 günümüzde en güncel işletim sistemi olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra Windows firması tarafından hala destekleme ve güncelleme alması sayesinde de oldukça uzun süreler boyunca kullanılabilir bir işletim sistemi olacaktır. Bu nedenle kişilerin yeni bilgisayarlarına Windows 10 işletim sistemini kurması en doğru seçimlerin de başında gelecektir.

Windows 10 Kurulumu

Windows 10 kurulum işlemleri doğru adımlar gerçekleştirildiğinde temiz ve doğru bir şekilde sağlanmaktadır. Bu noktada kişilerin ilk olarak yapması gereken işlem ise bilgisayarlarının özelliklerine göre 32 bit veya 64 bit seçenekleri ile kurulum dosyalarını indirmek olacaktır. Bir flash belleğe kurulum dosyalarının indirilmesinden sonra kurulum gerçekleşebilmektedir. Casper Excalibur Windows 10 kurma işlemi için bilgisayarınız kapalıyken flash belleği takmalısınız. Açılış ekranında sizlere Boot işlemler için bir tuşa basmanızı isteyecektir. Herhangi bir tuşa basarak kurulum işlemlerine devam ediniz.

Casper Excalibur Windows 10 Kurma

Boot işlem aşamasını doğru bir şekilde geçtikten sonra karşınıza çıkacak olan ekran bu olmaktadır. Burada Windows 10 işletim sistemi ile ilgili temel ayarları seçtikten sonra ise İleri tuşuna basmanız gerekir. Casper Excalibur Windows 10 kurma işlemleri bu noktadan itibaren başlamaktadır.

Kurulum başlamadan önce Windows firması sizler için bilgilendirme metni kullanır. Burada genel olarak Windows 10 işletim sisteminin lisans ve yasallık durumları ile ilgili bazı zorunlu olan bilgilendirmeler yapılır. Bilgilendirme metnini okuduktan sonra kabul seçeneğine tıklayarak İleri butonuna basınız.

Sonra gelen adım Casper Excalibur Windows 10 kurma sırasında sizlere bir seçenek sunar. Eğer bilgisayarınızda herhangi bir işletim sistemi yoksa yani freedos bir bilgisayar ise Özel seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Ancak bilgisayarınızda mevcut olarak Windows 10 veya farklı bir işletim sistemi bulunuyorsa Yükselt seçeneğini de seçebilirsiniz. Genel olarak temiz bir kurulum olmasını istiyorsanız Özel seçeneği ile yükleme yapmanız çok daha uygun olacaktır.

Casper Excalibur Windows Depolamaya Dikkat

Kurulumun nasıl gerçekleştiğini seçtikten sonra kişiler Windows işletim sisteminin hangi depolama birimine depolanacağına da karar vermelidir. Bu noktada eğer bilgisayarınızda SSD bulunuyorsa işletim sistemi için onun seçilmesi tavsiye edilir. Böylece bilgisayar çok daha kısa sürelerde açılacak ve işlem yapacaktır. Dilerseniz bu ekranda mevcut olan depolama birimlerini birbirlerinden ayırabilir veya birleştirebilirsiniz. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra resimde olduğu gibi bir depolama birimini seçmelisiniz. Ardından İleri butonuna basarak devam ediniz.

Windows yükleniyor ekranı ile birlikte sizlerin kurulum için yapması gereken tüm işlemler de son bulmaktadır. Bu aşamada ilk olarak taktığımız flash bellekten işletim sistemi dosyalarının bilgisayara aktarılması başlamaktadır. Ardından ise işletim sistemi dosyaları açılmakta ve bilgisayarda kullanılabilir hale getirilmektedir. Kullanıcı olarak sizler ise yüklemenin bu aşamasında herhangi bir şey yapmamalısınız. Bilgisayarınıza ve flash belleğinizin aktarım hızına göre yükleme süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Yükleme tamamlandığı zaman ise Windows 10 işletim sistemi ile birlikte masaüstü sizleri karşılayacaktır.

Casper Excalibur Windows 10 Kurma

Casper Excalibur Windows Kurulumdan Sonrası

Windows 10 işletim sistemini bilgisayarınıza kurduktan sonra gerekli güncellemelerin kontrol edilmesi gerekir. Bu nedenle kurulum aşamasında tavsiye edilen işlem bir internet bağlantısına sahip olunmasıdır. İnternet bağlantısı seçildikten sonra sistem sizler için gerekli olan güncelleme kontrollerini yapacaktır. Bu aşamada dilerseniz sizler de klavye ve dil gibi seçenekleri kendi isteklerinize göre değiştirebilirsiniz. Eğer herhangi bir internet bağlantısı mevcut değil ise sol alt tarafta bulunan “Bu adımı atla” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Yapılan ayarlamalarınızın sonucunda ise sizleri bu ekran karşılayacaktır. Kısa bir süre içerisinde işletim sistemi sizin isteklerinize göre optimize edilmiş şekilde tekrar ayarlanır. Bu işlemlerin ardından bilgisayarınız kullanılmaya hazır hale gelmektedir.

Windows 10 işletim sistemi kurulduktan sonra ilk olarak yapılması gereken işlem ise Lisans işlemleridir. Lisans işlemleri işletim sistemini orijinal kullanmak için gereklidir. Orijinal kullanım kişilere teknik destek ve güncelleme hizmetleri konusunda önemli faydalar sağlar. Casper Excalibur Windows 10 kurma sırasında sizler de yukarıdaki fotoğrafta bulunan sekme üzerinden lisans bölümüne erişebilirsiniz. Lisans anahtarını girdiğinizde ise Windows 10 işletim sisteminiz artık orijinal olacaktır. Windows 10 işletim sistemi için lisans anahtarı almak isterseniz de https://enucuzlisans.com/windows-10-pro-bireysel-dijital-lisans/ sayfasından alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir